Προς το περιεχόμενο

OTE TV go: Πληροφορίες για την απάντηση του OTE TV στο Nova GO


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εδώ και 6 μήνες έχω Ote Tv full pack με vdsl 30mbps και τηλέφωνο απεριόριστα σταθερά και με καποια λεπτά προς κινητά σύνολο 50euro.Κατεβάζω συνέχεια με 3+ ΜΒ/s και σ/κ δεν σηκώνομαι απο τον καναπέ γιατί έχει ματσάρες απ'ολη την ευρώπη.Πιστεύω αξίζει περα για πέρα!

Με 18μηνη συμβαση ειναι στα 62€ και σου δινει μονο 30' προς κινητα?Αμα ειχα και vdsl στην περιοχη μου και εμενα γυρω στο 60αρι θα έβγαινε!!

https://www.ote.gr/web/guest/sl/203067/double_play_vdsl__ote_tv_mesw_doryforoy?lastLayoutId=298

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο την mobile συσκευή θα μπορεις να συνδέσεις καλώδιο και να βλέπεις στην tv?

 

Αν έχεις τρόπο να συνδέσω ένα Xperia J σε τηλεόραση, θα μπορέσω να σου πω :)

 

Τη Δευτέρα λογικά θα μπορέσω να ανεβάσω κάποιες πληροφορίες που ίσως είναι χρήσιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την mobile συσκευή θα μπορεις να συνδέσεις καλώδιο και να βλέπεις στην tv?

 

δεν το χω δοκιμασει αλλα αφου δεν με αφηνει ασυρματα (chromecast), το βλέπω δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μπραβο ευχαριστα νεα για ολους τους αλλους αλλα οχι για εμενα δεν μπορω να δω πουθενα για τον λογο τον απλο εχω τα εξης για κινητο ενα lumia 930 για ταμπλετ ενα surface οσο και για το λαπτοπ καταλαβαινετε τι λειτουργικο εχει αρα........κλαμα η κυρια.</p>

 

καλα πανε καλα και δεν βγαζουν εφαρμογη για Windows ακομα; διαθετεις φοβερες συσκευες παντως!

 

Sent from my iPad using Insomnia

εφαρμογη για Windows κινητα και ταμπλετ ποτε θα βγαλουν;;;; μα ειναι με τα καλα τους;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσια και απο τις 2 εταιριες αναφερεται σε κινητα, tablets και laptops. Ειναι μια λυση, για τους συνδρομητες, να εχουν τις υπηρησιες που εχουν πληρωσει παντου. Δυστηχως δεν θα υπαρχει δυνατη προβολη απο τηλεορασης, βιντεοπροβολεις και οτι αλλο θα προσπαθουν καποιοι κοντινοι φιλοι και συγγενεις.

 

Παρολαυτα δεν θα μπορουσα να ενεργοποιησω την υπηρεσια αυτη στο tablet καποιου συγγενη η φιλου εαν θελω; Εγω να βλεπω κανονικα απο την τηλεοραση μου και ο αλλος μεσα απο το tablet του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 18μηνη συμβαση ειναι στα 62€ και σου δινει μονο 30' προς κινητα?Αμα ειχα και vdsl στην περιοχη μου και εμενα γυρω στο 60αρι θα έβγαινε!!

https://www.ote.gr/web/guest/sl/203067/double_play_vdsl__ote_tv_mesw_doryforoy?lastLayoutId=298

Πριν λίγες μέρες πήρα τηλέφωνο γιατί αυξήθηκε η τιμή στα 56 ευρώ επειδή πέρασαν 6 μήνες και τους είπα ότι δεν το είχαν αναφέρει αρχικά και μου κάναν άλλη προσφορα με 18μηνη σύμβαση 50 ευρω/μήνα με δωρεάν αναγνώριση κλήσης και 30 λεπτά προς κινητά.Τους πρώτους μήνες πλήρωνα 52 ευρώ γιατί μου χρέωναν την αναγνώριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολαυτα δεν θα μπορουσα να ενεργοποιησω την υπηρεσια αυτη στο tablet καποιου συγγενη η φιλου εαν θελω; Εγω να βλεπω κανονικα απο την τηλεοραση μου και ο αλλος μεσα απο το tablet του.

