Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω παει σε δυο μαγαζια κανουν παραγγελια δειχνει διαθεσιμο ειμαι και συνδρομητης wind και καθε τριτη πεμπτη που παραλαμβανουν δεν ερχεται το modem...τι να πω ρε γμτ

 

χωρις να δειχνει ελλειψη χωρις τιποτα δε το στελνουν ε σημερα εγινε λιγο φασαρια και αναμενω να δω τη πεμπτη

Παρε τηλεφωνο εξ.πελατων , παρηγγειλε το , θα στο φερουν σπιτι σε 2 με 3 ημερες κ θα το πληρωσεις στον επομενο λογαριασμο σου.

Χωρις ταλαιπωριες, χωρις αναμονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι usb 3 εχουν λιγο μεγαλυτερες ταχυτητες ακομα κ σε usb 2 υποδοχη

Το ξέρω, διαφορές κατά 1-2mbps. Αύριο το δοκιμάζω και με έναν παλιό 2άρι, για να έχετε πλήρη κάλυψη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα παραγγείλει την περασμένη Παρασκευή και μου είπαν να περάσω σήμερα να το πάρω, πήγα σήμερα και μου είπαν ότι έχουν έλλειψη στην κεντρική τους αποθήκη. Πήρα τηλέφωνο άλλα δυο καταστήματα σε άλλη περιοχή και μου είπαν το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα παραγγείλει την περασμένη Παρασκευή και μου είπαν να περάσω σήμερα να το πάρω, πήγα σήμερα και μου είπαν ότι έχουν έλλειψη στην κεντρική τους αποθήκη. Πήρα τηλέφωνο άλλα δυο καταστήματα σε άλλη περιοχή και μου είπαν το ίδιο.

 

 

Από 28/3 έγινε εδώ γνωστή αυτή η προσφορά και καθημερινά φεύγαν κομμάτια. Ένα μηνά μετά λογικό είναι να τελειώσει το όποιο απόθεμα είχαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από 28/3 έγινε εδώ γνωστή αυτή η προσφορά και καθημερινά φεύγαν κομμάτια. Ένα μηνά μετά λογικό είναι να τελειώσει το όποιο απόθεμα είχαν.

Θεσσαλονίκη πάντως το πρωί που πήγα στο κατάστημα στη μποτσαρη είχαν 2 διαθέσιμα κομμάτια και πήρε 1 γνωστός, λίγο πιο πίσω νομίζω είχαν αναφέρει και διαθεσιμότητα στο κατάστημα θερμής
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10-16mbs/sec, με μέσο όρο περίπου τα 13(από κινητό, ftp server). Ταινίες και videos, streamάρει καλύτερα από plex πάντως.Έβαλα κι εγώ ένα power meter το πρωί, θα δώσω αύριο κι εγώ μετρήσεις για μέσο όρο matrixx

 

thank you φίλε!

το usb που έχει είναι άσχετο με την ταχύτητα. δεν πιάνει σε καμιά περίπτωση τελικές ταχύτητες που υποστηρίζει το εκάστοτε usb πρωτόκολλο.

με 13 mb/sec, μιλάμε για χαοτική διαφορά με το d-link 2750b που έχω

 

σ'ευχαριστώ και πάλι φίλε  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανάλωση του router:

 

Από 22:30 εχθές ως 16:30 σήμερα δηλαδή σε 18 ώρες ο μετρητής έδειξε 0,072kwh.

