Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 530
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, xelidoni είπε

δεν χρειαζεται να εισαι ιντερνετ για να τρεξεις το hack εγω ποτε δεν μπηκα internet το τρεχω με το κινητο και απο σημερα με ενα esp8266 

αυτό θα κανω και εγώ .. το αφήνεις και μόνιμα συνθεδεμενο σε μια usb θυρα και ΄όποτε ξαναεκινήσεις είσαι έτοιμος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gRim είπε

Δεν ξέρω αν το εξηγώ σωστά αλλά χοντρικά το exploit (το site που λες) είναι ένα html αρχείο. Το αποθηκεύεις στο pc, κινητό ή οπουδήποτε αλλού μπορείς και με έναν τοπικό server  βάζεις την κονσόλα να το διαβάσει από εκεί χωρίς να συνδεθεί στο internet. Ψάξε στο google για local ή self host exploit και θα καταλάβεις. 

Βάζεις το κινητό σαν wifi hotspot και τα απαραίτητα αρχεία είναι αποθηκευμένα ήδη στο κινητό. 

Αν ειναι ενα html αρχειο που λες λογικα θα του δινει οδηγιες για το που να παει στο νετ εκτος αν εχεις αποθηκευση ολη τη σελιδα για ofline σερφαρισμα και απλα τη φορτωνεις απο το ps4.

 

Δεν υπαρχει τροπος να βαλουμε αυτο το html ή καποιο αλλο φορματ σε ενα φλασακι και να φορτωνει απο εκει καθε φορα που ανοιγουμε τη κονσολα οτι χρειαζεται χωρις να μπει καθολου στο ινερνετ η κονσολα με τον οποιοδηποτε τροπο ειτε μεσω κινητου, ειτε μεσω dns, ειτε μεσω proxy κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ.

 

Απλα εγω διαβαζω στο ιντερενετ γενικοτερα οτι πολλοι που παιζουν παιχνιδια με αυτο το exploit για την εκδοση 5.05 εχουν θεματακια με το να τους κολλανε τα παιχνιδια κ.τ.λ.

Δεν θα το ελεγα τρομερα σταθερο ακομα το exploit 5.0.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Τι μπορεί να κάνει κάποιος με ένα χακεμένο PS4;

(πέραν του προφανούς να τρέχει PS4 backups, που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα στην παρούσα φάση)

Υπάρχουν homebrew εφαρμογές; PS1/PS2/PSP emulator/injector; Άλλοι emulators;

Για να μην ξεστραβώνομαι στο gbatemp, υπάρχει κάποιο σάιτ να τα έχει μαζεμένα και νοικοκυρεμένα;

Έχουν κυκλοφορήσει emulators για NES , Gameboy και Master System αλλά είναι σε beta 

Homebrew games κανα δυο 

Για PSP injection υπάρχει οδηγός αλλά δεν είδα να υπάρχουν πολλά διαθέσιμα

Με PS2 injection ασχολείται πολύς κόσμος και έχουν ανέβει πολλά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 minutes ago, larrykyr said:

Με PS2 injection ασχολείται πολύς κόσμος και έχουν ανέβει πολλά 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα PS2 games είναι με original γραφικά ή με αναβαθμισμένα όπως τα PS2 Classics για το PS4;

Όταν γίνονται inject παίζουν σε 1080p ανάλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα PS2 games είναι με original γραφικά ή με αναβαθμισμένα όπως τα PS2 Classics για το PS4;

Όταν γίνονται inject παίζουν σε 1080p ανάλυση;

Παραμετροποιησιμος ειναι ο emulator 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καθαρα πιστευω οσο αναφορα τους emu καλυτερο απο το pc δεν υπαρχει.. δεν θα περνουσα τo exploit για να εχω emu και kodi..το exploit ειναι καθαρα για ps4 games.

(προσωπικη μου αποψη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, cupra20vt said:

Εγω καθαρα πιστευω οσο αναφορα τους emu καλυτερο απο το pc δεν υπαρχει.. δεν θα περνουσα τo exploit για να εχω emu και kodi..το exploit ειναι καθαρα για ps4 games.

(προσωπικη μου αποψη)

Ειδικότερα αν έχεις πισί που μπορεί να τρέξει άψογα τους τελευταίους emulators, τότε αυτό το πισί θα είναι high-end και άρα θα μπορεί να τρέξει και τα multiplatforms, επομένως όταν λες «PS4 games» εννοείς «PS4 exclusives», δηλαδή για πόσους τίτλους μιλάμε, 10-15 το πολύ (που μάλιστα τους περισσότερους τους βρίσκεις σε εξευτελιστικές τιμές πλέον); Είναι προτιμότερο να τα αγοράσεις κανονικά, παρά να «μαγαρίσεις» την κονσόλα μόνο γι' αυτά (γνώμη μου).

Και όχι, δεν ισχύει ούτε γενικότερα κάτι τέτοιο. Ο built-in emulator που τον έχει φτιάξει η Sony έχοντας στο μυαλό της ένα συγκεκριμένο κλειστό σύστημα δεν συγκρίνεται με οτιδήποτε open-source που το έχουν φτιάξει fans και πρέπει να παίζει σε ότι setup υπάρχει εκεί έξω. Εννοείται ότι ο emulator του PS4 θα έχει πολύ καλύτερη απόδοση από τον PCXΕ2 π.χ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετσι ακριβως πολυ σωστα τα λες Malthador, για να γενικευσουμε οσοι θελετε το online και το ps plus ξεχνατε το exploit.. προσοχη στις αγγελιες τις τωρινες αλλα και τις μελοντικες ( μελοντικα ban κονσολες και αγορα της διχως να το γνωριζει ο αγοραστης) , τωρα εφοσον καποιος εχει την δυνατοτητα να εχει 2 κονσολες κραταει την μια "παρθενα" και στην αλλη δοκιμαζει οτι θελει..

Επεξ/σία από cupra20vt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προς  το παρων  δεν εχουν αναφερθει ban

καλο ειναι να ειστε οφφλινε οσο δουλευετε το χακ

η σονυ δεν θα το αφισει ετσι

χρησιμοποιηστε τους τροπους οφφλινε ειτε με το app android ειτε με το ESP8266 module

 

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω εμπειρία...στο ps3 υπήρχαν ban waves όπως έκανε η microsoft όπου έτρωγαν ban όλοι μαζί; Είχα διαβάσει ότι έτρωγαν ban μόνο όσοι χρησιμοποιούσαν spoofer (αν το λέω σωστά) για να συνδεθούν στο psn και να παίξουν online. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Πάντως μέχρι τώρα δεν έχει φάει κανένας ban με χακαρισμένη κονσόλα στο 4.5. Πιστεύω όμως ότι τώρα θα πέσουν ban γιατί είναι πολύ μεγαλύτερος ο αριθμός των κονσολών που θα χακαριστούν και ειδικά άμα αρχίσουν να μπαίνουν psn θα είναι καλό να πέσουν ban για να μην γεμίσουμε cheaters. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...