 

Είχαμε δηλώσει κάποιο νούμερο (cosmote) το οποίο είναι στο ίδιο όνομα με τη σύνδεση OTE TV.

 

Και αν θυμάμαι καλά, υπάρχει κάποιος περιορισμός όσον αφορά το internet.

Του στύλ θα μπορείς να συνδέσαι μέσω wifi μόνο αν χρησιμοποιείται η sim που έχεις δηλώσει... (δε θυμάμαι ακριβώς όμως...αλλά υπάρχει κάποιος περιορισμός αυτού του στυλ. Δευτέρα θα ανεβάσω τι ισχύει για τη δοκιμαστική περίοδο του πακέτου).

 

 

Να αναφέρω ότι στέλνεται και κάποιο μήνυμα έτσι ώστε να γίνονται κάποιοι έλεγχοι (δεν ξέρω ακριβώς) μόλις ξεκινάς την εφαρμογή (άρα ελέγχεται και η SIM)... Όπως είπα και πιο πάνω, θα τα σιγουρέψω τη Δευτέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε δηλώσει κάποιο νούμερο (cosmote) το οποίο είναι στο ίδιο όνομα με τη σύνδεση OTE TV.

 

Και αν θυμάμαι καλά, υπάρχει κάποιος περιορισμός όσον αφορά το internet.

Του στύλ θα μπορείς να συνδέσαι μέσω wifi μόνο αν χρησιμοποιείται η sim που έχεις δηλώσει... (δε θυμάμαι ακριβώς όμως...αλλά υπάρχει κάποιος περιορισμός αυτού του στυλ. Δευτέρα θα ανεβάσω τι ισχύει για τη δοκιμαστική περίοδο του πακέτου).

 

 

Να αναφέρω ότι στέλνεται και κάποιο μήνυμα έτσι ώστε να γίνονται κάποιοι έλεγχοι (δεν ξέρω ακριβώς) μόλις ξεκινάς την εφαρμογή (άρα ελέγχεται και η SIM)... Όπως είπα και πιο πάνω, θα τα σιγουρέψω τη Δευτέρα

 

Και 'μεις που δεν εχουμε tablet με sim θα πρεπει να βλεπουμε απο το... κινητο? Με αυτην την λογικη δεν θα μπορεις να βλεπεις απο τον browser του laptop/pc γιατι δεν μπορει να γινει ταυτοποιηση?

 

Διευκρινισε τα αν μπορεις φιλε, αν και κοντη γιορτη.

 

Παντως δεν βλεπω να ειναι αυτο που φανταζομουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως υποσχέθηκα....

 

να πω μόνο ότι τα παρακάτω είναι οδηγίες για το πιλοτικό και ενδέχεται να ισχύουν διαφορετικά πράγματα για όταν βγει το πρόγραμμα σε ισχύ (όπως για παράδειγμα η τιμολόγιση ~ να μην είναι δωρεάν κτλ, όπως επίσης μπορεί να μην δίνονται τα 10GB/μήνα).

 

 

 

Τι παρέχει o OTE TV GO;

Η υπηρεσία OTE TV GO προσφέρεται ως πρόσθετη υπηρεσία στην υπηρεσία OTE TV. Παρέχεται τόσο σε συνδρομητές OTE TV Μέσω Δορυφόρου όσο και σε συνδρομητές OTE TV μέσω Eυρυζωνικής σύνδεσης με τις ίδιες ακριβώς δυνατότητες.

Στον OTE TV GO, έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε επιλεγμένο περιεχόμενο της υπηρεσίας OTE TV, στο κινητό ή στο tablet σας.

Συγκεκριμένα θα έχετε τη δυνατότητα:

-       Να βλέπετε επιλεγμένα κανάλια από το πακέτο OTE TV που διαθέτετε. Συγκεκριμένα: τα μεγάλα Ελληνικά κανάλια, τα κανάλια OTE Sport, το OTE Cinema 1 HD, το OTE Cinema 2, το Foxlife, το National Geographic Channel, το Disney Channel και το Disney Junior. Τα κανάλια ενδέχεται να αλλάξουν κατά τη διάρκεια του πιλοτικού.

