Προς το περιεχόμενο

Xiaomi USB LED Lamp @allbuy.com, €0.93 [TEΛΟΣ]


dimigar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

 

δε βγαζω ακρη απαντανε κατι μερες μετα αφου τους απαντησεις, τεσπα.

 

To mail το διαβασες προσεκτικα; Δεν λεει κατι;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 437
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από εμένα, "Apply for Refund".

13 μέρες, 2 email και καμία απάντηση πέρα από τα αυτόματα.

Πέρα από 3 λαμπίτσες έτσι για να "παίζω" είχα παραγγείλει και τα piston youth.

Ούτε για 0,99 δεν τους θέλω.

Έχω δώσει πολλά 0,99 σε άπειρες κουταμάρες, αλλά σε αυτούς, όχι δεν θα δώσω.

Ας γίνουν σοβαροί και βλέπουμε.

Αλλά από ότι είχα δει σε κάποιο νήμα, παρακλάδι του dx.com είναι οπότε, όντως δεν άλλαξε τίποτα στην προχειρότητά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα τρεις παραγγελίες ξεχωριστές pistons 3, miband και λεντάκι που έγιναν στις 07/05 και στάλθηκαν από εκεί την επομένη. Το tracking το μόνο που έδειχνε είναι ότι έφυγαν από το κέντρο στην Κίνα και μετά από το Μάλμε για Ελλάδα. Στα ΕΛΤΑ tracking δε δούλευε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με κάποιους που παίρνουν κάτι από Κίνα και περιμένουν μέσα σε 2 εβδομάδες να έχει έρθει...

μην απορείς, δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που έχει γίνει. μου έχει τύχει και εμένα προσωπικά. (σημείωση από hong kong έρχονται πιο γρήγορα.) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην απορείς, δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που έχει γίνει. μου έχει τύχει και εμένα προσωπικά. (σημείωση από hong kong έρχονται πιο γρήγορα.) 

 

Και σε μένα έχει τύχει αλλά σίγουρα δεν είναι ο κανόνας, με τα δέματα από Κίνα συνήθως να θέλουν 1 μήνα.

Μετά τις 35 μέρες αρχίζω και αγχώνομαι για το δέμα μου. Αν έρθει στις 15 μέρες απλά είναι μια ευχάριστη έκπληξη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ακριβως αυτή είναι η κατασταση εδώ και 1-2 χρονια. Πριν 5 χρονια οι 15 μερες ηταν ο μεσος ορος.

 

Τον τελευταιο καιρο παντως εχω δει μεγαλη βελτιωση σε σχεση πριν 6 μηνες. Περισσοτερα από τα μισα (ειχα 7-8 παραγγελιες πραγματακια από ebay τελη Απριλη) ηρθαν σε 15-16-17 μερες, τα υπολοιπα στις 20-25 και εχει μεινει ένα που δεν εχει ερθει και κλεινει σημερα το max estimate του, καπου 38 ημερολογιακες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με κάποιους που παίρνουν κάτι από Κίνα και περιμένουν μέσα σε 2 εβδομάδες να έχει έρθει...

Αν αναφέρεσαι φίλε μου σε εμένα (σου προκαλώ απορία), αυτό που με έκανε να ακυρώσω είναι ότι δεν έχω ακόμα ένδειξη αποστολής.

Ακόμα η παραγγελία μου (15 μέρες ακόμα) φαίνεται ως "paid".

 

Από Κίνα η πάνω από 5 χρόνια εμπειρία μου με έχει μάθει ότι το 15 μέρες είναι εκπληξάρα και ότι το normal είναι 1 μήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορίστε μια υπερευχάριστη έκπληξη. 

http://i.imgur.com/pBjw9FK.jpg βέβαια πρέπει να πω πως πριν γίνει shipped περίμενα 9 μέρες για να το κάνουν shipped αλλά δεν βαριέσαι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Origin Country - Tracking Consuming: 1610 ms - Go to official website 2015-05-13 08:54

The shipment item is under transportation, Item received for processing

2015-05-13 08:54

Direct Link, PostNord Receiving HUB, Item received for processing

 

Κινείται και το δικό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα τρεις παραγγελίες ξεχωριστές pistons 3, miband και λεντάκι που έγιναν στις 07/05 και στάλθηκαν από εκεί την επομένη. Το tracking το μόνο που έδειχνε είναι ότι έφυγαν από το κέντρο στην Κίνα και μετά από το Μάλμε για Ελλάδα. Στα ΕΛΤΑ tracking δε δούλευε.

Το λεντάκι είναι αυθεντικό xiaomi ή μαϊμού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε εμένα δουλεύει το ΕΛΤΑ tracking. Πως είδες ότι πήγε Malme? εμένα η δική μου έρχεται με sweeden post. 

Ένα από τα 3 tracking numbers για παράδειγμα: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=UF420348042SE

 

Το λεντάκι είναι αυθεντικό xiaomi ή μαϊμού?

Όλα πρέπει να είναι αυθεντικά. Το qr code στα ακουστικά τσεκάρει οκ, το mi band έχει πολύ καλής ποιότητας ελαστικό, όπως και το λαμπάκι. Το λαμπάκι είναι πολύ φωτεινό. Δεν φάινεται να έχει κάποιο θέμα συναρμογής ή ατέλειες από το καλούπι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα 3 tracking numbers για παράδειγμα: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=UF420348042SE

 

Όλα πρέπει να είναι αυθεντικά. Το qr code στα ακουστικά τσεκάρει οκ, το mi band έχει πολύ καλής ποιότητας ελαστικό, όπως και το λαμπάκι. Το λαμπάκι είναι πολύ φωτεινό. Δεν φάινεται να έχει κάποιο θέμα συναρμογής ή ατέλειες από το καλούπι.

Μπορείς να τσεκάρεις λεντάκι με βάση αυτό το συγκριτικό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...