Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ότι αφορά την From για το Switch δίνω μεγάλες πιθανότητες για 2 διαφορετικά πράγματα. Πρώτον έναν τίτλο Armored Core αναβίωση μιας και η κονσόλα είναι κομμένη και ραμμένη για τέτοιου είδους τίτλο από όλες τις απόψεις και δεύτερον ίσως κάποιο νέο IP βασισμένο στην πεπατημένη των soulsborne παιχνιδιών ή ακόμα και κάποια μεταφορά αυτών (όπως το trilogy που ακούστηκε αλλά που ταυτόχρονα αμφιβάλλω κιόλας). 

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως το εντελώς νέο IP που να μην έχει βάση πουθενά στα της εταιρίας το έχω τέρμα κάτω στις πιθανότητες. Θα είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον και ταυτόχρονα μαρτυρία στο ποιος θα είναι ο εκδότης του επόμενου παιχνιδιού. Namcobandai ή nintendo; Εκτός και αν μας εκπλήξουν τελείως και μας φέρουν κάνα 3D DOT HEROES. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κανένα παιχνίδι από το WiiU θα διαθέσουν επιτέλους στο Switch; Είναι τόσο δύσκολο να βάλουν τους τίτλους στο Store του Switch (πραγματικά ρωτάω).

 

 

ίσως κάποιο νέο IP βασισμένο στην πεπατημένη των soulsborne παιχνιδιών ή ακόμα και κάποια μεταφορά αυτών (όπως το trilogy που ακούστηκε αλλά που ταυτόχρονα αμφιβάλλω κιόλας). 

Θα γούσταρα πολύ, ειδικά με ένα trilogy των Souls αν και πιστεύω ότι ήταν απλά μια άκυρη φήμη την οποία έχω και μήνες να ακούσω.

 

Ειδικά το Dark souls 3 δεν νομίζω ότι έχουν την δυνατότητα να το κάνουν να τρέξει στο Switch. Ήταν αρκετά απαιτητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι τεράστιο πρόβλημα με λίγο ρύθμιση η μεταφορά του DS3 στο Switch. Θα προτιμούσα να δω κάτι σε στυλ Demon Souls/Bloodborne για το switch. Να είναι δηλαδή χρηματοδοτούμενο από την nintendo και να είναι φυσικά ένα παράλληλο σύμπαν με ένα ωραίο πάντρεμα γοτθικού-βικτωριανού-alien-sci-fi artwork ή ακόμα και ένα σύγχρονο περιβάλλον ειδικά διαμορφωμένο ώστε να πιάνει όλα αυτά το οποίο φυσικά θα είναι τύπου after Apocalypse (που σημαίνει Θεϊκή παρέμβαση).

 

Βέβαια αυτά είναι όνειρα και θέλω, τα λεφτά μου προσωπικά τα ποντάρω σε κάτι πιο ρεαλιστικό όπως είπα τύπου Armored Core.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κανένα παιχνίδι από το WiiU θα διαθέσουν επιτέλους στο Switch; Είναι τόσο δύσκολο να βάλουν τους τίτλους στο Store του Switch (πραγματικά ρωτάω).

 

 

Θα γούσταρα πολύ, ειδικά με ένα trilogy των Souls αν και πιστεύω ότι ήταν απλά μια άκυρη φήμη την οποία έχω και μήνες να ακούσω.

 

Ειδικά το Dark souls 3 δεν νομίζω ότι έχουν την δυνατότητα να το κάνουν να τρέξει στο Switch. Ήταν αρκετά απαιτητικό.

Και εμενα αυτη ειναι η απορια μου. Εχω ενα Wii που μαζι με τον γιο μου παιζουμε καποια παιχνιδια. Σκεφτομουνα παω σε Wii U για να εχουμε τα νεα Mario Bros, Luigi Κτλ αλλα το εχω παγωσει περιμενοντας μηπως δεησει η NIntendo και βγαλει κανενα τιτλο του Wii U για το Switch σαν backward compatibility ενα πραγμα....

