Προς το περιεχόμενο

Το YouTube πειραματίζεται με βίντεο 4K με 60 καρέ το δευτερόλεπτο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

5 λεπτά, 580ΜΒ... αυτα ειναι! με πρόχειρους υπολογισμούς, εαν δεν εχεις 18-19Mbps γραμμή δεν το βλεπεις

και σκέψου ότι πχ με το Lumia 930 τραβάμε 2160p30fps που είναι 433MB τα 60secs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τον σιχαμερο τον Chrome για να δω πως παει. Απο επεξεργαστη μου εφτασε και 75% αλλα η συνδεση που εχω ειναι κλαφτα Χαραλαμπε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση μνήμη τρώει ένα τέτοιο tab στον chrome ρε παιδιά;Γενικά είμαι απογοητευμένος από την κατάσταση των browsers εδώ και χρόνια.Όλοι είναι απλά memory hogs.Δεν τολμώ να βάλω με νου τι μηχάνημα θα θέλεις για να δεις τέτοιο βίντεο.Για να μη συζητήσουμε για 2-3 τέτοια tabs ανοιχτά...Από 2020 και βλέπουμε. :P

Πάντως πρέπει, όπως και να έχει, να ξεκολήσει από το (υποτιθέμενο) 1080 το yt.Σε οθόνη με έστω 2,5Κ ανάλυση φαίνονται εμφανώς οι ατέλειές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα ξανα το βιντεο (αυτο με το διαστημα) αφου το αφησα να κατεβει λιγο και με τον i7-4790k μου δουλευε ο επεξεργαστης 55-75% και χωρις καρτα γραφικων γιατι δουλευω με του επεξεργαστη την 4600


Πόση μνήμη τρώει ένα τέτοιο tab στον chrome ρε παιδιά;Γενικά είμαι απογοητευμένος από την κατάσταση των browsers εδώ και χρόνια.Όλοι είναι απλά memory hogs.Δεν τολμώ να βάλω με νου τι μηχάνημα θα θέλεις για να δεις τέτοιο βίντεο.Για να μη συζητήσουμε για 2-3 τέτοια tabs ανοιχτά...Από 2020 και βλέπουμε. :P
Πάντως πρέπει, όπως και να έχει, να ξεκολήσει από το (υποτιθέμενο) 1080 το yt.Σε οθόνη με έστω 2,5Κ ανάλυση φαίνονται εμφανώς οι ατέλειές του.

 

Εμενα την στιγμη που εβλεπα το βιντεο μου ετρωγε ολο το συστημα 5GB απο τα 16GB που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...