 

low 2,7 w

max 5,2 w

 

Να σημειωθεί ότι στην πρίζα υπήρχε και η βάση του ασύρματου τηλεφώνου οπότε η ανωτέρω κατανάλωση είναι και για τα 2 μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσσαλονίκη πάντως το πρωί που πήγα στο κατάστημα στη μποτσαρη είχαν 2 διαθέσιμα κομμάτια και πήρε 1 γνωστός, λίγο πιο πίσω νομίζω είχαν αναφέρει και διαθεσιμότητα στο κατάστημα θερμής

εξαντληθηκαν ολα και εχει γινει παραγγελια εκ νεου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου το σχολιο αφορα το wireless της συγκεκριμενης συσκευης. Την αγορασα για 2 λογους, 1ον γιατι  πιστευα οτι θα βελτιωσει το σημα στο υπνοδωματιο οπου οριακα εφτανε το προηγουμενο router-modem που ειχα (linksys x1000 με εσωτερικη κεραια) και 2ον για την υπαρξη του usb που υποστηριζει usb 3g modem. Δυστυχως μεχρι τωρα εκει που το σημα μου ηταν 2-3 γραμμες μειωθηκε στις 1-2 γραμμες οποτε αν καποιοι σκοπευετε να το αγορασετε γιατι σας ενδιαφερει και το wireless κομματι ισως απογοητευτειτε.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου το σχολιο αφορα το wireless της συγκεκριμενης συσκευης. Την αγορασα για 2 λογους, 1ον γιατι πιστευα οτι θα βελτιωσει το σημα στο υπνοδωματιο οπου οριακα εφτανε το προηγουμενο router-modem που ειχα (linksys x1000 με εσωτερικη κεραια) και 2ον για την υπαρξη του usb που υποστηριζει usb 3g modem. Δυστυχως μεχρι τωρα εκει που το σημα μου ηταν 2-3 γραμμες μειωθηκε στις 1-2 γραμμες οποτε αν καποιοι σκοπευετε να το αγορασετε γιατι σας ενδιαφερει και το wireless κομματι ισως απογοητευτειτε.

Για ποιο δυνατό σημα wifi θα πήγαιναν να το πάρω φιλέ μου,και μετά από αυτό που διάβασα μάλλον θα κάτσω στα αυγά μου με το 585.Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται το αδύναμο σήμα από λάθος ρυθμίσεις?

Κάποιος άλλος χρήστης!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ σε σχέση με το td 5136 και το 585 v7, έχω αρκετά καλύτερη κάλυψη στο WiFi τόσο που πλέον πιάνω κανονικά κ WiFi στην πυλωτη της οικοδομής με το μόντεμ στο 2ο,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο δυνατό σημα wifi θα πήγαιναν να το πάρω φιλέ μου,και μετά από αυτό που διάβασα μάλλον θα κάτσω στα αυγά μου με το 585.Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται το αδύναμο σήμα από λάθος ρυθμίσεις?

Κάποιος άλλος χρήστης!

Είχα το 585 μέχρι που πήρα αυτό και στο υπογράφω ότι δεν συγκρίνεται το σήμα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου το σχολιο αφορα το wireless της συγκεκριμενης συσκευης. Την αγορασα για 2 λογους, 1ον γιατι  πιστευα οτι θα βελτιωσει το σημα στο υπνοδωματιο οπου οριακα εφτανε το προηγουμενο router-modem που ειχα (linksys x1000 με εσωτερικη κεραια) και 2ον για την υπαρξη του usb που υποστηριζει usb 3g modem. Δυστυχως μεχρι τωρα εκει που το σημα μου ηταν 2-3 γραμμες μειωθηκε στις 1-2 γραμμες οποτε αν καποιοι σκοπευετε να το αγορασετε γιατι σας ενδιαφερει και το wireless κομματι ισως απογοητευτειτε.  

Για να μην απογοητεύσεις περισσότερους, το linksys, αν και εσωτερικές οι κεραίες, είναι 3.56dbi, σε σχέση με τις 2 dbi του asus.Εγώ πάλι τις σύγκρινα με 5 dbi tp-link και η διαφορά ήταν ελάχιστη(με μετρήσεις).Από εταιρικό δε, καμία σχέση με thomson, zte, etc.Αν θέλετε περισσότερη κάλυψη, οι κερίες είναι αποσπώμενες, βάζετε ότι θέλετε, ανάλογα με τις ανάγκες σας ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...