Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 530
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Το κακό είναι ότι έχω δύο χρόνια plus, να την σπάσω τσάμπα θα πάνε.

δεν πανε τζαμπα, μπορεις να προσθετεις τα παιχνιδια απο τον υπολογιστη σου ή το κινητο σου ωστε να βρισκονται μετα στην βιβλιοθηκη του και Οοοοοοταν ξεβαρεθεις το χακ αναβαθμιζεις και τα εχεις και τα παιζεις κανονικα. Το μονο που χανεις στην παρουσα φαση ειναι το ονλαιν παιχνιδι και ο συγχρονισμος στα τροπαια (αν σε ενδιαφερουν :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Eddy_Gordo said:

δεν πανε τζαμπα, μπορεις να προσθετεις τα παιχνιδια απο τον υπολογιστη σου ή το κινητο σου ωστε να βρισκονται μετα στην βιβλιοθηκη του και Οοοοοοταν ξεβαρεθεις το χακ αναβαθμιζεις και τα εχεις και τα παιζεις κανονικα. Το μονο που χανεις στην παρουσα φαση ειναι το ονλαιν παιχνιδι και ο συγχρονισμος στα τροπαια (αν σε ενδιαφερουν :) )

Και τα saves τα υπάρχοντα και τα μελλοντικά γιατί πιστεύω είναι ριψοκίνδυνο να συνεχίσεις να παίζεις σε χακαρισμένη κονσόλα με τον λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, postfire είπε

αυτο που μας καιει ειναι να μπορουμε να τρεξουμε τα παιχνιδια μετα το 5.05

συντομα πιστευω θα εχουμε νεα

Αν είναι το τελευταίο χακ τότε θα αργήσει πολύ να κυκλοφορήσει απλά υπήρξε μποτιλιάρισμα και αρχίζαν να τα δίνουν στον κόσμο εκτός πάντα το τελευταίο που μένει κρυφό για να μην το πατσάρουν.

Όσο πιο γρήγορα κυκλοφορήσει τόσο γρηγορότερα θα το πατσάρουν.

Εγώ προσωπικά περιμένω emulators και Kodi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω οτι τα παιγνιδια που αρχισαν να κυκλοφορουν αποτελουν αντιγραφα ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΩΝ παιγνιδιων σε HACKED  κονσολες ...  που τρεχουν 5.05. Θελω να πω δηλαδη οτι η κρυπτογραφηση στα δισκακια του εμποριου δεν εχει σπασει... Κανω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, heros είπε

Να υποθεσω οτι τα παιγνιδια που αρχισαν να κυκλοφορουν αποτελουν αντιγραφα ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΩΝ παιγνιδιων σε HACKED  κονσολες ...  που τρεχουν 5.05. Θελω να πω δηλαδη οτι η κρυπτογραφηση στα δισκακια του εμποριου δεν εχει σπασει... Κανω λάθος?

δεσ το βιντεο πως γινετε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ είδα το βίντεο... και νομίζω οτι είναι όπως το υπεθεσα...Δεν υπαρχει καμμια προσβαση στα κρυπτογραφημενα δισκάκια των παιχνιδιών  και το  backup   το περνούμε από εγκατεστημένα games σε hacked κονσόλες... Άρα πολύ απλά..  νέα παίγνίδια που εγκαταστάθηκαν μετά την αναβάθμιση σε 5.5 firmware ( νομίζω από Απρίλιο 2018) Δεν υπάρχουν... και επειδη το hack θεωρω ότι σιγουρα θα εξαλειφθει με το επομενο firmware ..αντε και μέχρι το 5.5x να χακαρισθει... μετα  το 5.6x  θα ειναι solid και ξανα κεφαλια μεσα.. 

Επεξ/σία από heros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mixalisss είπε

για firmware 5,53 υπαρχει καμια λυση η κανα downgrade ;

Απλά περιμένεις ωσάν την Πηνελόπη τον Οδυσσέα μπορεί και να αργήσει πάντως.

Όσο για downgrade κανείς δεν έχει ανακοινώσει τίποτις νομίζω οτί δεν θα γίνει ποτέ αλλά αυτή είναι η γνώμη μου.

Αν μπορείς να το πουλήσεις σε κανά δικό σου και να πάρεις bundle θα ήταν η ασφαλέστερη επιλογή κατεμέ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα  bundle εξαντλούνται με γρήγορους ρυθμούς.. και κατά πάσα περίπτωση ps4 με datecode 8b θα έχουν 5.5χ αφού το 5.5  βγήκε online 8 Μαρτίου .. Δυστυχώς το datecode είναι πάνω στο μηχάνημα και όχι κάπου έξω στο κουτί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπομονη χρειαζεται.Ακουγεται οτι εχει σπασει η 5.55.Downgrade δεν γινεται.

Οποιος σκεφτεται να βρει κονσολα για το χακ να γνωριζει οτι το live το ξεχναει,τα νεοτερα παιχνιδια που θελουν πανω απο 5.05 τα ξεχναει., και δεν γνωριζουμε ποσο ομαλα τρεχουν τα copy games.Εχω διαβασει για κολληματα και παγωματα της κονσολας σε μερικα παιχνιδια.Χρειαζεται υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν από το λίγο που δοκίμασα όταν πάω να κάνω το exploit (local host χρησιμοποιώντας al-azif με windows virtual machine σε mac os) πολλές φορές η κονσόλα παγώνει και μετά από λίγο σβήνει. Στην αρχή δούλευε και όταν έτρεχα το exploit κατευθείαν από το mac os  αλλά για κάποιο λόγο σταμάτησε και η κονσόλα μου πετούσε ένα μήνυμα "PS4 does not support this data".

 Επίσης, εάν μπει η κονσόλα σε rest mode δεν ανοίγει πάλι και θέλει force restart. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν έχω βρει τρόπο να βάλω τα updates σε δικά μου παιχνίδια που έχω σε δισκάκι με αποτέλεσμα κάποια παιχνίδια όπως το nier automata να μην μπορούν να εκμεταλλευτούν το PS4 Pro χωρίς patch και άλλα όπως το final fantasy 15 που ακόμα δεν έχω ξεκινήσει να μην αξίζει να τα παίξεις χωρίς patch. Ξαναλέω ότι τα παιχνίδια δεν τα έχω κατεβάσει αλλά τα έχω σε δισκάκι και απλά θέλω να τα παίξω στο pro αντί το slim οπότε εάν κάποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω ας μου στείλει κανένα οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

δεν πανε τζαμπα, μπορεις να προσθετεις τα παιχνιδια απο τον υπολογιστη σου ή το κινητο σου ωστε να βρισκονται μετα στην βιβλιοθηκη του και Οοοοοοταν ξεβαρεθεις το χακ αναβαθμιζεις και τα εχεις και τα παιζεις κανονικα. Το μονο που χανεις στην παρουσα φαση ειναι το ονλαιν παιχνιδι και ο συγχρονισμος στα τροπαια (αν σε ενδιαφερουν :) )

Δεν νομιζω να ειναι τοσο απλα τα πραγματα δηλαδη να παιζεις με αντιγραμενα οσο θελεις και μετα ξαφνικα δεν φορτωνεις το exploit και συνδεεσαι στο psn+.

Εννοειτε με το που συνδεθεις στο psn+ και δει η sony οτι εχεις παιξει παιχνιδια μεσω exploit στη κονσολα σου ριχνει ενα ωραιοτατο μπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...