Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 minutes ago, Paragontas-x said:

Δεν νομιζω να ειναι τοσο απλα τα πραγματα δηλαδη να παιζεις με αντιγραμενα οσο θελεις και μετα ξαφνικα δεν φορτωνεις το exploit και συνδεεσαι στο psn+.

Εννοειτε με το που συνδεθεις στο psn+ και δει η sony οτι εχεις παιξει παιχνιδια μεσω exploit στη κονσολα σου ριχνει ενα ωραιοτατο μπαν.

Καλά εννοείτε κάνεις ένα initialization (και ξεχνάς saves και trophies) πριν συνδεθείς online αλλιώς πας γυρεύοντας.

Επίσης κάτι που ξέχασα να προσθέσω είναι ότι αφού τρέξω το exploit τα παιχνίδια μου που είναι εγκατεστημένα από δισκάκι δεν τρέχουν και απαιτείται restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 530
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακομα και με initialization η sony θα εχει κρατησει το serialno της κονσολας που εχει τρεξει exploit με αποτελεσμα οταν την δει στο psn+ να της ριξει ενα ωραιοτατο μπαν.

 

Την εχεις για κοροιδο την sony να μην ξερει τι γινεται στη κονσολα της και τι ακριβως εχει τρεξει?

 

Εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που θα τρεξεις εστω και μια φορα exploit με παιχνιδι εχεις χασει το παιχνιδι να μπορει να παιξει psn+ η κονσολα οτι και να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Paragontas-x said:

Ακομα και με initialization η sony θα εχει κρατησει το serialno της κονσολας που εχει τρεξει exploit με αποτελεσμα οταν την δει στο psn+ να της ριξει ενα ωραιοτατο μπαν.

Την εχεις για κοροιδο την sony να μην ξερει τι γινεται στη κονσολα της και τι ακριβως εχει τρεξει?

Εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που θα τρεξεις εστω και μια φορα exploit με παιχνιδι εχεις χασει το παιχνιδι να μπορει να παιξει psn+ η κονσολα οτι και να κανεις.

Εάν η κονσόλα δεν έχει συνδεθεί καθόλου online και τρέχεις το exploit μέσω μόνο του τοπικού δικτύου τότε δεν νομίζω να μπορεί η sony να καταλάβει τίποτα. Υποτίθεται ότι και μέσω net εάν το τρέξεις βάζεις κάποια dns με σκοπό να μην μπορεί να επικοινωνήσει με τους servers της sony αλλά σε κάποιους οδηγούς δεν αναφέρεται αυτό το βήμα και εκεί πιστεύω κι εγώ ότι κινδυνεύεις με ban. Εγώ πάντως καλού κακού έχω μπλοκάρει και μέσω του router να έχει πρόσβαση το PS4 στο internet.

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πως δεν θα συνδεθεις αφου πρεπει να φορτωσεις το site 3 φορες μεσω ιντερνετ.

 

Απο τη στιγμη λοιπον που η κονσολα εχει μπει στο νετ ασχετως το τι κανει η sony εχει καταγραψει το sn της και ξερει τι εκανες και σε μπαναρει οποτε θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Paragontas-x said:

Μα πως δεν θα συνδεθεις αφου πρεπει να φορτωσεις το site 3 φορες μεσω ιντερνετ.

Απο τη στιγμη λοιπον που η κονσολα εχει μπει στο νετ ασχετως το τι κανει η sony εχει καταγραψει το sn της και ξερει τι εκανες και σε μπαναρει οποτε θελει.

Φτιάχνεις το "site" στο τοπικό δίκτυο χρησιμοποιώντας πχ ένα PC ή ακόμα και μέσω κινητού και μετά τρέχεις το exploit. Αυτό έκανα όσες φορές το έτρεξα και όχι μόνο είχα μπλοκάρει την πρόσβαση της κονσόλας στο internet αλλά για να είμαι 100% σίγουρος είχα αποσυνδέσει και το τηλεφωνικό καλώδιο από το router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μπορεί να κάνει κάποιος με ένα χακεμένο PS4;

(πέραν του προφανούς να τρέχει PS4 backups, που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα στην παρούσα φάση)

Υπάρχουν homebrew εφαρμογές; PS1/PS2/PSP emulator/injector; Άλλοι emulators;

Για να μην ξεστραβώνομαι στο gbatemp, υπάρχει κάποιο σάιτ να τα έχει μαζεμένα και νοικοκυρεμένα;

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gRim είπε

Φτιάχνεις το "site" στο τοπικό δίκτυο χρησιμοποιώντας πχ ένα PC ή ακόμα και μέσω κινητού και μετά τρέχεις το exploit. Αυτό έκανα όσες φορές το έτρεξα και όχι μόνο είχα μπλοκάρει την πρόσβαση της κονσόλας στο internet αλλά για να είμαι 100% σίγουρος είχα αποσυνδέσει και το τηλεφωνικό καλώδιο από το router.

 

Μακαρι να εχεις δικιο και να μην μπαναριστη ποτε η κονσολα σου αν και προσωπικα δεν το πιστευω γιατι η sony εχει στανταρ καταγεγραμενα τι ακριβως τρεχει η καθε κονσολα της και οποτε θελει μπορει να μπαναρει αυτες τις κονσολες.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Paragontas-x said:

Μακαρι να εχεις δικιο και να μην μπαναριστη ποτε η κονσολα σου αν και προσωπικα δεν το πιστευω γιατι η sony εχει στανταρ καταγεγραμενα τι ακριβως τρεχει η καθε κονσολα της και οποτε θελει μπορει να μπαναρει αυτες τις κονσολες.

