Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Nιντέντο δεν θέλει να σκοτώσει την αγορά του 3DS πρίν της ώρας του, εξού και οι συγκεκριμένες ανακοινώσεις περι οικιακής κονσόλας.

 

Τα έχει ξανακάνει αυτά και στο παρελθόν, όταν το DS υποτίθεται δεν βγήκε για να αντικαταστήσει τη σειρά Gameboy.

 

Αν το Switch ξεκινήσει καλά, τέρμα η σειρά DS.

 

Πάντως θα μου λείψει το 3D....

 

Επιτέλους - someone speaks the truth!

 

Αυτό γαυγίζω τόσες μέρες στο άλλο thread του NS στο forum/news και στουκάρω σε ηλίθιους ps fanboys....

 

Πάμε πάλι

Το NX - Είναι κτήνος σαν handheld

""""   - θα έχει όλα τα games του 3ds- μέχρι και ιαπωνικά dev houses αρχίσαν τα ports των games τους στο NS από το PS4

- Θα έχει όλα τα games του gamecube/wii/wiiu

- Δείτε ξανά αυτό

.....και σκεφτείτε ότι το παίζετε σε χειμερινές διακοπές στο χωριό κάπου ακόμα και στην τουαλέτα!

 

WIIU- on the go (και ακόμα καλύτερο) =Day one!

 

Όπως λέει το βίντεο ...OPEN YOUR EYES!

 

(τα vibes που μου στέλνει είναι single player wow και ακόμα καλύτερο... πωπω πάει καταστράφηκα η μουσική ειδικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους - someone speaks the truth!

 

Αυτό γαυγίζω τόσες μέρες στο άλλο thread του NS στο forum/news και στουκάρω σε ηλίθιους ps fanboys....

 

Πάμε πάλι

Το NX - Είναι κτήνος σαν handheld

""""   - θα έχει όλα τα games του 3ds- μέχρι και ιαπωνικά dev houses αρχίσαν τα ports των games τους στο NS από το PS4

- Θα έχει όλα τα games του gamecube/wii/wiiu

- Δείτε ξανά αυτό

.....και σκεφτείτε ότι το παίζετε σε χειμερινές διακοπές στο χωριό κάπου ακόμα και στην τουαλέτα!

 

Day one!

 

Το να εχω ενα τετοιο ''κτήνος'' handheld που ουτε καν στα ονειρα της βλεπει η sony με κανει ιδιαιτερα χαρουμενο για την nintendo .. Εμεινε να δουμε και λιγο τα specs κατα ποσο θα ειναι κοντα σε xbox1/ps4 .. Αλλά προσωπικα δεν με ενδιαφερει γιατι ποτε δεν ειδα τις κονσολες της nintendo ετσι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους - someone speaks the truth!

 

Αυτό γαυγίζω τόσες μέρες στο άλλο thread του NS στο forum/news και στουκάρω σε ηλίθιους ps fanboys....

Ελα μην τα ισσοπεδωσουμε και ολα γιατι και στο αλλο θεμα και εσυ σαν fanboy σχολιασες και εγραψες μερικα οτι να ναι.

 

Ναι το Zelda αγαπητε το εχουμε δει 80φορες αλλα ειναι παιχνιδι που θα βγει και στο Wii U. Το θεμα ειναι τι θα γινει αργοτερα απο πλευρας κονσολας και υποστηριξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε πάλι

Το NX - Είναι κτήνος σαν handheld

 

.....και σκεφτείτε ότι το παίζετε σε χειμερινές διακοπές στο χωριό κάπου ακόμα και στην τουαλέτα!

 

Και με το WiiU έπαιζες στην τουαλέτα σου, απλά με το Switch θα παίζεις και στην τουαλέτα κάποιου άλλου :-D  :-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι, ο mansa το κατάλαβε σωστά. Αν μπορούσαμε να παίζουμε με το ns κανονικά στο χέρι και να στέλνει απλά δεύτερο σήμα σαν το wiiu. Πολύ κρίμα πάντως γιατί μεγάλη μαγκιά το gamepad και θα ήθελα να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί έτσι και το ns.

 

Το concept του dual display του wiiu απετυχε εμπορικα παντως και γιατί ξένισε πολλούς και γιατί αξιοποιήθηκε σωστά σε ελάχιστες περιπτώσεις. Και φτάσαμε στον τέταρτο χρόνο του wiiu για να βγει ο aonuma και να πει ότι η δεύτερη οθόνη disrupts the immersion. Δύσκολα θα το δοκίμαζαν πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steve_sheep φιλε και γω θα το αγορασω και εγω περιμενω με ανυπωμονυσια τα καινουρια παιχνιδια αλλα οπως ειπα και στο παραπανω ποστ θελω μια home κονσολα με καλα γραφικα...δεν ζηταω να διελυσει το ps4 η το x1 αλλα να ειναι ανταξια...αυτο εκτος απο οτι θα ειναι καλο και για μας τους nintendo fans που θα το αγορασουμε ετουσιαλλως αλλα και για τους υπολοιπους gamers και developers ετσι ωστε και 1)μεγαλυτερο community αρα περισσοτερα οφελη 2)καλυτερη υποστηριξη απο 3rd parties...

