Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηγαινε paypal:

1) My account > resolution center

2) dispute a transcaction

3) τικαρεις την συναλλαγη > continue

4) item dispute > continue

5) επιλεγεις τι συναιβει, το αναλυεις και το στελνεις.. 

 

μεχρι την επομενη ημερα θα σ εχουν απαντησεις 

ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρεπει να το παρακολουθεις (σου στελνουν εμαιλ μετα απο απαντηση του) γιατι αν δεν απαντησεις για καποιο χρονικο διαστημα τοτε κλεινει το case και δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις λεφτα πισω μετα...

οχι φιλε το καταστημα ειναι απο ελλαδα και δυστηχως πληρωσα με αντικαταβολη απλα θα περιμενω λιγο διοτι το e-mail το εστειλα εχθεσ γυρω στις 12 το βραδυ οποτε λογικο να το επεξεργαζονται ακομα

 

 

αν και σκεφτομαι να ζητησω αντικατασταση αντι για τα λεφτα μου πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οχι φιλε το καταστημα ειναι απο ελλαδα και δυστηχως πληρωσα με αντικαταβολη απλα θα περιμενω λιγο διοτι το e-mail το εστειλα εχθεσ γυρω στις 12 το βραδυ οποτε λογικο να το επεξεργαζονται ακομα

 

 

αν και σκεφτομαι να ζητησω αντικατασταση αντι για τα λεφτα μου πισω

Aαα οκ σορρυ... τοτε ή θα σε καλυψει εγγυηση (καθως οτι πωλειται εντος Ε.Ε. καλυπτεται απο εγγυηση νομιζω) ειτε θα του το επιστρεψεις σαν DOA (αφου ειναι αγορα μεσω ιντερνετ). Και αφου ειναι Ελληνας γιατι δεν παιρνεις τηλεφωνο ? Στην αποδειξη πανω θα εχει σιγουρα, και την εδρα της επιχειρησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 καμερες πηρα Travel edition ολες κανενα προβλημα ουτε battery drain ουτε τιποτα. Τα αξεσουαρ ηρθαν σε αλλα πακετα ειται πιο νωρις ειτε μετα απο 8-10 μερες ...τωρα οποιος ειναι αρχαριος και ασχετος απο παραγγελιες στην κινα καλο ειναι να κανει λιγακι υπομονη. Εχω παρει απο geekbuying και bandgood χιλιαδες ευρω προιοντα και ουτε ενα ειχε θεμα να μην ερθει κτλ. 

 

Κανενα προβλημα με focus και η θηκη της kingma δοκιμαστηκε στα 25 μετρα και κανενα προβλημα. Η καμερα ειναι απιστευτη για τα χρηματα της... φιλος δεν το πιστευε οτι τραβουσε αυτη ..αυτος εχει Gopro 4. Ισως η καλυτερη αγορα μου φετος.

 

Για το focus κοιτα αν ειναι πεντακαθαρο το κρυσταλο και αν ειναι οκ μετα κοιτα εσωτερικα μηπως εχει σκονη στον ηλιο φαινεται ευκολα ή με δυνατο φακο το βραδυ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχουν προβλήματα με το focus εδώ υπάρχει το fix:

 

 

Κάποιες είχαν/έχουν θέμα με το lens calibration από την παραγωγή. Ευτυχώς επιλύεται εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα από gearbest όλα μαζί σε ένα κουτί. Την έκανα update σε 1.2 και η θήκη τους που δίνουν αυτοί με 15 δολάρια μου φάνηκε Οκ... Στο νερό λίγο που την έβαλα δεν είδα να χάνει πουθενά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνεις αυτό το πρόβλημα;;

Μερικές φορές την ανοίγω και ενώ είναι ανοιχτό το φωτάκι μπροστά μετά δεν μπορώ να κάνω τίποτα... Αναγκαστικά η μόνη λύση που έχω βρει είναι να βγάζω μπαταρία και πάλι από την αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνεις αυτό το πρόβλημα;;

Μερικές φορές την ανοίγω και ενώ είναι ανοιχτό το φωτάκι μπροστά μετά δεν μπορώ να κάνω τίποτα... Αναγκαστικά η μόνη λύση που έχω βρει είναι να βγάζω μπαταρία και πάλι από την αρχή...

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Δοκιμασα να φορμαρω ξανά την κάρτα μνήμης. Για την ώρα δουλεύει σωστά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Δοκιμασα να φορμαρω ξανά την κάρτα μνήμης. Για την ώρα δουλεύει σωστά .

τι εννοεις να φορμαρεις?

 

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η επισημη waterproof case της xiaomi ακυρωθηκαν γιατι τα κουμπια της εσπαγαν πολυ ευκολα. Οποτε περιμενουμε να βγαλουν καινουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ανοίξει πάλι, βάλε την κάμερα στην φόρτιση και δοκίμασε να την ανοίξεις.αν δουλέψει πήγαινε ρυθμίσεις,sd card και κάνε πάλι φορμαρισμα μέσα από το μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανεβάσει κάφρικο βιντεακι με unboxing της Xiaomi Yi και video samples στο τέλος. Απλά έκανα χαζομαρα και το έκανα render σε 720P. Περιμένω να έρθουν mounts για κεφάλι-στήθος, κλπ και θα ετοιμάσω ένα βίντεο με πολύ υλικό σε 1080P 60FPS σύντομα.

Η καμερα είναι απλά φοβερή για τα λεφτά της. Πήρα το πακέτο με την θήκη Kingma από Geekbuying και έκανε γύρω στις 15 μέρες να έρθει, σε 2 ξεχωριστά πακέτα (κάμερα / θήκη και monopod που πήρα).

Δεν φαίνεται να έχω κάποιο θέμα σε focus και ήχο. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι βγάζει ένα θόρυβο όταν γράφει με ανοιχτό το wifi.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φέραν για δωρο μια sony hdr-az1vr http://www.skroutz.gr/s/5638036/Sony-HDR-AZ1-Live-View-Remote-Kit.htmlαπο public πανω που ελεγα να παραγγειλω την xiaomi.. Να την επιστρεψω και να παρω κατι αλλο απο public και να παραγγειλω την xiaomi? εχει κανεις εμπειρια συγκρισης;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φέραν για δωρο μια sony hdr-az1vr http://www.skroutz.gr/s/5638036/Sony-HDR-AZ1-Live-View-Remote-Kit.htmlαπο public πανω που ελεγα να παραγγειλω την xiaomi.. Να την επιστρεψω και να παρω κατι αλλο απο public και να παραγγειλω την xiaomi? εχει κανεις εμπειρια συγκρισης;;

 

οσο καλη και να ακουγεται η xiaomi παντα παραμενει κινεζικο προιον... Οι πιθανοτητες να μην εχει κανενα απολυτως θεμα η yi που θα παρεις εσυ ειναι ελαχιστες. Π.χ. η μπαταρια, ο θορυβος με το wifi, τα σκαλωματα...

Εγω θα σ ελεγα να μεινεις εκει απο τη στιγμη που δεν θα παρεις λεφτα πισω.. ή να βαλεις το εξτρα ποσο (100 ευρω τουλαχιστον) που θα εδινες για xiaomi yi και ολα τα εξτρα και να παρεις την gopro 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx για την απαντηση αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει τα αλλα 100 ευρω η gopro σε σχεση με αυτη τη sony..μου αρεσει που ειναι τοσο μικρη..εχω 15 μερες να αποφασισω :) μπορει αντι να δωσω αλλα εκατο να κρατησω την sony και να παρω την xiaomi για backup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...