Προς το περιεχόμενο

MeriMobiles.com κουπόνι -$10 [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


terry308

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακουω στοιχηματα... θα ερθουν ή οχι?

και αν ερθουν θα ειναι τα κανονικα?

 

προλαβα και τσιμπησα 2 miband που ολο ελεγα να παρω και το ανεβαλα...

κριμα και ηθελα ενα Powerbank ακομη και ενα mini mibox για την περιεργεια!  ευχαριστουμε τον Ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ηρθαν ηδη τα ακυρα μεσω mail... Ζητανε 10 δολαρια ή αλλιως γινεται refund λενε...

 

Ψιλικατζιδες είναι και αυτοι. Για 3-4-5-6 δολαρια διαφορας από τους αλλους (πχ 14$ πληρωμη αντι για 19$ που παιζει αλλου το ιδιο προιον) ακυρωνουν, ενώ είναι δικο τους λαθος και όχι δικο μας.

 

Ποτε δεν ειχα αγορασει και ουτε προκειται στο μελλον από αυτους. Ετσι για "ευχαριστω" στην ανεση τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τρελα πουλαμε τωρα στους κινεζους; χαχαχαχα

 

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Και εγω ακυρο εφαγα. Το mail που ειχα στειλει το ελεγε ξεκαθαρα οτι ειναι για αγορες 200$ και πανω αλλα ειπα μπας και.

 

Και το μυνημα τους:

 

Dear Customer,

 

the Newsletter we sent said specifically that the coupon code: APFO is available on orders of 200$ or more

you used it on an item that is 20$ or less. Please respect the promotion and pay the missing 10$ so that we can ship the order.

The missing 10$ is to be sent to our paypal account email at [email protected]. If you prefer to cancel the order please let us know so that we can issue a refund.

thank you and sorry for the inconvenience

 

Carlo

www.merimobiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έκραξα άγρια (δεδομένου ουι άλλου παίζει όντως 14-15$) και τους είπα να σβήσουν το λογαριασμό μου και να μου κάνουν refund. Αστείοι πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μηπως είναι καλυτερα αντι για μειλ σε αυτους να κανουμε dispute ή κατι άλλο σαν ακυρωση συναλλαγης στο paypal; Πως θα γινει να επιστρεψουν γρηγοροτερα τα χρηματα δηλαδή και χωρις να φαμε στο κεφαλι την διαφορα από την μετατροπή δυο φορες του συναλλάγματος;! Θα χασουμε 1-2 ευρω μου φαινεται για το τιποτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως είναι καλυτερα αντι για μειλ σε αυτους να κανουμε dispute ή κατι άλλο σαν ακυρωση συναλλαγης στο paypal; Πως θα γινει να επιστρεψουν γρηγοροτερα τα χρηματα δηλαδή και χωρις να φαμε στο κεφαλι την διαφορα από την μετατροπή δυο φορες του συναλλάγματος;! Θα χασουμε 1-2 ευρω μου φαινεται για το τιποτα!

 

Το μονο λαθος τους για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι ειναι που αποδεχθηκαν τις πληρωμες και δεν εκαναν reject απευθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως είναι καλυτερα αντι για μειλ σε αυτους να κανουμε dispute ή κατι άλλο σαν ακυρωση συναλλαγης στο paypal; Πως θα γινει να επιστρεψουν γρηγοροτερα τα χρηματα δηλαδή και χωρις να φαμε στο κεφαλι την διαφορα από την μετατροπή δυο φορες του συναλλάγματος;! Θα χασουμε 1-2 ευρω μου φαινεται για το τιποτα!

οταν γινεται refund επιστρεφεται το ποσο που πληρωθηκε τπτ περισοτερο ή λιγοτερο ebay seller :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίκρα!

στην φόρεσε η avast  φίλος.... :)

 

αν και νομίζω απλά γλύτωσες την καθυστέρηση του refund που θα φάμε οι υπόλοιποι από merimobiles...

 

Εκ του αποτελέσματος μάλλον με έσωσε το Avast τελικά! :-)

Μου έκανε εντύπωση πάντως που το μπλόκαρε το avast, και συγκεκριμένα τη σελίδα όπου ολοκληρώνεται η διαδικασία του checkout δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οταν γινεται refund επιστρεφεται το ποσο που πληρωθηκε τπτ περισοτερο ή λιγοτερο ebay seller :)

 

Κανεις λαθος. Εδωσες δολλαρια στο paypal, θα παρεις δολλαρια. Η τραπεζα 2 φορες θα σου αλλαξει συναλλαγμα και θα κερδισει 3-4-5% ισως λεω και λιγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος. Εδωσες δολλαρια στο paypal, θα παρεις δολλαρια. Η τραπεζα 2 φορες θα σου αλλαξει συναλλαγμα και θα κερδισει 3-4-5% ισως λεω και λιγο.

 

Σωστό.

Αλήθεια, σ'αυτή την περίπτωση αν είχες βάλει το Paypal να κάνει τη μετατροπή (αντί να γίνει η πληρωμή σε $ με την πιστωτική και να γίνει η μετατροπή από την τράπεζα), στο refund θα είχαμε το ίδιο αποτέλεσμα; Δηλαδή διπλή προμήθεια συναλλάγματος, όπως συμβαίνει μέσω τραπέζης; Φαντάζομαι πως ναι, αλλά αν δεν ισχύει και το έχει τσεκάρει κάποιος ίσως να βολεύει σε παραγγελίες που ενέχουν ρίσκο ακύρωσης, όπως ήταν αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...