Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, ωραίο το wishfull thinking, αλλά προσωπικά προτιμώ να είμαι ρεαλιστής.

 

Αν το σύστημα δεν θα έχει την απαραίτητη επεξεργαστική ισχύ για να τραβάει άνετα τα ΑΑΑ multiplatforms, ξεχάστε τα στο Switch. To Skyrim που έδειξαν στο trailer πιό πολύ με ανησυχεί, παρά με ενθουσιάζει, ειδικά όταν δεν είναι καν επιβεβαιωμένο.

 

Εγώ δίνω ελπίδες για επιτυχία στο σύστημα μόνο αν αποτελέσει την εξέλιξη του 3DS, εννοώντας ότι δεν θα βγεί άλλη φορητή από τη Νιντέντο ώστε να ανταγωνίζεται το Switch. Αν πάρει τη στήριξη που έχει το 3DS, η επιτυχία είναι βέβαιη.

 

Αν από την άλλη, η Νιντέντο προορίζει το Switch ώς κυρίως οικιακή κονσόλα και στην πορεία βγάλει τον διάδοχο του 3DS, δεν περιμένω το Switch να τα πάει πολύ καλά.

 

Η ίδια η Nintendo έχει αναφέρει ότι πρόκειται για home console και δεν έχει σχέση με το 3DS (ως διάδοχος).

 

http://www.technobuffalo.com/2016/10/21/nintendo-says-switch-is-a-home-console-first-and-wont-replace-the-3ds-not-so-fast-nintendo/

 

Όμως κρατάμε μια πισινή καθώς όπως αναφέρει και το άρθρο έχει κάνει το ίδιο πράγμα στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θέμα που με προβληματίζει και δεν βλέπω να έχει ασχοληθεί κανείς είναι οι μπαταρίες. Πολλές μπαταρίες βλέπω και ανησυχώ. Μία στο tablet και σίγουρα από μία σε κάθε Joy-Con. Προβλέπω μπλέξιμο στο συγκεκριμένο κομμάτι, γιατί αφενός τι φθορά θα έχουν που θα είναι μονίμως στην φόρτιση και αφετέρου πόσο βαριά θα είναι εν τέλει η συσκευή στην mobile μορφή της με τόσες μπαταρίες πάνω της.

με βαση μονο το trailer δεν μπορουμε να πουμε και πολλα πανω σε αυτο γιατι ακομα ειμαστε στο σκοταδι για παρα πολλα πραγματα.

Προβλέπω οι PCάδες να εκνευρίζονται άσχημα αν πέσει ο πήχυς στα γραφικά (που' σαι Psycho). :P

Αστον αυτον δεν ασχολειται με Nintendo οπως εχει πει και ο ιδιος.Ακομα θυμαμαι που με κοροιδευε για το wii u λογω παιδικων γραφικων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέχω από το gaming περίπου 1,5 χρόνο...περιμένω κάτι που θα με κάνει να σκεφτώ ότι είναι κάτι καινούργιο και θέλω να το δοκιμάσω. Είδα και ξαναείδα το βίντεο και δυστυχώς το switch δεν μου έβγαλε αυτό το συναίσθημα...δεν μου έκανε κάποια αίσθηση να πω με αυτό το μηχάνημα θέλω να παίξω οπωσδήποτε!

 

Αντίθετα το ps vr που κυκλοφόρησε μαζί με την παρουσίαση του switch που το προκαλεί αυτό, λέω είναι κάτι καινούργιο - διαφορετικό που πρέπει να δοκιμάσω!

 

Κάτι τέτοιο περίμενα να πω την αλήθεια από τη nintendo, όχι vr απαραίτητα, αλλά κάτι καινούργιο.

 

(Προσωπική άποψη το ότι δεν το θεωρώ πρωτοποριακό, για άλλους μπορεί να είναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειναι ακριβως πρωτοποριακο γιατι τα ιδια εχει και το Wii U με την μονη διαφορα βεβαια οτι δεν μπορεις να παρεις την ταμπλετα εκτως σπιτιου.

 

Παντως μια καλη προταση που εγινε στο αλλο θεμα(αλλα διατυπωθηκε λαθος)ηταν η παρακατω

 

''Το switch οπως και να προωθηθει τελικα ειναι εμφανες οτι προσπαθει να ενωσει home και handheld κονσολες και οταν προσπαθεις να κανεις 2  πραγματα ταυτοχρονα θα καταληξεις να τα κανεις και τα 2 μετρια.''

 

Προφανως και το τελευταιο δεν το γνωριζουμε ακομα αλλα ειναι αληθεια οτι το υβριδικο της κονσολας που μερικοι θεωρουν οτι ειναι το δυνατο της χαρτι ισως οντως να ειναι ταυτοχρονα και το αδυναμο της σημειο.

 

Το ιδιο και αυτο που αναφερθηκε απο πλευρας διαφημισης. 

