Προς το περιεχόμενο

Γύρος χοιρινός vs γύρος κοτόπουλο


ghostman13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 379
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

άσχετο αλλά επειδή οταν θα παραγγείλω γύρω θα πάρω και 5-6 πίτες να υπάρχουν και ΠΑΝΤΑ περισσεύουν , οι κρύες πίτες γαμουν και δέρνουν το πρωΐ αλοιμένες με nucrema ή μαρμελάδα ή μαζί με τον καφέ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά όταν ήμουν οδοντογλυφίδα έπαιρνα 2 δίπιτα φουλ. Πλέον επειδή προσέχω και δεν αντέχει το στομάχι μου, ένα δίπιτο με το ζόρι, συνήθως φουσκώνω στη μέση και το αφήνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιτες γαμουν και στα καρβουνα κομμενες , με μπολικο αλατι , και τα σουβλακια (καλαμακια) απο πανω  να  τις  μουλιαζουν με το λενονοζουμι τους.

 

οταν παπαριαζουν με ντοματα ψητη απο κεμπαμ επισης τα σπανε

Πεινασα :D

 

και εγω!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σουβλάκι μου γύρο κοτόπουλο σκέτο μέσα στην πίτα και απολαμβάνω όσο δεν πάει!!

Ο χοιρινός γύρος πολλά λίπια ρε παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο αλλά επειδή οταν θα παραγγείλω γύρω θα πάρω και 5-6 πίτες να υπάρχουν και ΠΑΝΤΑ περισσεύουν , οι κρύες πίτες γαμουν και δέρνουν το πρωΐ αλοιμένες με nucrema ή μαρμελάδα ή μαζί με τον καφέ .

 

με φετα αδερφε τα σπανε επισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο αλλά επειδή οταν θα παραγγείλω γύρω θα πάρω και 5-6 πίτες να υπάρχουν και ΠΑΝΤΑ περισσεύουν , οι κρύες πίτες γαμουν και δέρνουν το πρωΐ αλοιμένες με nucrema ή μαρμελάδα ή μαζί με τον καφέ .

Μόνο να μην τις έχει με λάδι, αλάτι, ρίγανη, τότε δεν πρέπει να ταιριάζει και πολύ η νουκρέμα και η μαρμελάδα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά τότε είναι που είναι πιο νόστιμες , αυτό το κοντράστ αλμυρού-γλυκού είναι ούμπερ . Γενικά όσο πιο λίγο αλάτι τόσο καλύτερο , αλλά το στεγνωμένο λάδι (αν είναι λίγο) με νιφάδες ρίγανης και ελάχιστου αλατιού είναι η νοστιμιά .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σουβλάκι μου γύρο κοτόπουλο σκέτο μέσα στην πίτα και απολαμβάνω όσο δεν πάει!!

Ο χοιρινός γύρος πολλά λίπια ρε παιδιά.

Δυστυχως και το κοτόπουλο έχει πολλά λίπη γιατί βάζουν πολλές πέτσες στον γύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω χωρο στο στομαχι.θα πρεπει να διαλεξω ή κρεας ή πιτα.ειναι για τον anorymous αυτα...

 

Μπα δεν εχω θεματα μολις καταβροχθισα ενα :P 

 

20150502_235452-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε ξενερώσω αλλά από άποψη ποιότητας, ο γύρος, είναι κατώτερος από το καλαμάκι κοτοπουλο/χοιρινό.Άσε που έχει αρκετή ποσότητα αλατιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...