Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά είναι η SJ4000 από ποιότητα και πληρότητα εξοπλισμού, η Xiaomi είναι ένα κλικ παραπάνω αλλά για έναν χομπίστα η διαφορά μεταξύ των δύο ΙΜΗΟ δεν είναι ευδιάκριτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αμα το παμε ετσι ρε παιδια με τις ακυρες προτασεις χωρις αιτιολογηση ας πουμε και οτι η Tublo X ή η Rolei ειναι μια χαρα και δεν εχουν μεγαλη διαφορα και ας παρουμε οποιον μας πιστεψε στον λαιμο μας.

 

1 κλικ κατω απο την SJ η ΤουβλοΕξ 1 κλικ πανω απο την SJ η Yi 1 κλικ πανω η GoPro Hero 4

 

Για την Sony πριν θα βαλω 3 κλικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ετοιμαζομαι για ταξιδι αυριο και δεν θελω να εχω απροοπτα..τραβηξα ολιγολεπτο βιντεακι (frw 1.2 -> ntsc 1080p 60fps) και καθως συνεδεσα την καμερα στο  pc και το ανοιξα, μετα απο καποια δευτερολεπτα κολλησε. εβγαλα μπαταρια και ξανα τα ιδια. προσπαθησα να το μετακινησω (αποκοπη) στον υπολογιστή μου και στην μεταφορα, κολλησε επισης. φταιει καποια ρυθμιση η το γεγονος οτι χρησιμοποιω διαφορετικο καλωδιο usb (του lg g2)???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το παμε ετσι ρε παιδια με τις ακυρες προτασεις χωρις αιτιολογηση ας πουμε και οτι η Tublo X ή η Rolei ειναι μια χαρα και δεν εχουν μεγαλη διαφορα και ας παρουμε οποιον μας πιστεψε στον λαιμο μας.

 

1 κλικ κατω απο την SJ η ΤουβλοΕξ 1 κλικ πανω απο την SJ η Yi 1 κλικ πανω η GoPro Hero 4

 

Για την Sony πριν θα βαλω 3 κλικ

 

 

Συγνώμη βρε Sotosgl, αλλά αν πρέπει να έχω τα βιντεάκια δίπλα-δίπλα και να κοιτάω προσεκτικά για να δω οποιαδήποτε διαφορά, πως αλλιώς να το περιγράψω; Εδώ διαβάζω να περνάνε στα "ψιλά" την σοβαρότατη έλλειψη οθόνης της Xiaomi και τα προβλήματα στη σύνδεση με κινητό, είναι μια καθόλα αξιόλογη πρόταση αλλά η αλήθεια είναι πως όπως και στην περίπτωση της SJ, ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εισαι τελειως ασχετος με το θεμα και δεν μπορεις να κρινεις την διαφορα ποιοτητας σε λιγοτερο απο 1 δευτερολεπτο τοτε παρε μονωτικη ταινια,κολλα το κινητο σου σε ενα κρανος και καλες περιπετειες φιλε ολα τα ιδια μου φαινονται και εμενα.

 

Αυτα τα Hz Fps Contrast ειναι μαρκετινγκ κολπα του Σατανα για να μας παρουν τα λεφτα και δεν λενε τιποτα αφου το ματι δεν μπορει να τα επεξεργαστει.

 

Σοβαροτατη ελλειψη η απουσια οθονης σε Action Cam.... οκ το ακουσαμε και αυτο.

Δεν σε αναγκαζει κανενας να παρεις ActionCam χωρις οθονη.Αν την θες για να αντικαταστησει το κινητο σου σε picoulinia και να μοστραρει στο τραπεζι σαν super Gadgetaki λυπαμαι φιλε.

 

Προβλήμα συνδεσης στο κινητο...καινουργιο και αυτο!

Ρε τι μαθαινει κανεις απο ατομα που δεν την εχουν δει ουτε ζωγραφιστη.

 

Με 50$~65$ παιρνεις την καλυτερη Value and Quality for Money ActionCam αυτη την στιγμη αξιολογη απλα δεν το λες.

 

Οπως ειχε βγει και η SJ4000 και σαρωσε την αγορα ετσι και η Yi κανει το ιδιο τωρα σε κανενα τριμηνο παλι θα βγει κατι αλλο που θα μας κανει να αναθεωρισουμε το τι λεμε για την Yi τωρα.