 

Γιαυτο και οπως ειπα προσωπικα περιμενω να δω τα specs της κονσολας,γιατι αν για χαρη του υβριδικου εγιναν θυσιες και η κονσολα δεν φτανει σε επιδοσεις ουτε το XboxOne(το απλο του 2012),την τυχη του Wii U θα εχει τουλαχιστον απο πλευρας υποστηριξης απο 3ους. 

 

Για αυτο που ανεφερε πιο πισω παντως ο panther,αν δηλαδη παρει την θεση και φορητης κονσολας και πλεον η δουλεια απο εκει που παλια ηταν στην σταθερη και στην φορητη κονσολα τωρα παει μονο σε μια, ειμαι με τα 1000υπερ της και εγω.Αρκει ομως να μην γινουν θυσιες και φαει παλι ακυρο απο τους υπολοιπους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Switch λάβει τη στήριξη του 3ds, δεν θα έχει ανάγκη από multiplatform AAAs, διότι θα έχει εξαιρετικό και ποικίλο exclusive περιεχόμενο.

 

Βέβαια θεωρώ δεδομένο ότι το Switch θα είναι συμπληρωματικό σύστημα για αυτόν που θέλει τους ΑΑΑ multiplatform τίτλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει τι πακέτο θα είναι; Παιχνίδια, χειριστήρια κλπ;

 

edit, είδα κι εγώ το mail. Δεν λέει κάτι, μόνο ότι αν η τιμή είναι τελικά χαμηλότερη θα ισχύσει η χαμηλότερη. Αλλά για υψηλότερη δεν γράφει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέχω από το gaming περίπου 1,5 χρόνο...περιμένω κάτι που θα με κάνει να σκεφτώ ότι είναι κάτι καινούργιο και θέλω να το δοκιμάσω. Είδα και ξαναείδα το βίντεο και δυστυχώς το switch δεν μου έβγαλε αυτό το συναίσθημα...δεν μου έκανε κάποια αίσθηση να πω με αυτό το μηχάνημα θέλω να παίξω οπωσδήποτε!

 

Αντίθετα το ps vr που κυκλοφόρησε μαζί με την παρουσίαση του switch που το προκαλεί αυτό, λέω είναι κάτι καινούργιο - διαφορετικό που πρέπει να δοκιμάσω!

 

Κάτι τέτοιο περίμενα να πω την αλήθεια από τη nintendo, όχι vr απαραίτητα, αλλά κάτι καινούργιο.

 

(Προσωπική άποψη το ότι δεν το θεωρώ πρωτοποριακό, για άλλους μπορεί να είναι).

Δε διαφωνω σε αυτό που λες αλλά προφανώς δε θα σε νοιάζει και καμία κονσόλα από δω και πέρα διότι μόνο ανεβασμενα specs έχουν και τίποτα άλλο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνω σε αυτό που λες αλλά προφανώς δε θα σε νοιάζει και καμία κονσόλα από δω και πέρα διότι μόνο ανεβασμενα specs έχουν και τίποτα άλλο.

Ναι κάπως έτσι, είχα one και ps4 και τα πούλησα και τα δύο...δεν ξέρω, ίσως αργότερα με τραβήξει πάλι κάποια κονσόλα. Αυτή τη στιγμή μόνο το vr μου κάνει κάτι αλλά δεν μπορώ (δεν πρέπει) να το πάρω άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάπως έτσι, είχα one και ps4 και τα πούλησα και τα δύο...δεν ξέρω, ίσως αργότερα με τραβήξει πάλι κάποια κονσόλα. Αυτή τη στιγμή μόνο το vr μου κάνει κάτι αλλά δεν μπορώ (δεν πρέπει) να το πάρω άμεσα.

Το ίδιο σκεπτικό με εσένα έχω και γω.Το vr για μένα ήρθε για να μείνει αλλά πρέπει να περάσουν κάνα δυό χρόνια να δούμε καλύτερες υλοποιήσεις.Το ps vr δε με ενθουσίασε αν και λογικά με το pro μπορεί να γίνεται καλύτερη δουλειά.

 

400 euro χαχαχα γελαω απλα ...ΤΟ ps4 pro θα σπασει καθε ρεκορ πωλησεων εκανε απλα αλλη μια φορα τν διαφορα

Και εγώ γελαω πρώτον που αναφέρεις μία τιμή που δεν υφίσταται και δεύτερον που πιστεύεις ότι το pro έκανε κάποια διαφορά.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το 2DS για κάποιους μήνες. Παρ όλο που οι τίτλοι ήταν συμπαθητικοί, ένιωσα ότι η όλη υλοποίηση ήταν περασμένης δεκαετίας. Για παράδειγμα, η πλοήγηση στο Nintendo shop με το πενάκι και οι αναλύσεις 800x400 σε απέτρεπαν από το να το χρησιμοποιήσεις.

 

Σαν φορητό, το switch θα είναι φοβερό αρκεί να έχει αρκετούς ποιοτικούς τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,περα από αυτο,θα πρέπει να κάνει μεγάλα βήματα και στο online κομμάτι της (eshop,ενοποίηση λογαριασμών,party-game chat κ.α).Ειναι γύρω στα 10 χρόνια πίσω σε αυτό το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...