Δεν μπορώ να βρω πως θα καταγράψει η sony τι έχει γίνει στην κονσόλα από τι στιγμή που δεν έχει συνδεθεί ούτε δευτερόλεπτο στο internet αλλά για όσους έτρεξαν το exploit μέσω net ίσως πέσει ban αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω μεσω dns, χωρις dns η κονσολα με καποιο τροπο θα πρεπει να συνδεθει στο ιντερνετ για να τρεξει το site 3 φορες απ' οσα και ip να περασει παλι θα συνδεθει στο ιντερνετ απο τη στιγμη που εστω και 1sec συνδεθει στο ιντερνετ η κονσολα πιστευω εχει στειλει και τα στοιχεια που θελει η sony και οποτε θελει τη μπαναρει.

 

Αυτο ειναι η αποψη μου και πιστευω οτι δεν υπαρχει τροπος να κρυψεις τη κονσολα απο τη sony απο τη στιγμη που με οποιοδηποτε τροπο συνδεεται στο νετ.

 

Εκτος αν βρεθει ενας τροπος οπως στο ps3 που δεν χρειαζεται να συνδεθει καθολου στο ιντερνετ η κονσολα για να την κανεις να παιζει αντιγραμενα παιχνιδια ετσι δεν μπορει και να μπαναριστει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιότερα πάντως με ένα ps3 που είχα με cfw έπαιξα οτι ήθελα και όταν βαρέθηκα πέρασα ofw και μπήκα  στο psn 

 ανέβηκαν και τα trophies κανονικά και ούτε ban έφαγα 

άλλα κάλο είναι να προσέχει οποιος θέλει κάποια στιγμή να ξαναμπεί online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω μεσω dns, χωρις dns η κονσολα με καποιο τροπο θα πρεπει να συνδεθει στο ιντερνετ για να τρεξει το site 3 φορες απ' οσα και ip να περασει παλι θα συνδεθει στο ιντερνετ απο τη στιγμη που εστω και 1sec συνδεθει στο ιντερνετ η κονσολα πιστευω εχει στειλει και τα στοιχεια που θελει η sony και οποτε θελει τη μπαναρει.

Αυτο ειναι η αποψη μου και πιστευω οτι δεν υπαρχει τροπος να κρυψεις τη κονσολα απο τη sony απο τη στιγμη που με οποιοδηποτε τροπο συνδεεται στο νετ.

Εκτος αν βρεθει ενας τροπος οπως στο ps3 που δεν χρειαζεται να συνδεθει καθολου στο ιντερνετ η κονσολα για να την κανεις να παιζει αντιγραμενα παιχνιδια ετσι δεν μπορει και να μπαναριστει.

δεν χρειαζεται να εισαι ιντερνετ για να τρεξεις το hack εγω ποτε δεν μπηκα internet το τρεχω με το κινητο και απο σημερα με ενα esp8266 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, xelidoni είπε

δεν χρειαζεται να εισαι ιντερνετ για να τρεξεις το hack εγω ποτε δεν μπηκα internet το τρεχω με το κινητο και απο σημερα με ενα esp8266 

Και πως το τρέχεις από το κινητό αν αν δεν είσαι στο ίδιο δίκτυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Paragontas-x said:

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω μεσω dns, χωρις dns η κονσολα με καποιο τροπο θα πρεπει να συνδεθει στο ιντερνετ για να τρεξει το site 3 φορες απ' οσα και ip να περασει παλι θα συνδεθει στο ιντερνετ απο τη στιγμη που εστω και 1sec συνδεθει στο ιντερνετ η κονσολα πιστευω εχει στειλει και τα στοιχεια που θελει η sony και οποτε θελει τη μπαναρει.

Αυτο ειναι η αποψη μου και πιστευω οτι δεν υπαρχει τροπος να κρυψεις τη κονσολα απο τη sony απο τη στιγμη που με οποιοδηποτε τροπο συνδεεται στο νετ.

Εκτος αν βρεθει ενας τροπος οπως στο ps3 που δεν χρειαζεται να συνδεθει καθολου στο ιντερνετ η κονσολα για να την κανεις να παιζει αντιγραμενα παιχνιδια ετσι δεν μπορει και να μπαναριστει.

Δεν ξέρω αν το εξηγώ σωστά αλλά χοντρικά το exploit (το site που λες) είναι ένα html αρχείο. Το αποθηκεύεις στο pc, κινητό ή οπουδήποτε αλλού μπορείς και με έναν τοπικό server  βάζεις την κονσόλα να το διαβάσει από εκεί χωρίς να συνδεθεί στο internet. Ψάξε στο google για local ή self host exploit και θα καταλάβεις. 

17 minutes ago, pier88 said:

Και πως το τρέχεις από το κινητό αν αν δεν είσαι στο ίδιο δίκτυο;

Βάζεις το κινητό σαν wifi hotspot και τα απαραίτητα αρχεία είναι αποθηκευμένα ήδη στο κινητό. 

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...