Για μενα η κονσολα ειναι σιγουρη αγορα εαν

1)εχει πολυ καλοonline πραγμα που υστερουν sony ms

2)δωσει κατι ικανοποιητικο σε επιδοσεις που δν θα ειναι απλα το ταμπλετ να δειχνει στην τηλεοραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι πριν το 2017 θα δούμε ελάχιστα πράγματα (αν όχι τίποτα) από παιχνίδια. Και όσο καλά κρατούν τα ndas και οι εταιριες η μία μετά την άλλη δε λένε τιποτα για παιχνίδια στο ns, τόσο θα χαλάει η εικόνα του συστήματος και θα χαρακτηρίζεται wiiu2 από πλευράς υποστήριξης.

Ήδη mass effect: andromeda, hearthstone, ακόμη και το skyrim (που επαιξε στο 1/5 του preview) είτε αποκλείονται ειτε δεν επβεβαιωνονται απο τις εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steve_sheep φιλε και γω θα το αγορασω και εγω περιμενω με ανυπωμονυσια τα καινουρια παιχνιδια αλλα οπως ειπα και στο παραπανω ποστ θελω μια home κονσολα με καλα γραφικα...δεν ζηταω να διελυσει το ps4 η το x1 αλλα να ειναι ανταξια...αυτο εκτος απο οτι θα ειναι καλο και για μας τους nintendo fans που θα το αγορασουμε ετουσιαλλως αλλα και για τους υπολοιπους gamers και developers ετσι ωστε και 1)μεγαλυτερο community αρα περισσοτερα οφελη 2)καλυτερη υποστηριξη απο 3rd parties...

Για μενα η κονσολα ειναι σιγουρη αγορα εαν

1)εχει πολυ καλοonline πραγμα που υστερουν sony ms

2)δωσει κατι ικανοποιητικο σε επιδοσεις που δν θα ειναι απλα το ταμπλετ να δειχνει στην τηλεοραση

Εμ ετσι ειναι. Καλη η φορητοτητα αλλα παρουσιαζεται και ως κονσολα εν ετη 2017.Τι παει να πει οτι δεν θελει να ανταγωνιστει τα ps4 και Xboxone απο πλευρας specs?Και τι ανταγωνιζεται δηλαδη,το Wii και Wii U?

Καλα το Online δυστηχως ως τωρα σε Nintendo σταθερη κονσολα ειναι ψιλο πονεμενη ιστορια(γιαυτο και ηταν και δωρεαν)με λιγους μονο γνωστους τιτλους να το υποστηριζουν σωστα(mario kart,smash brosh και splatoon κυριως)

Η αλήθεια είναι ότι πριν το 2017 θα δούμε ελάχιστα πράγματα (αν όχι τίποτα) από παιχνίδια. Και όσο καλά κρατούν τα ndas και οι εταιριες η μία μετά την άλλη δε λένε τιποτα για παιχνίδια στο ns, τόσο θα χαλάει η εικόνα του συστήματος και θα χαρακτηρίζεται wiiu2 από πλευράς υποστήριξης.

Ήδη mass effect: andromeda, hearthstone, ακόμη και το skyrim (που επαιξε στο 1/5 του preview) είτε αποκλείονται ειτε δεν επβεβαιωνονται απο τις εταιριες.

Το hearthstone μπορει ανετα να βγει οταν σου παρουσιαζει την κονσολα σαν ταμπλετα σε ολο το video. Βεβαια χωρις οθονη touch(που γραφτηκε πιο πισω)και γενικα το παιχνιδι δεν πολυ παιζεται με joystick....

Επιτέλους - someone speaks the truth!

 

Αυτό γαυγίζω τόσες μέρες στο άλλο thread του NS στο forum/news και στουκάρω σε ηλίθιους ps fanboys....

 

Πάμε πάλι

Το NX - Είναι κτήνος σαν handheld

""""   - θα έχει όλα τα games του 3ds- μέχρι και ιαπωνικά dev houses αρχίσαν τα ports των games τους στο NS από το PS4

- Θα έχει όλα τα games του gamecube/wii/wiiu

- Δείτε ξανά αυτό

.....και σκεφτείτε ότι το παίζετε σε χειμερινές διακοπές στο χωριό κάπου ακόμα και στην τουαλέτα!