 

Δεν εχω την απαιτηση να ανταγωνιζεται μια GoPro Hero 4 αλλα αφου εστω πλησιαζει τις επιδοσεις μιας GoPro 3 που κανει τα 4πλασια να κατσω να γκρινιαξω κιολας;

 

Προσπαθουμε να βοηθησουμε οποιον εχει μπει σε αυτο το θεμα,εχουμε παραθεσει τοσες πληροφοριες και μερικοι απο εμας μπηκαν μεχρι και στον κοπο να ανεβασουν και βιντεο για να ξεκαθαρισει το τοπιο απο τα επαναλαμβανομενα "ακουσα οτι εχει προβληματα","ελλεινο και τρισαθλιο βιντεο","ηχος τραγικος","σοβαροτητες ελλειψεις". 

 

Αν δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις και θες απλα να κανεις την πλακα σου παρε την πιο φτηνη που βρεις και οταν φτασεις στο σημειο που δεν σε καλυπτει και αποφασισεις να κανεις το επομενο βημα σκαστα να παρεις μια GoPro δεν υπαρχουν μεσες λυσεις.

 

Θελω να πιστευω οτι κανεις μας δεν εχει μετοχες της Xiaoyi Xiaomi κλπ ουτε και θελουμε να υποστηριξουμε οτι εχουμε παρει το καλυτερο προιον του κοσμου αλλα οταν ακουγονται παραλογα πραγματα ξανα και ξανα και ξανα δεν γινεται να τα αφηνουμε αναπαντητα και να παραπληροφορηται ο καθε πιθανος αγοραστης.

 

Sorry για το trolly mood αλλα ρε παιδια δεν γινεται να προσπαθουμε να σας πεισουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες καθε 2 μερες.

Επεξ/σία από Sotosgl
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερά επιχειρήματα, με έπεισες πάω να πάρω τώρα μια πράσινη και μια λευκή Xiaomi... α, ξέχασα, έχω ήδη την λευκή και την χρησιμοποιώ, προφανώς δεν ξέρω τι μου γίνεται και ό,τι γράφω τα βγάζω όλα από την κουρούπα μου. Τουλάχιστον τα post μου δεν μοιάζουν με διαφημιστικό φυλλάδιο της Xiaomi, ούτε προσπάθησα να πείσω κανέναν να αγοράσει την SJ4000.

 

Μια απορία μόνο, επειδή θα πάρω μάλλον και μια δεύτερη Xiaomi (επειδή ΠΟΥΘΕΝΑ δεν γράφω πως είναι υποδεέστερη της SJ4000, τουναντίον ούτε καν ισάξιες δεν είναι απλά η δεύτερη είναι καλύτερο VFM για όποιον χρειάζεται τα έξτρα της και την οθόνη), που την βρήκες $50; 'Η το έγραψες κι αυτό μέσα σε "trolly mood" και απέχει και αυτό από την πραγματικότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη βρε Sotosgl, αλλά αν πρέπει να έχω τα βιντεάκια δίπλα-δίπλα και να κοιτάω προσεκτικά για να δω οποιαδήποτε διαφορά, πως αλλιώς να το περιγράψω; Εδώ διαβάζω να περνάνε στα "ψιλά" την σοβαρότατη έλλειψη οθόνης της Xiaomi και τα προβλήματα στη σύνδεση με κινητό, είναι μια καθόλα αξιόλογη πρόταση αλλά η αλήθεια είναι πως όπως και στην περίπτωση της SJ, ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

Εισαι τοσο θυμα και επεσες στην παγιδα μας και αγορασες (ασε με να εχω τις αμφιβολιες μου για αυτο) μια ActionCamera με σοβαροτατες ελλειψεις  και προβληματα συνδεσης και θες να ξανακανεις το ιδιο λαθος;

 

Τα επιχειρηματα τα εχουμε παραθεσει στις προηγουμενες σελιδες ξεστραβωσου και διαβασε δεν θα επαναλαμβανομαστε 100 φορες επειδη βαριεσαι να ανατρεξεις σε προηγουμενα θεματα ουτε θα κανουμε τον συμβουλο αγορων στον καθε τυχαιο εδω μεσα που δεν ασχολειται με το θεμα. (κοιτα και το θεμα με την προσφορα απο το Geekbuying)

 

Κοιτα καλυτερα δεν ειπα VFM ειπα Value and Quality for Money τι να το κανω το πληρες πακετο αν η ποιοτητα ειναι υποδεεστερη;

 

Οταν αγοραζεις καμερα δεν σε νοιαζει το πλαστικο κουτακι που θα μπει ουτε τα εξτραδακια που πετανε στο κουτι για να σε δελεασουν (που αν εξαιρεσεις την γνησια θηκη που θα παρεις ολα τα αλλα κοστιζουν απο 1~10$) αλλα η καμερα και η ποιοτητα που σου προσφερει (πες το φακο,υποστηριξη οπως θες).

