Προς το περιεχόμενο

MeriMobiles.com κουπόνι -$10 [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


terry308

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν ξερω γιατι παραπονιεστε ομως :) . Στο email που ειχα δει το κουπονι ελεγε ξεκαθαρα οτι ισχυει σε παραγγελιες των 200 δολαριων και ανω. Συμφωνω οτι επρεπε να το εχουν φροντισει στο συστημα αλλα κανανε λαθος, δεν ειναι οτι φαγανε τα λεφτα ή ο,τι αλλο. Και οποτε ειχα θεμα με αυτους μου απαντουσανε την ιδια μερα και ευγενικα οχι σαν αλλους κινεζους που κανανε τον κινεζο :)

 

 

Εμεις (εγω και πολλοι αλλοι είμαι σιγουρος) δεν ειδαμε κανενα email (σημερα γιναμε πελατες τους- μη σωσουν :P ), ειδαμε ενα ποστ που ελεγε power bank τοσο με το κουπονι και ακουστικα πιστον 2 τοσο με το κουπονι. Ειδαμε ότι το κουπονι παιζει και σε αλλα και ριξαμε παραγγελιές. Και αυτό δεν το εκανε (χακαρε) ο terry, ηταν μαλακια του μαγαζιου. Ηταν λιγα ευρω φτηνοτερα από αλλα μαγαζια αφου οι αρχικες τους ηταν στον "Θεο" σε σχεση με αλλους. Αν ειχαμε δει email που ελεγε για αγορες ανω των 200 δεν θα ασχολούμασταν ουτε δευτερολεπτο μαζι τους, δεν θα δανειζαμε με αρνητικο επιτοκιο τα λεφτα μας στα paypal ουτε στα μερικριστμας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι πληροφοριακά πάντως να ξέρετε πως χάσανε κάτι λιγότερο από ένα δολάριο για κάθε συναλλαγή που έκαναν refund. Είναι ένα είδος penalty του PayPal για εμπόρους όταν κάνουν refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απάντησαν πως δεν φταίνε και πως ήταν ξεκάθαρη η προσφορά στο newsletter και μου έκαναν και refund.

 

Μου έδωσαν 20% έκπτωση η οποία και πάλι δεν με συμφέρει οπότε τους απάντησα πως το λάθος είναι του συστήματός τους και πως η έκπτωση τους δεν με συμφέρει και πως θα φάνε defame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις (εγω και πολλοι αλλοι είμαι σιγουρος) δεν ειδαμε κανενα email (σημερα γιναμε πελατες τους- μη σωσουν :P ), ειδαμε ενα ποστ που ελεγε power bank τοσο με το κουπονι και ακουστικα πιστον 2 τοσο με το κουπονι. Ειδαμε ότι το κουπονι παιζει και σε αλλα και ριξαμε παραγγελιές. Και αυτό δεν το εκανε (χακαρε) ο terry, ηταν μαλακια του μαγαζιου. Ηταν λιγα ευρω φτηνοτερα από αλλα μαγαζια αφου οι αρχικες τους ηταν στον "Θεο" σε σχεση με αλλους. Αν ειχαμε δει email που ελεγε για αγορες ανω των 200 δεν θα ασχολούμασταν ουτε δευτερολεπτο μαζι τους, δεν θα δανειζαμε με αρνητικο επιτοκιο τα λεφτα μας στα paypal ουτε στα μερικριστμας.

οκ! Εγώ το ειχα δει εδω και μερες το μειλ επειδη ειμαι μελος! Μην κοιτας ομως που σε καποια ειναι πιο ακριβοι. Xiaomi πχ εχουν τα παντα αυθεντικα ενω σε αλλα κινεζικα ρισκαρεις. Συμφωνω οτι ειναι λαθος τους αλλα δεν ειναι πως κανανε καποια διαφημιση. Απλα δεν κλειδωσανε σωστα το συστημα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, πού φαίνεται πού μπηκαν τα χρήματα, δηλαδη πιστωτική ή paypal? θέλω να πληρώσω τώρα κατι αλλο αμα ειναι να πληρωσω από αυτά...