-       Να βλέπετε σε επανάληψη επιλεγμένα παρελθοντικά προγράμματα, με την υπηρεσία Replay TV. Συγκεκριμένα, παρέχονται επιλεγμένα προγράμματα των τελευταίων 48ωρών από τα μεγάλα ελεύθερα ελληνικά κανάλια και τα κανάλια OTE Sport.

-       Δυνατότητα να κάνετε rewind και pause στο ζωντανό πρόγραμμα επιλεγμένων προγραμμάτων (εφόσον εμφανίζεται το σχετικό εικονίδιο pause στην οθόνη).

-       Δυνατότητα ενοικίασης ταινιών στην υπηρεσία OTE Cinema On Demand. H ενοικίαση ταινιών μέσω συσκευών Apple δεν είναι δυνατή.  Ωστόσο, μπορείτε να δείτε τις ταινίες που έχετε νοικιάσει από άλλου τύπου συσκευή.

-       Να μοιράσετε το περιεχόμενο μεταξύ των συσκευών σας (να ξεκινήσετε να βλέπετε μια ταινία και να συνεχίσετε να τη βλέπετε από μια άλλη).

-       Να φτιάξετε λίστες αγαπημένων προγραμμάτων.

-       Να θέσετε υπενθυμίσεις.

-       Να δείτε ανά πάσα στιγμή το πρόγραμμα των καναλιών της βασικής σας υπηρεσίας OTE TV και να ορίσετε υπενθύμιση στη φορητή συσκευή σας, ώστε να μη χάνετε κανένα πρόγραμμα που σας ενδιαφέρει.

 

Η συμμετοχή σας στο πιλοτικό είναι δωρεάν. Ωστόσο, αν επιλέξετε να νοικιάσετε μια ταινία στον κατάλογο OTE Cinema On Demand, η χρέωση θα γίνει στο λογαριασμό OTE TV σας.

 

 

Προσβάσεις

Για χρήση της  υπηρεσίας απαιτείται σύνδεση Internet:

1.      Μέσω  σταθερής OTEADSL/VDSL σύνδεσης (αυτή  που έχετε δηλώσει  κατά την ενεργοποίηση)

2.      Μέσω κινητής 3G | 4G , στο κινητό Cosmote που δηλώσατε κατά την ενεργοποίηση

3.     Επιπλέον, αν χρησιμοποιείτε την υπηρεσία από το Cosmote κινητό σας, έχετε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία μέσα από οποιοδήποτε ελεύθερο διαθέσιμο Wifi στην εμβέλεια της συσκευής σας, εφόσον:

α. η συσκευή/σύνδεση σας έχει τη δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων SMS και

 β. αποδεχτείτε να αποστείλετε το σχετικό SMS (χωρίς χρέωση) που απαιτεί η εφαρμογή για να επιτρέψει την πρόσβαση από μη συσχετισμένο με τη συνδρομή σας δίκτυο.

 

Για την πρόσβαση μέσω 3G/4G, σας δίνονται 10GB/μήνα που αφορούν αποκλειστικά τη χρήση της συγκεκριμένης υπηρεσίας OTE TV GO. Εφόσον, καταναλώσετε αυτά τα GB η προβολή περιεχομένου στην υπηρεσία δεν θα είναι δυνατή μέχρι την επόμενη ανανέωση.

Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο στην Ελλάδα. Εάν βρίσκεστε στο εξωτερικό, μπορείτε να ανοίξετε την εφαρμογή αλλά δεν μπορείτε να συντονιστείτε σε κάποιο κανάλι ή να δείτε κάποια ταινία.

 

Συσκευές

Έχετε τη δυνατότητα να συσχετίσετε έως δυο συσκευές στο λογαριασμό σας. H συσχέτιση πραγματοποιείται αυτόματα κατά την πρώτη σύνδεση σας, από τη συσκευή, με τους  κωδικούς σας.

Για το πιλοτικό μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία στους τύπους συσκευών που δηλώσατε κατά τη διαδικασία ένταξής σας στο πιλοτικό και για τις οποίες πήρατε πρόσκληση στο Hockey App.

