Προς το περιεχόμενο

Σωστή απεγκατάσταση & εγκατάσταση drivers (οδηγών) για την κάρτα γραφικών


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαζη ερωτηση αλλα εφοσον βαλω καινουργια καρτα γραφ. την καρτα της intel που εχω την απεγκατάστω ??

Εφόσον έχεις gpu μέσα , τα Intel graphics σταματάνε να λειτουργούν. Και οι drivers δεν νομίζω να σε ενοχλούν σε κάτι. Άσε τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ναι και οντως ο DDU ειναι οτι καλυτερο για ΠΛΗΡΩΣ και τελειο Unnistall. Τον χρησιμοποιω εδω και χρονο και βαλε και ολα δουλευουν παντα ρολοι σε αντιθεση με το παρελθον που παντα υπηραν καποιες αμφιβολιες και καποια θεματακια. Στην αρχη ειμουν επιφυλακτικος με το κατα ποσο θα παιζει μπαλα, αλλα πραγματικα το πρoγραμματακι πεταει και κανει οτι λεει. Συν στο οτι το ενημερωνουν σχεδον καθε μηνα με καινουρια εκδοση οι developers. Και ναι ΔΕΝ χρειαζετε και θα λεγα να το αποφευγουμε δια ροπαλου να κανουμε απεγκατασταση πρωτα μονοι μας αφου ετσι σχεδον ακυρωνουμε τη μιση αξια του προγραμματος! Δεν τον χρησιμοποιησα ποτε ετσι! Με τη μια safemode και πατημα μονο ενα κουμπακι και ολα clean μεχρι αηδιας. Δεν μενει τιποτα!

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στην περίπτωση που λρασαρει ο driver της gpu, γυρνάει σε igpu. Οπότε μημ τους αφαιρεις

νομιζω κανεις λαθος!

 

αφου εσυ εχεις κουμπωσει το hdmi , dp , η οτι αλλο τελος παντων πανω στην καρτα γραφικων πως γινεται να γυρισει η igpu?// (που εχει εξοδους πανω στη μητρικη- αλλα εσυ συνδεσες την οθονη πανω στην GPU)

 

αν παθει κατι η καρτα γραφικων , πας εσυ , αλλαζεις τα καλωδια και παιζεις με την igpu .

αν δεν εχεις καλωδιο κουμπομενο πανω στη IGPU ΔΕΝ προκειτε να δουλεψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το atiman δεν το έχω δοκιμάσει αλλα με το ddu δεν ειχα ποτέ θέμα

 

Πάντα έκανα αυτή τη δουλειά με το atiman unistaller αλλά χτες είχα πρόβλημα. Τελικά όλα καλά με το DDU, το προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επισης το revo unistaller που χρησιμοποιω χρονια αντι για το αθλιο add remove programs  των windows  με advanced  search μετα το unistall που κανει το ιδιο βγαζει και registry entries και  files απο το program files Αρκει να μην γινει επανεκινησει κα ιτρεξει το search  μετα την απεγκατασταση

εδώ με μπέρδεψες. λες κάνεις unistall και αφαιρεί τα πάντα ακόμη και απο τη registry. μετά λες να μη γίνει απεγκατάσταση και κάνεις search μετά. επομένως ποιά είναι η σωστή ακολουθία κινήσεων γι'αυτό το πρόγραμμα ; κάνεις πρώτα search χωρίς να απεγκαταστήσεις κάτι και όταν τελειώσει το search τότε προχωράς στην απεγκατάσταση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους

Εαν εχω Drivers οι οποιοι ειναι οι ιδιοι και για την καρτα που βγαζω αλλα και για την νεα που βαζω και παλι τους αφαιρω?

 

πχ εδω http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/95553/en-us λεει οτι ειναι Supported products η παλια GeForce GTX 660 και η νεα GeForce GTX 960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια χαζή ερώτηση εγώ?

Τη διαδικασία αυτή την κάνουμε αφού έχουμε τοποθετήσει ήδη στο pc την καινούρια κάρτα σωστά?

 

Την διαδικασία την χρησιμοποιούμε οταν βάλουμε καινούργια κάρτα στον υπολογιστή μας ή αν εχουμε προβλήματα με τους drivers που ηδη έχουμε και χρησιμοποιούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ή γνώμη μ είναι ή εξεις ν α την κανείς απεγκατασταση ν πας στο τοπικό δισκο c k meta oti fakeloys exei karta tous kanei ena delete k telos !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...