 

50$ την πηρα απο Shenzhen και ειχε παιξει και σε προσφορα στα 57.43€ απο allbuy η πρασινη και αν κανεις συχνα αγορες επαιζε και απο Geekbuying με κουπονι απο το 3rd year anniversary στα 55$ γιαυτο σου εδωσα price range σε αυτες τις τιμες μιας και δεν εχει ο καθενας την δυνατοτητα να την αγορασει απο εξω.

 

Τι αλλο απεχει ακριβως απο την πραγματικοτητα;

Οτι θεωρεις σοβαροτατη ελλειψη την απουσια οθονης επαναλαμβανω μιας ActionCam που σου δινει και την δυνατοτητα να ελεγχεις τι γραφεις μεσω κινητου;

 

Κανε μας την χαρη και ξεφορτωσου τις αχρηστες Xiaomi που "πηρες" σε κανενα θυμα στις αγγελιες και παρε 2 Sj4000 5000 Keecoo ή οτι αλλο θες και μη βρωμιζεις αλλο το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ξεκινησα εγω το Ποστ, δεν νομιζω να προσπαθει κανενας εδω μεσα να πεισει καποιον να αγορασει κατι, αποψεις εκφραζουμε!

 

Και το ανεβασα για να γλιτωσω μερικους απο αγορα ακριβοτερων action camera's!!!

 

Το καμερακι ΑΛΕΘΕΙ δε μπα να λετε οτι θετε !!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μας την χαρη και ξεφορτωσου τις αχρηστες Xiaomi που "πηρες" σε κανενα θυμα στις αγγελιες και παρε 2 Sj4000 5000 Keecoo ή οτι αλλο θες και μη βρωμιζεις αλλο το θεμα.

 

Ό,τι θέλω θα κάνω... είπα τη γνώμη μου απαντώντας σε άλλο μέλος, επειδή στην συγκεκριμένη ενότητα μιλάμε για Προσφορές και είναι γεγονός πως και οι δύο κάμερες είναι τέτοια περίπτωση. Τώρα αν θες να παίζεις με τις λέξεις και να λες πως η Xiaomi είναι Value Quality for Money (επειδή καλύτερο Value for Money και ως εκ τούτου καλύτερη Προσφορά είναι η SJ4000) μάλλον δείχνει ποιός από τους δύο μας έχει την προκατάληψη -και ίσως, το προσωπικό όφελος- να στηρίζει ή τη μία ή την άλλη ActionCam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι στο θεμα Xiaomi Yi αν θες κανε ενα δικο σου θεμα (οχι στις προσφορες) και κλαψε οσο θες και πετα οσες αρλουμπες θες για το τι θεωρεις εσυ Best VFM.

 

Το οτι "πηρες" μια καμερα με σοβαροτατες ελλειψεις και το φωναζεις απο εδω και απο εκει το καταλαβαινεις οτι σε κανει να φαινεσαι σαν τον τρελο του χωριου ετσι;

 

Με το ζορι ρε φιλε να χρειαζομαστε οθονη και 800 straps για να βγει η Sj απο πανω;

Αν δεν εχεις τα φραγκα και μας το φερνεις απεξω παρε Sj απλα και ομορφα και μη προσπαθεις να μας πεισεις οτι ειναι η καλυτερη καμερα σε αυτη την κατηγορια γιατι πολυ απλα δεν ειναι.

 

Ειμαστε τρελοι και κινεζοι πρακτορες δεν το εχεις καταλαβει;

Περιμενω το Check απο την Xiaomi και εσυ μαλλον απο την Sj ε;

 

Δεν εξηγητε αλλιως τετοια πρεμουρα να μας πεισεις οτι μια κατωτερη καμερα ειναι το καλυτερο Value for Money εκτος αν εισαι κανενας μαγαζατορας των αγγελιων που στοκαρες Sj και φοβασαι μη τις φας οποτε καλα κανεις ουρλιαξε κιαλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θέλω να πείσω κανένα τίποτα. Είναι ηλίου φαεινότερο ποιός ενδιαφέρεται περισσότερο για το ένα από τα δύο brands.

 

Δεν το συνεχίζω γιατί είμαστε ήδη offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...