Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 741
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ειδα αλλα δεν το ζητησα εγω, ειχα το ζτε που δινει ο παροχος αλλα βελτιωση μεγαλη δεν ειδα. ξερω βεβαια οτι εχω θεμα με γραμμη και ειμαι σε φαση να ριξω νεο καλωδιο ....

edit: τελικα δεν ειμαι fstpath συμφωνα με την FORTHNETαλλα το router δειχνει οτι ειμαι.... τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ιδιο τσιπακι με το zte οποτε αρχικα στον συγχρονισμο δεν θα δεις διαφορα ,αλλα ετσι κ αλλιως αυτα συγχρονιζουν ψηλα

 

ζητα να σε πανε interleave να παρεις απο εκει κανα 2αρι

 

δες την καλωδιωση σου 

 

κ μετα κατεβασε snr ωστε να επιτυχεις το μαξιμουμ νταουνλοαντ χωρις αποσυνδεσεις

 

επισης να βλεπεις τα errors γιατι απο ενα σημειο κ μετα το ανεβασμα συγχρονισμου ειναι δωρο αδωρο με υπερβολικα πολλα errors

 

παντως απο τα στατιστικα μπορεις πολυ παραπανω κ μαλλον το προβλημα σου ειναι εσωτετικο στο σπιτι?

 

δες φιλτρακια, καλωδια τηλεφωνικα κοντα κ οτι αλλο μπορεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλωδια τηλεφωνικα κοντα

τι εννοεις;

εν τω μεταξυ μιλησα με forthnetκαι μου λενε οτι δεν με εχουν σε fastpath αλλα στο ρουτερ φαινεται ετσι, το παλλικαρι μαλιστα το ξαναρυθμισε μηπως ειχε κολλησει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις;

εν τω μεταξυ μιλησα με forthnetκαι μου λενε οτι δεν με εχουν σε fastpath αλλα στο ρουτερ φαινεται ετσι, το παλλικαρι μαλιστα το ξαναρυθμισε μηπως ειχε κολλησει κατι...

 

εννοω οτι το τηλεφωνικο καλωδιο απο το πριζακι του τοιχου μεχρι το μοντεμ πρεπει να ειναι οσο πιο κοντο γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To μέχρι στιγμής καλύτερο σταθερο μου σε Forthnet / Infineon(Lantiq):

post-66821-0-17079500-1460305027_thumb.png

post-66821-0-16524800-1460305039_thumb.png

post-66821-0-89068600-1460315049_thumb.png

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο ρουτερ ειχες πριν ,ποσο συγχρονισες χωρις κολπα με το ασους κ ποσο με κολπα?

Router έχω πολλά (USRobotics USR9107 / USR9108 / USR9113, Fritz Box 7140, DrayTek Vigor 2700VG, TP-LINK TD-W8961ND, το λευκό Pirelli της Οn, το ZTE της Forthnet και διάφορα άλλα παλιότερα) και συγχρονίζουν περίπου στα μισά ή λίγο λιγότερο, το ASUS DSL-N14U χωρίς πείραγμα λίγο παραπάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Router έχω πολλά (USRobotics USR9107 / USR9108 / USR9113, Fritz Box 7140, DrayTek Vigor 2700VG, TP-LINK TD-W8961ND, το λευκό Pirelli της Οn, το ZTE της Forthnet και διάφορα άλλα παλιότερα) και συγχρονίζουν περίπου στα μισά ή λίγο λιγότερο, το ASUS DSL-N14U χωρίς πείραγμα λίγο παραπάνω...

 

χωρις να ειμαι ειδικος, εχεις μεγαλο snr για forthnet ,δεν σε παιρνει να το κατεβασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Router έχω πολλά (USRobotics USR9107 / USR9108 / USR9113, Fritz Box 7140, DrayTek Vigor 2700VG, TP-LINK TD-W8961ND, το λευκό Pirelli της Οn, το ZTE της Forthnet και διάφορα άλλα παλιότερα) και συγχρονίζουν περίπου στα μισά ή λίγο λιγότερο, το ASUS DSL-N14U χωρίς πείραγμα λίγο παραπάνω...

οταν λες στα μισα... εννοεις 6mbps? δλδ πχ ποσο με το draytek και ποσο με το asus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εχεις μεγαλο snr για forthnet ,δεν σε παιρνει να το κατεβασεις?

Προσπαθώ αν και με δεν με ενδιαφέρει και πολύ γιατί ζω βασικά εκτός Ελλάδας...

 

οταν λες στα μισα... εννοεις 6mbps? δλδ πχ ποσο με το draytek και ποσο με το asus?

6 -7 με το DrayTek Vigor 2700VG, 8-9 με το ASUS DSL-N14U...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εννοω οτι το τηλεφωνικο καλωδιο απο το πριζακι του τοιχου μεχρι το μοντεμ πρεπει να ειναι οσο πιο κοντο γινεται

Απο ποια αποψη? με ενα καινουργιο καλωδιο ακομα και το απλο τηλεφωνικο η διαφορες ειναι αμελητεες (εκτος αν μιλαμε για να ριξει καποιος κανα 2 χιλιομετρα καλωδιο

εγω πχ ειτε βαλω καλωδιο μισο μετρο ειτε το 5μετρα δεν εχω καμια απολυτως διαφορα στο συγχρονισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...