Προς το περιεχόμενο

Εποχή 4G για την WIND. Προσφέρει δωρεάν και απεριόριστη χρήση data έως στο τέλος Απριλίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειστε μερικοι κλαψακηδες.Επειδη ΓΕΝΙΚΩΣ δεν εχετε καλο σημα.Ειτε σταθερης ειτε κινητης και γραφετε σε ολα τα θεματα με μαυρο κλαμα για το σημα ΟΛΩΝ των εταιρειων.

 

Αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά άλλο ένα θέμα για εσωτερική κατανάλωση. Όσες φορές έχω πάει Αθήνα όπου κι αν είμαι, το google maps τρέχει νερό, το mail μου επίσης. Τώρα αν θες να στριμάρεις popcorn time και να το καυχιέσαι στους φίλους σου, ναί το 4G δίκτυο είναι must.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρεξα ένα speedtest και γράφει hosted Vodafone Greece. :)

Ο server που φιλοξενείται το test είναι από τη vodafone, αλλάζει αυτό π.χ μπορείς να βάλεις GRNET. Του carrier το όνομα δείχνει τον πάροχό σου και εκεί θα λέει Wind.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι η Αττικη το κεντρο του κοσμου.....Λήμνος και το 4G τρέχει νεράκι (cosmote)

Η Αττικη δεν σιγουρα το κεντρο του κοσμου ειναι ομως της Ελλαδας για αντικειμενικους- αυτονοητους λογους .

Ειμαι πελατης της  Wind  συνεχεια απο την ελευση της κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα .Η εταιρεια εχει  καλη καλυψη εντος Αττικης στο σημα ,3G καλυψη  πολυ κατωτερη  σε σχεση με τον ανταγωνισμο  και φυσικα  απουσια 4G μεχρι προτινος .

Για επαρχια και κυριως απομακρυσμενες περιοχες η cosmote απλα παιζει μονη της.

Εαν στην περιοχη που δουλευω  επιανε η cosmote (που  εχει ελεεινο σημα εδω ) θα ειχα αλλαξει εταιρεια προ πολλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα χρειαζεται αλλη σιμ ? Πηγα σημερα σε wind καταστημα και μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται καινουργια σιμ , εκτος και αν εχω καμμια παμπαλαια 

Μηπως βαριοταν να την αλλαξει?Μηπως δεν ηξερε?

Ή μηπως οντως δεν χρειαζεται αλλη ?

 

Στο σαιτ λεει οτι πρεπει να αλλαξουν ολοι...καρτοκινητη ειμαι.

Οχι πως περιμενω να πιασω 4g εδω περα (ιλιον/πετρουπολη) αλλα ετσι για την φαση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ταχύτητες σου έβγαλε;

Με καλό σήμα, 15 down / 10 up.

 

Ο server που φιλοξενείται το test είναι από τη vodafone, αλλάζει αυτό π.χ μπορείς να βάλεις GRNET. Του carrier το όνομα δείχνει τον πάροχό σου και εκεί θα λέει Wind.

Ναι, το γνωρίζω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους κανουν παραπονα για το σημα.. ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ. Εχουν κατεβει παρα πολλες χιλιαδες κεραιες και ετοιμαζεται νομοθεσια ωστε να μπαινουν πλεον γρηγορα και οχι να ασχολειται 1 μηνα η πολεοδομια ,1 μηνα το εδετ κτλ κτλ. Υπαρχουν femto cells και micro cells οι εταιριες εχουν λυσεις και περιμενουν φετος να βγει η νομοθεσια. Για ολες ισχυει αυτο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για οσους κανουν παραπονα για το σημα.. ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ. Εχουν κατεβει παρα πολλες χιλιαδες κεραιες και ετοιμαζεται νομοθεσια ωστε να μπαινουν πλεον γρηγορα και οχι να ασχολειται 1 μηνα η πολεοδομια ,1 μηνα το εδετ κτλ κτλ. Υπαρχουν femto cells και micro cells οι εταιριες εχουν λυσεις και περιμενουν φετος να βγει η νομοθεσια. Για ολες ισχυει αυτο...

άντε επιτέλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα καταστήματα της Wind είναι πολύ προχωρημένοι...

 

Στα πρώτα 4 που πήγα δεν είχαν ιδέα.

 

Στο 5ο μου αντικατέστησαν sim χωρίς να μου ζητήσουν ταυτότητα για πιστοποίηση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλεξιμο..εμενα μου ειπαν πως οχι..πως ολες οι σιμ υποστηριζουν 4g , εκτος και αν ειναι καποια παμπαλαια που θελει ετσι και αλλιως αλλαγη.

Στο σαιτ μιλαει για οπωσδηποτε αλλαγη στις καρτοκινητες.

Στο κινητο μου δεν εχει επιλογη για LTE/4G (samsung s4).

Ειναι θεμα κινητου ? θεμα οτι πιθανως δεν εχει καλυψη εδω?θεμα οτι θελει 4g sim ?

Ιδεα δεν εχω....

Μπηκα σε ενα service menu και δηλωσα να ειναι προεπιλογη το GWL (gsm/wcma/lte) , και υποτιθεται οτι τωρα αν πιασει σημα 4g θα συνδεθει σε αυτο (δεν πιανει λογικα εδω περα)...το μενου ακομα δεν εμφανιστηκε ομως...αν και καποιοι λεγανε σε φορουμς οτι παρολο την ρυθμιση στο σερβις μενου δεν θα εμφανιστει.

Τι να πω... τουλαχιστον δεν ξερω στα σιγουρα αν θελει αλλη σιμ....

 

@dbpanos

 

Ειχες παλια σιμ? καρτα ή συμβολαιο ?Ειναι διαφορετικη απο τις συνηθισμενες?λεει π.χ. κανα 4g επανω ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο κινητο μου δεν εχει επιλογη για LTE/4G (samsung s4).

προφανώς πρέπει να υποστηρίζει και το κινητό 4G...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...