Προς το περιεχόμενο

Γύρος χοιρινός vs γύρος κοτόπουλο


ghostman13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστο αυτο, αλλα στην βιασυνη καταληγουμε.Η θα εισαι σοβαρος σουβλατζης και ας περιμενει ο πελατης η θα εισαι φαστφουνταδικο με πολλα χερια η θα εισαι αρπακολλατζης και αλλοτε θα ειναι αψητα τα σουβλακια και αλλοτε καμμενα (απ'εξω) , αλλοτε της ωρας αλλοτε προψημενα αναλογα την δουλεια 

Γιατι δεν ειναι και καμμια επιστημη τα καρβουνα.Αλλα πρεπει να εκπαιδευσεις και τους πελατες σου.Να τους λες θελει τοση ωρα , οχι να τους κανεις τα χατηρια και μετα να διαμαρτυρονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 379
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν πετύχεις σε ώρα αιχμής, το μεσημέρι ή το βράδυ σε ώρα φαγητού γίνεται πανικός από πελατεία, με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει να ψηθεί καλά το κρέας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο αυτο, αλλα στην βιασυνη καταληγουμε.Η θα εισαι σοβαρος σουβλατζης και ας περιμενει ο πελατης η θα εισαι φαστφουνταδικο με πολλα χερια η θα εισαι αρπακολλατζης και αλλοτε θα ειναι αψητα τα σουβλακια και αλλοτε καμμενα (απ'εξω) , αλλοτε της ωρας αλλοτε προψημενα αναλογα την δουλεια 

Γιατι δεν ειναι και καμμια επιστημη τα καρβουνα.Αλλα πρεπει να εκπαιδευσεις και τους πελατες σου.Να τους λες θελει τοση ωρα , οχι να τους κανεις τα χατηρια και μετα να διαμαρτυρονται.

 

σε ενα φυλλαδιο ενος καλου μαγαζιου γραφει "οποιος ξερει να τρωει, ξερει και να περιμενει..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοιρινος.

 

Επισης,

 

Γυρος

attachicon.gifgyros.jpg

 

Σουβλακι

attachicon.gifsouvlaki.png

 

Και τα 2 μαζι ΔΕΝ μπαινουν.

 

 

tumblr_ljh0puClWT1qfkt17.gif

 

Ε ναι !!!!....Πες τα παληκαρι μου,πεστα !!!!.."Τι ειδους γυρο προτιματε στο σουβλακι σας;".....Κλαιω λεμε !!

Καλά το θέμα ποιότητας είναι σχετικό. Οι περισσότεροι γύροι, κεμπάπ κλπ είναι καρμπόν

Ίσως το σουβλάκι-καλαμάκι κοτόπουλο είναι το πιο καθαρό. Έτσι φαίνεται τουλάχιστον!

Ελεος με αυτο το "καλαμακι"......Με στενοχωρησες Zio.

τι ειδοσ γυρου προτιματε στο σουβλακι :

Τετοιες εκφρασεις δεν  θα τις λες σε Θεσσαλονικιους !!!!.. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι !!!!....Πες τα παληκαρι μου,πεστα !!!!.."Τι ειδους γυρο προτιματε στο σουβλακι σας;".....Κλαιω λεμε !!

Ελεος με αυτο το "καλαμακι"......Με στενοχωρησες Zio.

Όπως είδες έγραψα και τις δύο εκδοχές για να τους καλύψω όλους και να μην έχουμε πάλι αυτή τη διαφωνία που έχει καταντήσει κουραστική! Ούτε πλάκα δεν έχει πλέον! :)

 

(προσωπικά χρησιμοποιώ το "σουβλάκι" και το "πίτα με ό,τι έχει μέσα"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είδες έγραψα και τις δύο εκδοχές για να τους καλύψω όλους και να μην έχουμε πάλι αυτή τη διαφωνία που έχει καταντήσει κουραστική! Ούτε πλάκα δεν έχει πλέον! :)

 

(προσωπικά χρησιμοποιώ το "σουβλάκι" και το "πίτα με ό,τι έχει μέσα"

Ναι,πραγματι,ορισμενους τους εχει κουρασει,αλλα ειχα να βρεθω καιρο σε τετοια αντιπαραθεση !!χε χε χε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,πραγματι,καποιυς τους εχει κουρασει,αλλα ειχα να βρεθω καιρο σε τετοια αντιπαραθεση !!χε χε χε

χαχα οκ τότε!

 

Βρίσκω πιο άκυρο το "κασέρι", την "αλοιφή" και το "σάντουιτς"....:P :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα οκ τότε!

 

Βρίσκω πιο άκυρο το "κασέρι", την "αλοιφή" και το "σάντουιτς".... :P :D

Ειδικα το "αλοιφη",προσωπικα απεχθανομαι να το λεω !!..

Οσο για το σαντουιτς βεβαιως το λεω-λεμε αβερτα σε λεω.

Και για το ερωτημα του ts ημουν ανεκαθεν φανατικος του χοιρινου γυρου,χθες βραδυ ομως σε πολυ κοντινο ψητοπωλειο της γειτονιας μου (δεν κανει γυρο,εχει ψητα σουβλας σε καρβουνο), πηρα ενα κοντοσουβλι κοτοπουλο..Λοιπον ο μπαγασας το ειχε κανει ΤΕΛΕΙΟ  !!!..Ψημενο οσο επρεπε και ζουμερο φουλ.Ποτε δεν θυμαμαι να απολαυσα τετοιο μεγαλο σαντουιτς (μπαγκετα, επισης στη σχαρα και μεγαλη σε μεγεθος)..

Το τσακισα και το απολαυσα !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα οκ τότε!

 

Βρίσκω πιο άκυρο το "κασέρι", την "αλοιφή" και το "σάντουιτς".... :P :D

Εγώ αλοιφή ξέρω πως είναι ένα σκεύασμα που βάζω στα πόδια όταν έχουν κάλους :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αλοιφή ξέρω πως είναι ένα σκεύασμα που βάζω στα πόδια όταν έχουν κάλους :P

Δεν ξέρεις να τρως τότε :P :D

 

Οκ δεν θα το συνεχίσω, δεν έχει και νόημα η αντιπαράθεση. Για να πειράξω τον φίλο David τα έγραψα πιο πολύ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αλοιφή ξέρω πως είναι ένα σκεύασμα που βάζω στα πόδια όταν έχουν κάλους :P

Πραγματι,ετσι ειναι και γι αυτο δεν το λεω καθολου !!!

Τι λενε αλοιφη zio ?

"Αλοιφη" λενε τις καθε ειδους σαλατες που "αλειφονται",τζατζικια ,ταραμαδες κλπ...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις φάει κοτομπέικον με bepanthol;;

Χα χα χα χα..Κορυφαιο !!!

lol.Eλα πες.Tι ειναι η αλοιφη και τι το σαντουτς (αυτο μου το ειχαν πει , αλλα το εχω ξεχασει , η πιτα ειναι ? )

Στο απαντησα εγω λιγο πιο πανω !!!

Το "σαντουιτς" ειναι οι φετες ψωμιου πχ, και αναμεσα το κρεας κλπ κλπ.

Εντυπωση με κανει που δεν το ξερεις,μαλλον δεν το ακουσες ποτε;;;>>Ειναι δυνατον;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...