Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτοιμο και το βίντεο που σας έλεγα. Έχει γυριστεί σε 1080P με 30 και 60FPS. Όσοι ενδιαφέρονται για την Xiaomi μπορούν να δουν ένα δείγμα από υποβρύχια, νυχτερινά, εσωτερικά πλάνα, αθλητικές δραστηριότητες, slow motion, time lapse, εγγραφή με πολλά db ήχου, κλπ.

Το πιξέλιασμα που κάνει η εικόνα σε μερικά σημεία, είναι λόγω Youtube.

 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχεις πειραξει το φακο ???   εγω βλεπω να μην εστιαζει πουθενα   και αυτη η θολουρα με πειραζει

 

κοιτουσα πχ τη πινακιδα του μπροστα αυτοκινητου και δεν ξεχωριζες τιποτα

 

δεν ξερω και γω μαλλον θα την ανοιξω για επεμβαση στο φακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το βίντεο. Κατά τη γνώμη μου είτε υπάρχει είτε δεν υπάρχει σοβαρό θέμα με την εστίαση, όποιος νομίζει ότι μπορεί, να την ανοίξει και να την εστιάσει σύμφωνα με τις ανάγκες του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι εσυ τι βλεπεις??  βλεπεις κατι ? μονο εγω το βλεπω ???

 

τη γνωμη μας λεμε και αποτι βλεπω σε σχετικα φορουμ οι περισσοτεροι εχουν αυτο το μικρο θεμα με την εστιαση οπως και με τον ηχο

 

εννοειται οτι ο καθενας οτι τον βολευει .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις πειραξει το φακο ???   εγω βλεπω να μην εστιαζει πουθενα   και αυτη η θολουρα με πειραζει

 

κοιτουσα πχ τη πινακιδα του μπροστα αυτοκινητου και δεν ξεχωριζες τιποτα

 

δεν ξερω και γω μαλλον θα την ανοιξω για επεμβαση στο φακο

 

Όχι, δεν έχω πειράξει τον φακό. Στη δική μου περίπτωση, δεν είμαι σίγουρος, αλλά δε νομίζω ότι έχει πρόβλημα εστίασης η κάμερα. Απλά έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε γενικότερα να είναι πιο sharp η εικόνα στο 1080P. Ίσως φταίει το noise filtering ή το χαμηλό bitrate. Το αρχικό αρχείο, έχει σαφώς καλύτερη ποιότητα από το τελικό βίντεο στο Youtube. Χάνει αρκετή πληροφορία στο rendering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω τραβηξει ατελειωτα βιντεο αυτο για το sharpness κατι παιζει φαινεται η εικονα σαν να ειναι 2 η 3 τονους κατω

 

 βλεπω ομως πολλα settings απο καποιους και η μηχανη αλλαζει επιπεδο

 

παντως εμενα στη δικη μου φαινεται οτι  θελει λιγο να διορθωθει και ηδη παρακολουθω βιντεο στο youtube δεν εχει καποιο ιδιαιτερο

 

βαθμο δυσκολιας

 

ενα καλο που εχει ειναι η θωρακιση της σε κραδασμους γιατι τη χρησιμοποιω σε μουλτικοπτερο και δεν εχει  κυματισμους jello effect οπως εχει μερικες φορες h sj4000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δυο ερωτήσεις, περίπου πόσες μέρες κάνει από κίνα?
και με την εγγύηση τι παίζει?

 

κανεις?
επίσης αγορά από που? από κίνα η από ευρώπη? βγαίνει βεβαια 9 euro περίπου ακριβότερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει καποιο στανταρ γιατι στο στελνουν με δικο τους ταχυδρομειο οταν ειναι free shipping

 

απο 10 εως 30 μερες γραφουν οι περισσοτεροι ...ο μεσος ορος 17    για Κινα λεω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
έχω κάνει μια παραγγελία με dhl αλλα από 18 του μηνα γράφει ότι έχει σταλεί στο gearbest αλλα στην dhl λέει ότι έχει πάρει τις πληροφορίες ηλεκτρονικά και δεν έχει παραλαβή το πακέτο για να το στείλει.

τι γίνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έχω κάνει μια παραγγελία με dhl αλλα από 18 του μηνα γράφει ότι έχει σταλεί στο gearbest αλλα στην dhl λέει ότι έχει πάρει τις πληροφορίες ηλεκτρονικά και δεν έχει παραλαβή το πακέτο για να το στείλει.
τι γίνετε?

 

Προφανώς δεν το έχει δώσει ακόμα στην εταιρεία. Μπορεί αυτός να έχει πρόσβαση στο portal της dhl και να είναι ακόμη εκεί. Αν και θέλουν κάποιες ημέρες για να  ενημερωθούν αυτά. Μήπως όμως θα έπρεπε να σε προβληματίσει αφού επέλεξες dhl(courier) ότι θα μπει τελωνείο και ότι θα πρέπει να πληρώσεις φόρους μιας που η χώρα δεν προέρχεται από την Ευρώπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...