Προς το περιεχόμενο

Η Nokia ετοιμάζεται να επιστρέψει στην αγορά των κινητών τηλεφώνων το 2016


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι περίεργος τι λειτουργικό θα χρησιμοποιήσουν οι Φινλανδοί!

 

Απορώ γιατί ρωτάς τα αυτονόητα. Οι επιλογές της είναι δύο, Symbian ή WP. :devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος τι λειτουργικό θα χρησιμοποιήσουν οι Φινλανδοί!

ανάλογα... αν θα είναι ενα foxconn κινιτο με brand nokia (δλδ όπως στο tablet που βγήκε) τότε κάνα 99,9% android.............. αν το βγάλει η nokia nokia τότε.......... μπορεί και meego

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.............. αν το βγάλει η nokia nokia τότε.......... μπορεί και meego

 

Αυτό να δω και ας πεθάνω. Ούτε αυτοί δεν θα τολμούσαν μία τέτοια τρέλα με τις παρούσες συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"H Nokia είναι μια εταιρεία που δεν πρόκειται να πάει πουθενά”. “It gave me complete confidence that Nokia is a company that is not going away.”. Αυτό που λέει είναι ότι  δεν πρόκειται να απομακρυνθεί (από τον κλάδο των κινητών). Είμαι περίεργος τι λειτουργικό θα χρησιμοποιήσουν οι Φινλανδοί!

Αν μάθανε από τα λάθη τους android αν θέλουν μια από τα ίδια wp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως πολλοί χαίρεστε επειδή δεν έχετε καταλάβει τι συμβαίνει.
Για να το ξεκαθαρίσουμε: η Νόκια ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να ξαναφτιάξει κινητά ΜΟΝΗ ΤΗΣ. Δεν έχει εργοστάσια, δεν έχει μηχανικούς και σχεδιαστές, όλοι αυτοί (κάτι χιλιάδες) ανήκουν στη Ms.
Αυτοί οι αετοί που έδιναν τα κορυφαία παλιά κινητά Νόκια ή τις τεχνολογίες τύπου Pureview κλπ είναι υπάλληλοι της Microsoft (είτε άλλων εταιρειών). Κομμάτι δύσκολο να αρχίσει εκ νέου η Νόκια μαζικές προσλήψεις για να ξαναστήσει ένα τμήμα που τόσο πρόσφατα πούλησε (ξεφορτώθηκε).
Αν βγάλει κινητό, θα είναι όπως αυτό το τάμπλετ που βγήκε στην Κίνα. Μια καλή "κινεζιά", ποιοτική, με δυνατά χαρακτηριστικά και προφανώς android. Το όποιο προσωπικό υπάρχει στο τμήμα "Νokia Technologies", θα βρει έναν τέτοιο καλό συνδυασμό που προσφέρεται από ΟΕΜ κινέζους κατασκευαστές, όπως η Foxconn, θα υπογράψουν τη συμφωνία να μπει η στάμπα Νόκια πάνω και τέλος.
 

Αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως πολλοί χαίρεστε επειδή δεν έχετε καταλάβει τι συμβαίνει.

Για να το ξεκαθαρίσουμε: η Νόκια ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να ξαναφτιάξει κινητά ΜΟΝΗ ΤΗΣ. Δεν έχει εργοστάσια, δεν έχει μηχανικούς και σχεδιαστές, όλοι αυτοί (κάτι χιλιάδες) ανήκουν στη Ms.

Αυτοί οι αετοί που έδιναν τα κορυφαία παλιά κινητά Νόκια ή τις τεχνολογίες τύπου Pureview κλπ είναι υπάλληλοι της Microsoft (είτε άλλων εταιρειών). Κομμάτι δύσκολο να αρχίσει εκ νέου η Νόκια μαζικές προσλήψεις για να ξαναστήσει ένα τμήμα που τόσο πρόσφατα πούλησε (ξεφορτώθηκε).

Αν βγάλει κινητό, θα είναι όπως αυτό το τάμπλετ που βγήκε στην Κίνα. Μια καλή "κινεζιά", ποιοτική, με δυνατά χαρακτηριστικά και προφανώς android. Το όποιο προσωπικό υπάρχει στο τμήμα "Νokia Technologies", θα βρει έναν τέτοιο καλό συνδυασμό που προσφέρεται από ΟΕΜ κινέζους κατασκευαστές, όπως η Foxconn, θα υπογράψουν τη συμφωνία να μπει η στάμπα Νόκια πάνω και τέλος.

 

Αυτά.

 

Μια χαρά έχουμε καταλάβει τί γίνεται εδώ και καιρό και το σενάριο που περιγράφεις (που είναι το πιθανότερο) μου ακούγεται επίσης μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nokia έχει ένα συγκριτικό πλεονέκτημα για να ξαναγίνει μεγάλη εταιρία, τους Φινλανδούς. Η χώρα έχει ίσως το καλύτερο εκπαιδευτικό σύστημα στον κόσμο (ο μέσος απόφοιτος Λυκείου είναι 2.5 χρόνια μπροστά από τον απόφοιτο ενός δικού μας Λυκείου π.χ.! και μην μιλήσουμε για τα πανεπιστήμια) και ένα τεράστιο σχετικά ανεκμετάλλευτο ανθρώπινο κεφάλαιο. Και τώρα με την κρίση που περνάει θα γίνει και πιο ανταγωνιστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως πολλοί χαίρεστε επειδή δεν έχετε καταλάβει τι συμβαίνει.

Για να το ξεκαθαρίσουμε: η Νόκια ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να ξαναφτιάξει κινητά ΜΟΝΗ ΤΗΣ. Δεν έχει εργοστάσια, δεν έχει μηχανικούς και σχεδιαστές, όλοι αυτοί (κάτι χιλιάδες) ανήκουν στη Ms.

Αυτοί οι αετοί που έδιναν τα κορυφαία παλιά κινητά Νόκια ή τις τεχνολογίες τύπου Pureview κλπ είναι υπάλληλοι της Microsoft (είτε άλλων εταιρειών). Κομμάτι δύσκολο να αρχίσει εκ νέου η Νόκια μαζικές προσλήψεις για να ξαναστήσει ένα τμήμα που τόσο πρόσφατα πούλησε (ξεφορτώθηκε).

Αν βγάλει κινητό, θα είναι όπως αυτό το τάμπλετ που βγήκε στην Κίνα. Μια καλή "κινεζιά", ποιοτική, με δυνατά χαρακτηριστικά και προφανώς android. Το όποιο προσωπικό υπάρχει στο τμήμα "Νokia Technologies", θα βρει έναν τέτοιο καλό συνδυασμό που προσφέρεται από ΟΕΜ κινέζους κατασκευαστές, όπως η Foxconn, θα υπογράψουν τη συμφωνία να μπει η στάμπα Νόκια πάνω και τέλος.

 

Αυτά.

 

Τι διαφορετικό από το παραπάνω κάνει η Apple ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή η μετα από 1 χρονο θα μπορει να φτιαξει κινητα ενώ την εχει αγορασει η μικροσοφτ; τι ακριβως αγορασε η μικροσοφτ;

Τα πάντα, όσο αναφορά το κομμάτι των κινητών, εκτός από το όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...