Περιμενουμε καμια τετοια κινηση στο μελλον;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα σε διευκολυνει αυτο;

Εστω οτι εχεις τα παιχνιδια σε φυσικη μορφη, θα πρεπει να πουλησεις (πολυ χαμηλα πλεον) τα δισκακια και να αγορασεις (σε τιμη καταλογου) τα ιδια ακριβως παιχνιδια.

Εστω οτι εχεις τα παιχνιδια ηλεκτρονικα, δεν μπορεις να πουλησεις τιποτα απολυτος, θα πρεπει να αγορασεις ξανα (σε τιμη καταλογου) το ιδιο παιχνιδι.

 

Εγω αυτο το λεω, μονα ζυγα δικα τους. Καποτε λεγαμε τα ηλεκτρονικα θα μας λεισουν πολλα προβληματα, θα ειναι φτηνοτερα, δεν το βλεπω να πηγαινει ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε νομίζω να φέρει Wii U VC στο Switch η Nintendo. Πιστεύω τον κατάλογο του Wii U θα τον έχει καβάτζα για να συμπληρώνει κενά στο πρόγραμμα κυκλοφοριών του Switch με Deluxe εκδόσεις, όπως καλη ώρα έκανε με το Mariokart 8 και το Pokken Tournament..

Επεξ/σία από Deghinsea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το NSw δεν είναι αρκετά δυνατό για να αποκτήσει Wii U BC. Μέχρι GC και Wii μπορεί να φτάσει.

 

Το NSw δεν είναι αρκετά δυνατό για να αποκτήσει Wii U BC. Μέχρι GC και Wii μπορεί να φτάσει.

Εισαι σιγουρος για αυτα που γραφεις;; Δηλαδη το Mario Kart 8 deluxe και το Mario Odyssey εχουν γραφικα επιπεδου Wii;;;; Δεν μου φαινεται ορθο αυτο που λες. Θεωρω οτι εχει την δυναμη το switch να τρεξει τιτλους του Wii U. Απλα ειναι θεμα αν θελουν τα τους δωσουν οπως εκαναn με το Kart 8 που το ονομασαν deluxe βαζοντας καποια εποπλεον πραγματα ενω τα γραφικα ειναι ακριβως τα ιδια με του Wii U.

 

Και πως θα σε διευκολυνει αυτο;

Εστω οτι εχεις τα παιχνιδια σε φυσικη μορφη, θα πρεπει να πουλησεις (πολυ χαμηλα πλεον) τα δισκακια και να αγορασεις (σε τιμη καταλογου) τα ιδια ακριβως παιχνιδια.

Εστω οτι εχεις τα παιχνιδια ηλεκτρονικα, δεν μπορεις να πουλησεις τιποτα απολυτος, θα πρεπει να αγορασεις ξανα (σε τιμη καταλογου) το ιδιο παιχνιδι.

 

Εγω αυτο το λεω, μονα ζυγα δικα τους. Καποτε λεγαμε τα ηλεκτρονικα θα μας λεισουν πολλα προβληματα, θα ειναι φτηνοτερα, δεν το βλεπω να πηγαινει ετσι

Προσωπικα δεν εχω Wii U οποτε δεν με προβληματιζει το σεναριο που αναφερεις, παροτι ειναι σωστο.

Σε καθε περιπτωση ομως θα μπορουσαν να δωσουν καποιους τιτλους ειδικα τωρα στην αρχη που δεν υπαρχει πληθωρα Mario τιτλων για το switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το switch ειναι κονσόλα μολις 4 μηνών περίπου εχουν βγεί ορισμένα παιχνίδια και απο εδω και πέρα θα βγούν ολο και περισσότερα οποτε υπομονή χρειάζεται και θα βγούν πολύ περισσότερα , σε οποιον τον καλύπτει το switch με τα υπάρχων παιχνίδια και αυτα που εχουν ανακοινωθεί το αγοράζει τώρα

 

Αν δεν εχει την υπομονή να περιμένει τι αλλο θα ανακοινωθεί τον επόμενο χρόνο παει στην λύση του WII U , νομίζω πως τα πράγματα ειναι απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος για αυτα που γραφεις;; Δηλαδη το Mario Kart 8 deluxe και το Mario Odyssey εχουν γραφικα επιπεδου Wii;;;; Δεν μου φαινεται ορθο αυτο που λες. Θεωρω οτι εχει την δυναμη το switch να τρεξει τιτλους του Wii U. Απλα ειναι θεμα αν θελουν τα τους δωσουν οπως εκαναn με το Kart 8 που το ονομασαν deluxe βαζοντας καποια εποπλεον πραγματα ενω τα γραφικα ειναι ακριβως τα ιδια με του Wii U.

