Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε Iphone 6 λειτουργει κανονικα το download στα αρχεια της καμερας(firmware application 1.7.1)

Συνδεεται απευθειας σε οθονη μεσω Hdmi καλωδιου σε hdmi micro(δειχνει εικονα live MONO και κανει εγγραφη, τιποτα αλλο ουτε αρχεια μπορεις να δεις ουτε ρυθμισεις μπορεις να κανεις της καμερας-προς το παρων τουλαχιστον!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοείται αυτό, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης.Ζήτα το ευγενικά πρώτα και αν σου το αρνηθούν dispute στο paypal.

Αυτό θα κάνω!

 

οπως ανεφερα και παραπανω η original case της xiaomi ειχε προβλημα και ακυρωθηκε η παραγωγη της. Εσπαγε το μπροστα κουμπι, οποτε τυχερος εισαι απο την μια

Ωπ, δε το είχα δει αυτό! Ποια θεωρείται η καλύτερη εναλλακτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Σάββατο κατέβηκα Αθήνα για τον Robbie Williams..δυστυχώς τώρα περνάω τα video στο pc και ο ήχος είναι τραγικός. Πολύ μπούκωμα από το μπάσο και δεν ξέρω πως να το ελαττώσω.

 

Δεν έχω κάνει καμιά "μόντα" ακόμα στην κάμερα (διόρθωση focus,wifi κεραίας,μικρόφωνο κλπ), οπότε τραβάει όπως την αγόρασα. Μου έχει ξανατύχει πριν χρόνια να τραβήξω με κάμερα των 800ευρώ και να έχει πάλι ήχο μπουκωμένο και με κινητό android στη μιση τιμή και ο ήχος να είναι αξιοπρεπέστατος. Έχουμε καμιά ιδέα;;;; Help please !!! :-)  Τώρα πέρασα και 1.8app και ετοιμάζομαι για fw1.2.  ( δεν κατάφερα να το περάσω ούτε μέσω του app,ούτε χειροκίνητα..από οτι διαβάζω πολύς κόσμος έχει το ίδιο θέμα)

 

Y.γ "Selfie" πως βγάζετε;; έχει timer με χρονοκαθυστέρηση; δεν το εχω ψάξει ακόμα αυτό.

 

Πάντως όντως χωρίς το κινητό και μόνο με χρήση των κουμπιών και των ήχων που βγάζει η κάμερα η αυτονομία είναι απίστευτη!

Δυστυχώς την ημέρα το κόκκινο λαμπάκι δεν φαίνεται και δυσκολεύτηκα πολλές φορές να καταλάβω σε ποιo mode ήταν η κάμερα.

Επεξ/σία από FISHERMAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα κ εγω σημερα απο gearbest σε 12 μερες πακετο με αδιαβροχη θηκη.μια χαρα φαινεται η καμερουλα,ικανοποιητικοτατη ποιοτητα για τα λεφτα της.περασα κ εγω χειροκινητα την 1.8 στο κινητο,εχω ομως προβλημα με την αναβαθμιση σε 1.2fw. Απο την εφαρμογη,κανει upload και μολις φτασει στο 100% κολλαει.δοκιμασα και με καρτα sd (samsung evo 32) με την χειροκινητη διαδικασια (format fat32) αλλα ουτε κι ετσι..τι φταει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως υπάρχει καμία action camera αξιόλογη με όθονη ? γιατί μου φαίνεται δύσκολο χωρίς κάποια μικρή οθονη να την χρησιμοποιησεις ακομη και με το smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως υπάρχει καμία action camera αξιόλογη με όθονη ? γιατί μου φαίνεται δύσκολο χωρίς κάποια μικρή οθονη να την χρησιμοποιησεις ακομη και με το smartphone.

http://www.sjcam.com/3-cameras 

 

Δεν έχω καταλάβει γιατί τόσος ντόρος με την xiaomi. H sj4000 σε video samples που έχω δει έχει πολύ καλή ποιότητα, οθόνη και full αξεσουάρ. ένα πακετάκι πχ από gearbest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα έπαιρνα την sj4000 λόγω της οθόνης που έχει και σε βοηθάει έτσι ώστε να ξέρεις τι τραβάς απευθείας

 

http://www.sjcam.com/cameras/9-sj4000-full-hd-1080p-waterproof-action-camera-sport-dvr.html#/color-black

http://www.sjcam.com/cameras/27-sjcam-sj4000-wifi-1080p-full-hd-action-camera-sport-dvr.html#/color-black

 

ποιες είναι οι διαφορές τους ? αυτό είναι το original κατάστημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sjcam.com/3-cameras 

 

Δεν έχω καταλάβει γιατί τόσος ντόρος με την xiaomi. H sj4000 σε video samples που έχω δει έχει πολύ καλή ποιότητα, οθόνη και full αξεσουάρ. ένα πακετάκι πχ από gearbest

 

οσα βιντεο εχω δει, σε ολα ειναι πολυ καλυτερη η xiaomi.. απο που κι ως που εσυ τα βλεπεις αλλιως δν μπορω να καταλαβω.

