Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Πρεπει να ενεργοποιησω καποια επιλογη ? μου βγαζει προβλημα φορτωσης της σελιδα οταν παω να μπω εκει (192.168.1.1:8081)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε 192.168.1.1 και πήγαινε αριστερά, κάπου λέει Usb tools ή κάτι τέτοιο. Δεν είμαι σπίτι για να σου πω αναλυτικά. Εκεί θα σου ανοίξει μια λίστα με tools. Πατάς το download Master/Install ή ενεργοποίηση ή κατι τέτοιο, ώστε να το εγκαταστήσει στο δίσκο που έχεις συνδέσει πρώτα. Μετά θα σου ανοίγει κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι teo για της οδηγίες σου.Αύριο κιόλας κατεβαινω αγορά για ψώνια

Το έχει παρη κανένας φίλος από Λάρισα,και από ποιο καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και καλο θα ηταν αυτό το "μπορει να στριμαρει" να επιβεβαιωθεί από καποιον που το εχει κανει με επιτυχια, γιατι στο λιγο που εψαξα στο google, βρηκα αναφορες σε άλλο μοντελο asus το οποιο ηταν μαλλον οχι τοσο επιτυχημενο σε αυτο. Ηταν παλιοτερο όμως (RT-Ν66U του 2012).

 

πχ

Major update!

 

I just finished testing with ext3, NTFS, and FAT32 formatted drive.  Results follow.

 

The DLNA server works, sort of, not really well at all but it sorta-kinda works, however only with a FAT32 formatted drive, and only if the router is rebooted every time files and/or folders are added to the drive.  This is not functional really, not for regular use.  Also, extremely few media types are recognized.  I am not sure if DLNA restricts the recognizable media types.  Being forced to use FAT32 means that file sizes are restricted to 4GB or less, not suitable for most movies.  This setup is therefore useless for streaming hi-def movies.

 

If the drive is formatted using ext3 or NTFS file system the DLNA functionality does not work at all.  The drive can only be used like a very limited file share in that instance.

 

 

 

 

Για το συγκεκριμενο δεν βρηκα να συζητάνε καπου στα πρωτα 30 αποτελέσματα στον λιγο χρονο που το εψαξα. Ακομα και στην σελιδα του κατασκευαστη, το βιντεακι που θα εδειχνε κατι σχετικο για το πως γινεται το σεταρισμα, "εχει αφαιρεθεί". Διαβασα το user manual το οποιο όμως δεν λεει κατι συγκεριμενο πχ περι συμβατων αρχειων κλπ, αλλα μονο κατι βασικες ρυθμισεις, του στυλ "πως ενεργοποιείται" κλπ.

 

Καπου μαλιστα διαβασα ότι για να να στριμαρεις πρεπει να εχεις κλειστο το download master. Ένα από τα δυο πιθανον δηλαδή να δουλευει και όχι και τα δυο. ( ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει περιορισμό ως προς το μέγιστο μέγεθος αρχείου που μπορεί να κατεβάσει ή να αποθηκεύσει;

 

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει όριο. Μέσω Download Master έχω κατεβάσει Torrent 240-250gb περίπου. Μεχρί εκεί γνωρίζω.

 

Και καλο θα ηταν αυτό το "μπορει να στριμαρει" να επιβεβαιωθεί από καποιον που το εχει κανει με επιτυχια, γιατι στο λιγο που εψαξα στο google, βρηκα αναφορες σε άλλο μοντελο asus το οποιο ηταν μαλλον οχι τοσο επιτυχημενο σε αυτο. Ηταν παλιοτερο όμως (RT-Ν66U του 2012).

 

πχ

Major update!

........................................................................................