 

Προσωπικα δεν εχω Wii U οποτε δεν με προβληματιζει το σεναριο που αναφερεις, παροτι ειναι σωστο.

Σε καθε περιπτωση ομως θα μπορουσαν να δωσουν καποιους τιτλους ειδικα τωρα στην αρχη που δεν υπαρχει πληθωρα Mario τιτλων για το switch.

Δεν εχω ιδεα εαν ειναι τοσο δυνατο η οχι, πραγματικα δεν με ενδιαφερει καθολου.

Δεν νομιζω ομως οτι λεει οτι ειναι πιο αδυναμο απο το WiiU απλα οτι δεν εχει αρκετη δυναμη για να δουλεψει ο emulator.

Ουσιαστικα ειναι ενα προγραμμα που μετατρεπει τις εντολες του παλιου παιχνιδιου σε εναν τροπο να τις καταλαβει το νεο συστημα (που εχει αλλαξει αρχιτεκτονικη επεξεραστη, καρτα γραφικων).

Πιστευω οτι ειναι λιγο πιο δυνατο σαν μηχανημα το Switch απο το WiiU αλλα οχι και μεγαλη διαφορα, ολα αυτα για την φορητοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος για αυτα που γραφεις;; Δηλαδη το Mario Kart 8 deluxe και το Mario Odyssey εχουν γραφικα επιπεδου Wii;;;; Δεν μου φαινεται ορθο αυτο που λες. Θεωρω οτι εχει την δυναμη το switch να τρεξει τιτλους του Wii U. 

 

Άλλο το emulation, άλλο η περίπτωση του MK8. Για emulation θέλεις hardware το οποίο είναι κατά πολύ δυνατότερο από το original. Πράγμα που δεν ισχύει στην περίπτωση του Switch. 

Παράδειγμα, το πρώτο 3DS δεν είχε αρκετή δύναμη ούτε για emulation του SNES. Αργότερα έγινε εφικτό με το New 3DS που έχει πιο δυνατό hardware.

 

Για BC θέλεις αυτό που λέει η λέξη. Compatibility. Ούτε αυτό ισχύει σε αυτή την περίπτωση μιας και τα μηχανήματα έχουν εντελώς διαφορετικές αρχιτεκτονικές (ARM vs PowerPC). 

 

 

 

 

Οπότε για να τρέξει το Switch τους τίτλους του WiiU, απαιτείται διαδικασία για κανονικό port. Το πόσο εύκολη ή δύσκολη δεν γνωρίζουμε και θα φανεί εάν αρχίσουν να κυκλοφορούν πολλά "remasters". 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εισαι σιγουρος για αυτα που γραφεις;; Δηλαδη το Mario Kart 8 deluxe και το Mario Odyssey εχουν γραφικα επιπεδου Wii;;;; Δεν μου φαινεται ορθο αυτο που λες. Θεωρω οτι εχει την δυναμη το switch να τρεξει τιτλους του Wii U. Απλα ειναι θεμα αν θελουν τα τους δωσουν οπως εκαναn με το Kart 8 που το ονομασαν deluxe βαζοντας καποια εποπλεον πραγματα ενω τα γραφικα ειναι ακριβως τα ιδια με του Wii U.

 

Μην μπερδεύεσαι, άλλο πράγμα το port, άλλο πράγμα η BC. Προφανώς και είναι πιο ισχυρό από το Wii U, όχι αρκετά ισχυρό όμως ώστε να τρέξει απευθείας τα games του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...