 

Επισης το μεγαλυτερο αρνητικο στις SJ ειναι το αθλιο stabilizer που εχουν! Και οσο να ναι αυτο σε μια action camera ειναι το Α και τ Ω! Κατι που η xiaomi συναγωνιζεται σχεδον στα ισια με την gopro.. με την διαφορα οτι η μια κανει 400 και η αλλη 60 ευρω

μήπως υπάρχει καμία action camera αξιόλογη με όθονη ? γιατί μου φαίνεται δύσκολο χωρίς κάποια μικρή οθονη να την χρησιμοποιησεις ακομη και με το smartphone.

 

οσο για το να εχεις οθονη.. Γιατι να εχεις οθονη? Ας παρουμε τις περιπωσεις που:

1) την βαλεις στο κεφαλι σου: οπου κοιτας, εκει τραβαει! Και να θες δεν μπορεις να δεις που αν δν την βγαλεις. Ενω με το κινητο μπορεις να δεις!

2) Στο στηθος σου: Το ιδιο με απο πανω!

3) Στο χερι: Οπου στοχευεις τραβαει.. Εκει ειναι χρησιμη μια οθονη.

4) Στο αυτοκινητο: Το ιδιο με απο πανω..

 

Στην τελικη δεν σου χρειαζεται πουθενα μια οθονη σε action camera..Δεν την θες να τραβιξεις και δεξιωση γαμου! Θα κανεις σκι π.χ. και εσυ θα κοιτας την καμερα?

Επισης ολες αυτες εχουν πολυ μεγαλη γωνια ληψης.... Οποτε θα πρεπει να εισαι πολυ ατυχος για να μην βγαλεις αυτο που θες!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης το μεγαλυτερο αρνητικο στις SJ ειναι το αθλιο stabilizer που εχουν! Και οσο να ναι αυτο σε μια action camera ειναι το Α και τ Ω! Κατι που η xiaomi συναγωνιζεται σχεδον στα ισια με την gopro.. με την διαφορα οτι η μια κανει 400 και η αλλη 60 ευρω

 

Γιαυτο πας σε μια sony που εχει οπτικο σταθεροποιητη και με το live remote στο χερι βλεπεις παντα τι τραβαει και ενω κανεις sport.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσα βιντεο εχω δει, σε ολα ειναι πολυ καλυτερη η xiaomi.. απο που κι ως που εσυ τα βλεπεις αλλιως δν μπορω να καταλαβω.

 

Επισης το μεγαλυτερο αρνητικο στις SJ ειναι το αθλιο stabilizer που εχουν! Και οσο να ναι αυτο σε μια action camera ειναι το Α και τ Ω! Κατι που η xiaomi συναγωνιζεται σχεδον στα ισια με την gopro.. με την διαφορα οτι η μια κανει 400 και η αλλη 60 ευρω

 

οσο για το να εχεις οθονη.. Γιατι να εχεις οθονη? Ας παρουμε τις περιπωσεις που:

1) την βαλεις στο κεφαλι σου: οπου κοιτας, εκει τραβαει! Και να θες δεν μπορεις να δεις που αν δν την βγαλεις. Ενω με το κινητο μπορεις να δεις!

2) Στο στηθος σου: Το ιδιο με απο πανω!

3) Στο χερι: Οπου στοχευεις τραβαει.. Εκει ειναι χρησιμη μια οθονη.

4) Στο αυτοκινητο: Το ιδιο με απο πανω..

 

Στην τελικη δεν σου χρειαζεται πουθενα μια οθονη σε action camera..Δεν την θες να τραβιξεις και δεξιωση γαμου! Θα κανεις σκι π.χ. και εσυ θα κοιτας την καμερα?

Επισης ολες αυτες εχουν πολυ μεγαλη γωνια ληψης.... Οποτε θα πρεπει να εισαι πολυ ατυχος για να μην βγαλεις αυτο που θες!

 

Δίκιο έχεις..αλλα μια οθονη στην XIAOMI και θα ήταν κομπλέ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...