Για τη σωστή λειτουργία της υπηρεσίας ελέγξτε ότι το κινητό ή το tablet σας ικανοποιεί τις υποχρεωτικά τις παρακάτω προδιαγραφές:

•       iOS

•       iOS 7.x , 8.x

•       iPad 2 ή νεώτερο

•       iPad mini ή νεώτερο

•       Android

•       Android Phone: 4.X

•       Android PAD: 4.x

•       Screen resolution

•       Android Phone screen resolution:  800*480, 854*480 ή μεγαλύτερη

•       Android PAD  screen resolution: 1280×800  ή μεγαλύτερη

Επιπλέον σας ενημερώνουμε ότι στις κάτωθι συσκευές η υπηρεσία ΟΤΕ TV έχει ελεγχθεί και υποστηρίζονται πλήρως:

1. Smartphones

•       iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6

•       Samsung Galaxy S2, S3, S4 mini και S4, Samsung Galaxy Core και Note 3

•       LG  Nexus 4, G2, G3

 

2.Tablets

•       iPad 2, iPad mini , iPad Air

•       Asus Google Nexus 7 4G [2013]

•       Samsung: Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab 3 3G [8.0”], Galaxy Tab 4, LTE [10.1”], Galaxy Note 2014, LTE [10.1”], Galaxy Tab S

•       Sony Xperia Z2

 

Επίσης:

 

Δεν υποστηρίζονται συσκευές που έχουν γίνει root ή jailbreak.

Αν και από όσο θυμάμαι τη δική μου συσκευή την έχω rooted.... (???)

 

 

Και για το τέλος, αυτό που έλεγα με τα ipad ισχύει, αλλά αν έχει δηλωθεί και η σταθερή πρόσβαση ΟΤΕ ADSL/VDSL του σπιτιού, κατά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας, τότε θα υπάρχει δυνατότητα να το χρησιμοποιήσεις και αυτό (αλλά από ότι φαίνεται μόνο εντός εμβέλειας του wifi σου):

 

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το i-pad μου για να προβάλω περιεχόμενο εκτός σπιτιού μέσω WiFi;

 

Η συσκευή i-pad δεν υποστηρίζει την αποστολή SMS που απαιτεί η εφαρμογή για να επιτρέψει την πρόσβαση από μη συσχετισμένο με τη συνδρομή σας δίκτυο.
Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα πουλησουμε το ταμπλετ για να παρουμε καινουργιο με σιμ.ασε μας ρε οτε. Στο σπιτι που εχω την δορυφορικη τι να κανω το go που θα μας αφηνετε να μπαινουμε μονο απο το δικο μας wifi? Κουλο δεν ειναι?εγω το θελω για την δουλεια μου που λειπω ολη μερα και εχω ιντερνετ απο αλλο παροχο..αχρηστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα πουλησουμε το ταμπλετ για να παρουμε καινουργιο με σιμ.ασε μας ρε οτε. Στο σπιτι που εχω την δορυφορικη τι να κανω το go που θα μας αφηνετε να μπαινουμε μονο απο το δικο μας wifi? Κουλο δεν ειναι?εγω το θελω για την δουλεια μου που λειπω ολη μερα και εχω ιντερνετ απο αλλο παροχο..αχρηστο...

 

Ενταξει σου λεει οτι αν δεν ειχα αυτον τον περισορισμο θα εβλεπε οποιοσδηποτε φιλος και γνωστος σου, δινοντας του κωδικους σου. Η λογικη ειναι να βλεπει η οικογενεια και το σπιτι του συνδρομητη και οχι αλλα 2 σπιτια.

 

Επρεπε να βρουν εναν αλλο τροπο για ταυτοποιηση ομως, τουλαχιστον για τις mobile συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα πουλησουμε το ταμπλετ για να παρουμε καινουργιο με σιμ.ασε μας ρε οτε.

 

Έχω την εντύπωση πως ακόμα και Cellular έκδοση ταμπλετ να έχεις τουλάχιστον στα iPAD δε μπορείς να στείλεις sms είναι μόνο για data  όποτε και εκεί θα πρέπει να συνδέεσαι  με WiFi  OTEADSL/VDSL που θα έχουμε δηλώσει  κατά την ενεργοποίηση και λογικα κ με 3G-4G cosmote αν μπορείς να δηλώσεις την κάρτα sim που έχεις για το ταμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...