 

WIIU- on the go (και ακόμα καλύτερο) =Day one!

 

Δηλαδη αυτο ειναι το κυριο ζητημα μας?Να παιζουμε τα παιχνιδια του gamecube/wii/wii u στην τουαλετα,στον κηπο,στην βεραντα,στο σχολειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ας το πληρωσω το online εγω τουλαχιστον δεν εχω κανενα θεμα αλλα να ειναι καλο...και ρε παιδια ναι μαζι σας η nintendo βγαζει παιχνιδαρες με ολη την σημασια αλλα μια σωστη κονσολα πρεπει να εχει ποικιλια παιχνιδιων και στανταρ τιτλους οπως fifa pes nba 2k cod battlefield nfs και λοιπους multiplatform τιτλους(ναι οκ δν εδωσα τα καλυτερα παραδειγματα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα εχω κανει προπαραγγελια το προ. δεν θα την πατησω οπως με το wii u που το αγορασα νωρις και εμεινε σχεδον αδειο απο παιχνιδια στο ραφι και στο τελος πουληθηκε.οταν μπω στα καταστηματα και δω τα ραφια γεματα games οπως ειναι του ps και one και δω και κατι διαφορετικο απο mario zelda κτλπ,τοτε θα τον αγορασω αν βεβαια εχει προσιτη τιμη.το κακο ειναι με την νιντεντο οτι δεν μπορει να αντικαταστησει τις αλλες  κονσολες μεσα σπιτι και αυτο ειναι παρα πολυ κακο για τις πωλησεις,και γιαυτο μονο αν ειναι φθηνο σκεφτεσαι να το αγορασεις.φανταστητε ενα μηχανημα νιντεντο που τα σπεκς του να ειναι αντιστοιχα των αλλον 2 και να  μπορουν να σηκωσουν call of duty,gta,bf  κτλπ. και παραλληλα να εχει και τα αποκλειστηκα της νιντεντο.απο πιο σπιτι θα ελειπε αυτη η κονσολα?και γιατι μετα καποιος να παρει one h ps? δεν μπορω να καταλαβω μια νιντεντο γιατι δεν μπαινει σαυτην την διαδικασια.το wii  εκανε τοσα εκατομυρια πωλησεις γιατι ηταν φθηνο. το παιρνε ο αλλος και για τα πιτσιρικια του,και περνουσαν ολοι καλα.αν ειχε 400 ευρο ποιος θα αγοραζε wii?

κακα τα ψεματα αλλα οι πιο πολλοι θα το κοιταξουν σαν δευτερη κονσολα και αν ειναι ακριβο σιγουρα δεν θα το παρουν και θα αποτυχει.δυστηχως. μακαρι να μπορουσαμε να παιζουμε battlefield και zelda στην ιδια κονσολα. εκει θα γινοταν παταγος.γιαυτο μην γκρινιαζεται πολλοι που οι αλλοι μιλανε για σπεκς και λετε δεν μας νιαζουν τα σπεκς. τα δυνατα σπεκς θα φερουν και τα γνωστα καλα παιχνιδια που τοσα χρονια ασχολουνται οι πλοιοψηφια και αυτο σημαινει πωλησεις. και οι πωλησεις σημαινει και καινουργια παιχνιδια και μεγαλητερες επιτυχιες.αυτη πρεπει να ηταν η κινηση της νιντεντο και οχι σαν 2η κονσολα μετα το  ps kai one

 

 

να σημπληρωσω οτι δεν ειμαι φαν μποι σε καμια εταιρια.απο atari  πηγα σε sega και απο xbox 1 σε ps 2 και μετα σε xbox 360 και απο εκει σε wii u  και μετα ps4 και τωρα pro.αν δω οτι με μπορει να με ευχαριστησει και να με καλυψει μια κονσολα εμενα και τα παιδια μου και να περασουμε καλα 1-2 ωρες δεν κοιταζω μαρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ας το πληρωσω το online εγω τουλαχιστον δεν εχω κανενα θεμα αλλα να ειναι καλο...και ρε παιδια ναι μαζι σας η nintendo βγαζει παιχνιδαρες με ολη την σημασια αλλα μια σωστη κονσολα πρεπει να εχει ποικιλια παιχνιδιων 

Τα παραδειγματα που αναφερεις δεν ειναι τα καλυτερα δυνατα αλλα ισχυει αυτο.

 

Ειναι και απο τους λογους αλλωστε που εγω προσωπικα απογοητευτικα απο το Wii U.