οκ, μπήκαν στην κάρτα το είδα, το λέει το mail του paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, πού φαίνεται πού μπηκαν τα χρήματα, δηλαδη πιστωτική ή paypal? θέλω να πληρώσω τώρα κατι αλλο αμα ειναι να πληρωσω από αυτά...

οκ, μπήκαν στην κάρτα το είδα, το λέει το mail του paypal.

Βασικά ΘΑ ΜΠΟΥΝ στην κάρτα (για εμένα που εχω Πειραιώς εκτιμώ απο Τρίτη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά λεφτά χάσαμε?


Στην κάρτα σε μένα δεν μπήκαν ακόμα, βλέπω σαν τελευταία κίνηση το -10.

Οπότε όταν μπούνε, αν είναι λιγότερα από 10 θα φάνε νέο κράξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά λεφτά χάσαμε?

Στην κάρτα σε μένα δεν μπήκαν ακόμα, βλέπω σαν τελευταία κίνηση το -10.

Οπότε όταν μπούνε, αν είναι λιγότερα από 10 θα φάνε νέο κράξιμο.

όσες φορές μου έχει γίνει refund ότι είχα δώσει τα πήρα πίσω ακριβώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα έχει εξηγήσει αναλυτικότατα ο διαχειριστής προηγουμένως (#111). Χάνεις από τις προμήθειες των τραπεζών δηλ. 2,5% και τις διαφορές ισοτιμίας $ και €..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα έχει εξηγήσει αναλυτικότατα ο διαχειριστής προηγουμένως (#111). Χάνεις από τις προμήθειες των τραπεζών δηλ. 2,5% και τις διαφορές ισοτιμίας $ και €..

 

Την προμηθεια της τραπεζας για τη μετατροπη του συναλλαγματος, που παρεμπιπτοντως ειναι 2% και οχι 2,5%, την παιρνεις πισω. Μονο στη διαφορα ισοτιμιας μπορεις να χασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα έχει εξηγήσει αναλυτικότατα ο διαχειριστής προηγουμένως (#111). Χάνεις από τις προμήθειες των τραπεζών δηλ. 2,5% και τις διαφορές ισοτιμίας $ και €..

τίποτα δεν χάνεις,όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα οτι έδωσα τα πήρα πίσω στο ακέραιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίποτα δεν χάνεις,όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα οτι έδωσα τα πήρα πίσω στο ακέραιο 

 

Σου ετυχε. Μπορει να εχανες ή να κερδιζες στην ισοτιμια.

 

----------------

 

Επισης στα κινεζομαγαζα να κοιταζετε μηπως δινει επιλογη να πληρωσεις σε € και αρα την μετατροπη του συναλλαγματος να την κανει το ιδιο καταστημα. Υπαρχει περιπτωση να βγαινει μικροτερη προμηθεια στην ισοτιμια απο το 2% της τραπεζας και αρα και στην περιπτωση του refund θα παρετε ολο το ποσο πισω αφου εσεις δωσατε € (στην περιπτωση που δεχεται το καταστημα πληρωμη σε €).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προμηθεια της τραπεζας για τη μετατροπη του συναλλαγματος, που παρεμπιπτοντως ειναι 2% και οχι 2,5%, την παιρνεις πισω. Μονο στη διαφορα ισοτιμιας μπορεις να χασεις.

 

Μπορεί όμως και να κερδίσεις με την ίδια λογική.

Πάντως ο φίλος παραπάνω λέει πως επεστράφει ακριβώς το ίδιο ποσό άρα μήπως χρησιμοποιείται η ίδια ακριβώς ισοτιμία σε τέτοιες περιπτώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί όμως και να κερδίσεις με την ίδια λογική.

Πάντως ο φίλος παραπάνω λέει πως επεστράφει ακριβώς το ίδιο ποσό άρα μήπως χρησιμοποιείται η ίδια ακριβώς ισοτιμία σε τέτοιες περιπτώσεις?

δεν αναφέρομαι στην συγκεκριμένη συναλλαγή με το merimobiles αλλά από προηγούμενες συναλλαγές σε όσες έγινε refund ήταν το ιδιο ποσό,η κάρτα μου είναι η virtual mastercard της εθνικής και την μετατροπή την κάνει η τράπεζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...