Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΦΟΒΕΡΟ φινάλε, καλύτερο και από αρκετά φινάλε του κανονικού TWD ! Αριστο επεισόδιο ! ΠΩ πολύ αγωνία για το τι θα δούμε στην επόμενη σεζον.

 

 

*Αν και στο τέλος με τη θάλασσα περίμενα να μας δώσει κάποιο hint με κάποιο άλλο πλάνο αλλά ....μπα

 

Επεξ/σία από SpirosKerkyra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μου αρεσε το finale της season αρκετα,εκτως απο το τελος που κατα της γνωμη μου απλα δεν ταιριαζε ρε γμτ και εν μερη το χαλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι νμζω οτι περιμεναμε για καποιο σποιλερακι για την επομενη σεζον ,αλλα εγω στο τελικο πανοραμικο πλανο,εκτος απο το πλοιο δεν ειδα κατι αλλο.Εχουμε ολοι συνηθισει το τελος της σεζον μιας σειρας να εχει κατι για να μας κρατα σε αγωνια για την επομενη,ενω αυτη δεν ειχε .....ισως αυτο να ειναι κατι που την κανει τοσο ξεχωριστη σειρα.

 

ps(το πλοιο αυτο δεν θα αντεξει ουτε μια εβδομαδα, θα κολυμπησουνε μετα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που τελείωσε η πρώτη σεζόν και έχω μία ολοκληρωμένη άποψη να αναφέρω ότι η σειρά μου άρεσε. Ευτυχώς η δημιουργοί δεν έπεσαν στη παγίδα να δημιουργήσουν ένα κλώνο του walking dead γιατί δεν θα είχε νόημα. Απλώς προσπάθησαν στο ίδιο σύμπαν να προσεγγίσουν από μία διαφορετική ματιά την επιβίωση μίας ομάδας  ανθρώπων οι οποίοι βασίζονται αποκλειστικά στο μυαλό τους και όχι στη φυσική τους δύναμη ή στη πολύ καλή χρήση των όπλων. Στο walking dead από την αρχή στην ομάδα υπάρχουν τρεις άνθρωποι (Ρικ, Ντάρυλ & Σέιν) οι οποίοι είναι και άριστη στη χρήση των όπλων και έχουν και φυσική δύναμη. Μου άρεσε που προσπάθησαν να αναδείξουν τη πτώση του πολιτισμού καθώς η επιδημία αρχίζει να ξεσπάει αλλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες γύρω από αυτό το θέμα. Υπάρχει ένα μεγάλο χρονικό κενό μεταξύ 3 και 4 επεισοδίου.

 

 

Η σκηνή που οι αστυνομικοί πυροβολούν ένα μολυσμένο άστεγο και ο κόσμος θεωρεί ότι τον σκότωσαν εν ψυχρώ και αρχίζουν τη διαδήλωση και τα επεισόδια ήταν πάρα πολύ ρεαλιστική.

 

 

Ο Βίκτορ φαίνεται πολύ γαμάτος χαρακτήρας και ο τρόπος που προσεγγίζει την καταστροφή γύρω του είναι ορθολογική σε πολύ εκνευριστικό βαθμό. Μου αρέσει η προσέγγιση μίας ομάδας καθημερινών ανθρώπων που δεν έχουν καθόλου επαφή με τη βία (πλην του Ντάνιελ) και το εάν θα καταφέρει να επιβιώσει στους κινδύνους της καινούργιας πραγματικότητας που θα αντιμετωπίσουν. 

 

 

Ο θάνατος της Λίζα είναι πολύ ανούσιος και προφανώς έγινε γιατί απλώς κάποιος από τους αρχικούς χαρακτήρες έπρεπε να πεθάνει. Θα μπορούσαν όμως να τη σκοτώσουν την ώρα της διαφυγής και όχι με αυτό τον άχαρο τρόπο. Πάντως εμένα δε μου φάνηκε σαν δαγκωματιά αλλά περισσότερο σαν γρατζουνιά. Θα μπορούσαν να περιμένουν εάν θα πεθάνει πριν την εκτελέσουν. Τέλος το fear the walking dead προφανώς θα προσπαθήσει να εξερευνήσει την ιδέα πως θα ήταν κάποιοι να επιζήσουν στο νερό σε πλοία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

sorry, αλλα ο kirkman δεν εχει πει οτι το δαγκωμα απο ζομπι στο TWD προκαλει τον θανατο, επειδη εχει περασει αρκετος καιρος απο το outbreak και αρα τα ζομπι μεταφερουν παρα πολλα μικροβια πλεον?

 

οποτε, εδω που ειμαστε ακομη στην αρχη, δεν υφισταται τετοιο πραγμα. δηλαδη ηταν τελειως ακυρη η εκτελεση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα μετρια η 1η σεζον με εξερεση το τελευταιο επεισοδειο που ηταν παρα πολυ καλο.Τα επεισοδια 2-5 για μενα ηταν αρκετα βαρετα με πολυ μπλα μπλα χωρις καποιο νοημα.Επισης πολυ ακυρο ηταν το θεμα του στρατου που ηρθε και εφυγε.Οι χαρακτηρες δεν ειναι κατι σπουδαιο,με εξερεση το Victor Strand(ο κουστουματος) που ειναι ενας απτους λογους που θα δω την επομενη σεζον.

 

Η επομενη σεζον θα εχει 15 επεισοδια που ελπιζω να ειναι καλυτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς η δημιουργοί δεν έπεσαν στη παγίδα να δημιουργήσουν ένα κλώνο του walking dead γιατί δεν θα είχε νόημα.

Το προβλημα ομως ειναι τι κανουμε τωρα

Μεσα σε 6 επεισοδια εφτασαν σχεδον στο σημειο που ηταν ο Ρικ οταν ξυπνουσε, και μαλιστα ηδη εχουν καταλαβει rules που στο twd μας πηρε 5 χρονια

Ουσιαστικα ναι, μαζι σου ηταν καπως διαφορετικο αλλα αν ηταν one-off δεν θα ειχα προβλημα, τωρα σε 6 επεισοδια προλαβαν να μπουν στην γωνια: τι θα μας δειξουν του χρονου που δεν θα το εχουμε ξαναδει στο twd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...