 

Καπου μαλιστα διαβασα ότι για να να στριμαρεις πρεπει να εχεις κλειστο το download master. Ένα από τα δυο πιθανον δηλαδή να δουλευει και όχι και τα δυο. ( ; )

 

Streaming λειτουργία έχω τεστάρει μόνο σε τοπικό δίκτυο απο όπου έχω δεί και ταινία (την μισή στην ουσία μιας και το έκανα μόνο για να το δοκιμάσω) και αν δεν κάνω λάθος με download master ανοιχτό. Εκτός σπιτιού δεν το έχω δοκιμάσει παρα μόνο για να ανοίξω 1-2 φωτογραφίες και πάλι σε φάση δοκιμής όταν το πρωτοπήρα. Οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για τοπικο μιλαω, αφου εχει προϋποθεση η συσκευη που θα στριμαρει να εχει wifi όπως λεει και στο μανιουαλ.

Ειχε στριμαρει κανονικα και υποτιτλους; Στριμαρει mkv, DTS ή 4Κ περιεχομενο;

 

(για οποιον δοκιμασει οι ερωτήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δυστηχως η εφαρμογη της asus για ios δεν το υποστιριζει το modem μαλλον το ιδιο θα ισχυει και για android βεβαια δεν υπαρχει θεμα καθως μπαινεις κανονικα απο π.χ. safari

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δυστηχως η εφαρμογη της asus για ios δεν το υποστιριζει το modem μαλλον το ιδιο θα ισχυει και για android βεβαια δεν υπαρχει θεμα καθως μπαινεις κανονικα απο π.χ. safari

Πως γίνεται να μην το υποστηρίζει; Έχω κρατήσει το iPhone 4 μόνο γι'αυτό το λόγο (εδώ και ένα χρόνο χρησιμοποιώ Lumia 930) μιας και στο Wp δεν υπάρχει η εφαρμογή. Κατά 99.9% δεν έχεις ρυθμίσει το routerάκι. Για πρόσβαση στο Download master δεν θέλει ρύθμιση άλλα για τα υπόλοιπα πρέπει να ενεργοποιήσεις το AiCloud.

 

Ρίξτε μια ματιά online παιδιά, υπάρχουν πολλοί οδηγοί να σας βοηθήσουν να το σετάρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δυστηχως η εφαρμογη της asus για ios δεν το υποστιριζει το modem μαλλον το ιδιο θα ισχυει και για android βεβαια δεν υπαρχει θεμα καθως μπαινεις κανονικα απο π.χ. safari

Κατ' αρχάς για ποια εφαρμογή μιλάς; Η asus έχει αρκετές εφαρμογές για τα routers της σε κινητά. Εαν τώρα μιλάς για την ASUS Router, τότε ναι, έχεις δίκιο δεν υποστηρίζει αυτό το router. Η εφαρμογή AiCloud που αναφέρει ο φίλος από πάνω όμως λειτουργεί κανονικά, αν και κάνει προφανώς διαφορετική δουλειά

 

Edit προς γνώστες:post-360606-0-30969300-1461578498_thumb.png

 

Γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το ddns; Δεν έχω άλλο router συνδεδεμένο, μόνο το asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απογοήτευση σήμερα.Τηλ σε 3 καταστήματα στην Λάρισα και δεν γνώρισαν τίποτα για το ρουτερ.Τους λέω ότι το εχεται στην σελίδα σας και η απάντηση τους :Δεν ξέρουμε τι έχουν στην σελίδα η wind εμείς έχουμε ένα tp-link στα 19,90.

Μόνο σε ένα κατάστημα 4 μου είπα ότι θα είναι διαθέσιμο τον Μαιο.

Θα περάσω και από το κατάστημα γιατι δεν είμαι σίγουρος αν μιλούσαμε για το ίδιο ρουτερ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη κα μενα 2 βδομαδες τωρα με δουλευει η τοπικη wind με σημερινη απαντηση για διαθέσιμο απο Μαιο ισως πρεπει να δω το tplink με τις 3 κεραιες .Πρεπει να εχει και μεγαλυτερο range.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω εχω ενα θεμα με το downoload master συνδεω πανω ενα σκληρο 1tb και βαζω τορρεντ αλλα οι ταχυτητες ειναι πολυ χαμηλες ενω με το pc πιανει σταθερα 1,2mps στο modem το πολυ να παει 600-700 γιατι αυτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...