 

Δεν λεω εβγαλε μια 10ρια παιχνιδια πανω κατω(για μενα)που οντως τα γουσταρα και περασα καλα(μεγαλο πραγμα στις μερες μας αυτο).Αλλα 10παιχνιδια δεν δικαιολογουν την αγορα ολοκληρης κονσολας.

Να μου πεις οποιος πχ χτυπησει ενα Wii U στα 100-150ευρω τωρα μια χαρα του καθεται και παλι. Αλλα η κονσολα δεν κυκλοφορησε σαν φθηνη.Το premium μοντελο ειχε τιμη οσο του ανταγωνισμου...

 

Σαν καταναλωτης δεν μαρεσει να πληρωνω πολλα και να παιρνω λιγα,πραγμα που παραδοξως δεν ισχυει στο 3ds που δικαιως γραφουν αρκετοι τα καλυτερα λογια για αυτα που προσφερει(και ας ζηταει λιγο παραπανω χρηματα για φορητη κονσολα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονειρο ζωης αυτο που λες μια κονσολα που να παιξει zelda και gta ξερω γω

Κοιταξε να δεις.Κακα τα ψεμματα ακομα και να βγει το GTA V το 2017 με 2018 στο Switch(ειναι αλλωστε παιχνιδι που βγηκε στο ps3 κιολας),δεν ειναι λογος αγορας κονσολας. 

 

Εγω πιο πολυ ειμαι απογοητευμενος που δεν βγαινουν καν multiplatform jrpg στην κονσολα οπως στις αλλες πλατφορμες. Μετα απο χρονια εβγαλε η Square Enix το Dragon Quest 8 ενα απο τα καλυτερα ισως παιχνιδια του ps2 για το ειδος του,και δεν βγηκε καν στο wii u αλλα στο 3ds,προφανως λογω πωλησεων. Και δεν ειναι μονο αυτο. Final fantasy παιχνιδια επισης δεν βγαινουν στις σταθερες κοσνολες της Nintendo.

Dark Souls παιχνιδια μια απο τα ιδια οπως και τα προηγουμενα metal gear solid παιχνιδια.

Δεν εχω προσωπικα θεμα που δεν βγαινει το τελευταιο καινουργιο call of duty ή pro σε Nintendo κονσολα αλλα οταν δεν την υποστηριζουν καν εταιριες απο την ιδια της την χωρα,εκει υπαρχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Fulgore έχεις θάψει το switch πριν καν το ψάλει και παπάς...Άστο το κακόμοιρο ακόμα δεν ξέρουμε πολλά πράγματα. Που το ξέρεις ότι δεν θα έχει Multitouch κτλ. Άσε να μάθουμε και άλλα πραγματάκια και αμα λάχει παίρνουμε μαζί το φτυάρι.

 

Να σου κάνω μια ερώτηση  - αν το wii-u είχε ΚΑΙ τα παιχνίδια του 3ds δεν θα πούλαγε σαν τρελλό?? Δεν θα το γούσταρες και εσύ?

 

Έ αυτό κάνει πια η Nintendo ενοποιώντας έστω με arm το developing από εδώ και εμπρός.

 

Αυτό θα είναι το switch πες το όπως θες home - handheld θα είναι ένα wii-u με τα παιχνίδια και του 3ds και θα είναι και τουλάχιστον 4~5 φορές πιο δυνατό και φορητό. Ακόμα και φορητό wii-u να ήταν - που δεν είναι πάλι φοβερό είναι.

 

Έ τι άλλο θέλεις? Δεν έχουν βγεί nuclear fusion μπαταρίες. Laptop περίμενες?

 

Επίσης δες αν βγαίνει dragon quest ή FF στο NX..

 

Αν δεν μπορώ να σε πείσω ψάξτο μόνος σου.

 

Τέλος ψάξε να δεις πόσοι Japanese ps4/psv developers δήλωσαν ότι αρχίζουν να κάνουν port τα παιχνίδια τους στο switch.

 

(Οι 3rd party στις άλλες κονσόλες ανταγωνίζονται άλλους. Στις πλατφόρμες της Nintendo πάντα φοβόντουσαν την ίδια την Nintendo)

(Και επειδή αν δεν πουλήσει τρελά θα έχει προβλήματα με αραιές κυκλοφορίες παιχνιδιών στυλ wiiu - ενοποίησε και τα δύο software κομμάτια της πλέον σε ένα.) 

 

 

(Τις προσωπικές επιθέσεις τις προσπερνάω - δεν είμαι φανμποι απλά μου αρέσει να τσιτώνω φανμποις :) )

(Και ναι θέλω να παίρνω τα παιχνίδια μου όπου να ναι και να μην καταλήξω έτσι:

 

 

Screen-Shot-2016-09-02-at-3.14.06-PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...