Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, gRim είπε

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω saves από την κονσόλα που είναι στην 5.55 με τον λογαριασμό μου που είναι συνδεμένος στο PSN στην καινούργια κονσόλα όπου έχω κάνει έναν offline (προφανώς) λογαριασμό και είναι στην 5.05; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να συνεχίσω κάποια παιχνίδια που έχω ξεκινήσει ήδη στο Pro. Μέχρι τώρα όπου έχω διαβάσει λένε ότι δεν γίνεται αλλά έλεγα μήπως κυκλοφορεί κανένα πρόγραμμα ώστε τροποποιώντας τα saves να παίζουν...

όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 530
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας ελπίσουμε ότι με βάση αυτό το exploit  θα μπορέσουν να δημιουργήσουν CFW....ΕΠΙΠΛΈΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΜΕ ΝΕΟ  FIRMWARE  ΑΠΟ ΤΗΝ  SONY  σύντομα αυτό σημαίνει ότι με το υπάρχων 5.5χ  έχουν μπαλώσει το  (υπαρχον) exploit..

   Αν τώρα οι hackers  έχουν άλλο έτοιμο αυτό είναι άλλη υπόθεση.. Το σίγουρο όμως είναι ότι τράβηξαν το ενδιαφέρον της Sony.... και πιστεύω ότι η Sony  αυτήν την φορά θα εξαγοράσει την σιωπή τους (και τον κώδικα...βέβαια..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, postfire said:

όχι

Οπότε συνεχίζω στο slim για να μην το αρχίσω πάλι από την αρχή..κρίμα και είχα βρει και το τελευταίο update για το nier automata το οποίο ήταν συμβατό με την 5.05  και δεν θα είχα θέμα με τα frame drops στο Pro (θέλω να πιστεύω..).

Από ότι διάβασα ετοιμάζουν προγράμματα που θα κάνουν decrypt και edit τα saves οπότε όταν με το καλούν βγουν λογικά θα μπορώ ε;

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vamvakoulas είπε

ESP8266 από Ελλάδα έχουμε καμία οικονομική πρόταση ή μόνο απο ebay?

https://www.cableworks.gr/ilektronika/arduino-and-microcontrollers/microcontrollers/esp8266/esp8266-nodemcu-with-cp2102-wifi-internet-development-board/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, είχα βρει και αυτό που έχει 32mb μνήμη https://www.cableworks.gr/ilektronika/arduino-and-microcontrollers/microcontrollers/esp8266/wemos-d1-usb-nodemcu-lua-v3-ch340g-esp8266-wireless-internet-development-board-with-32mb/

 

Ποιο είναι καλύτερο για τη δουλειά μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ME 8 EYRO

https://www.hellasdigital.gr/electronics/microcontrollers/nodemcu-lua-ch340g-esp8266-wifi-development-board-black/

 

17 λεπτά πριν, vamvakoulas είπε

Thanks, είχα βρει και αυτό που έχει 32mb μνήμη https://www.cableworks.gr/ilektronika/arduino-and-microcontrollers/microcontrollers/esp8266/wemos-d1-usb-nodemcu-lua-v3-ch340g-esp8266-wireless-internet-development-board-with-32mb/

Ποιο είναι καλύτερο για τη δουλειά μας?

Aυτό που βρήκες με 32μβ ίσως αργότερα όταν θελήσουν να ενσωματώσουν περισσότερες εφαρμογές να κάνει.. 'Τωρα όμως μείνε στα 4μβ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, postfire είπε

ayto που εστειλα ειναι αυτο που χρησιμοποιουν στα βιντεο

γιατι δεν δουλευεις το χακ με το android app?

Έλεγα να το έχω αυτόνομο εντελώς άλλωστε τι ψυχή έχουν 8 ευρώ. :)))

Αύριο μεθαύριο λέω να χτυπήσω ένα pro 7116 απο media ή 7016 απο electroholic. Λογικά θα είναι κάτω από 5.05 έτσι? Απ'όσο έψαξα δεν υπάρχει ακόμα  pro καινούριο με 5.50. Έχει κανένας άποψη ή εμπειρία?

Επεξ/σία από vamvakoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, vamvakoulas said:

Έλεγα να το έχω αυτόνομο εντελώς άλλωστε τι ψυχή έχουν 8 ευρώ. :)))

Αύριο μεθαύριο λέω να χτυπήσω ένα pro 7116 απο media ή 7016 απο electroholic. Λογικά θα είναι κάτω από 5.05 έτσι? Απ'όσο έψαξα δεν υπάρχει ακόμα  pro καινούριο με 5.50. Έχει κανένας άποψη ή εμπειρία?

Νομίζω έχουν βγει κάποια μοντέλα με νεώτερο firmware και τα έχουν εντοπίσει στην Ιαπωνία προς το παρόν. Επίσης, θα σου πρότεινα να πάρεις το 7116 που λένε ότι κάνει λιγότερο θόρυβο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, vamvakoulas είπε

Έλεγα να το έχω αυτόνομο εντελώς άλλωστε τι ψυχή έχουν 8 ευρώ. :)))

Αύριο μεθαύριο λέω να χτυπήσω ένα pro 7116 απο media ή 7016 απο electroholic. Λογικά θα είναι κάτω από 5.05 έτσι? Απ'όσο έψαξα δεν υπάρχει ακόμα  pro καινούριο με 5.50. Έχει κανένας άποψη ή εμπειρία?

Προχθές πηρα ενα pro με 7116Β σκέτη κονσόλα. Είναι με fw 4.73. Προχώρα άφοβα.

Επεξ/σία από takisdemi
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω κι εγω για PS4 pro 7116b με αρχικο 4.73.

Εχω μια ερωτηση επειδη δεν θυμαμαι. Σε περιπτωση που βαλω ενα παιχνιδι σε cd το οποιο ειναι καινουριο και χρειαζεται την 5.50+ , υπαρχει περιπτωση να κανει αναβαθμιση στο firmware? Δλδ τα νεα games παιζει να εχουν το update μεσα στο δισκακι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...