Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το skyrim σε ότι video έχω δει παίζει άψογα στο switch. Αν και στο pc έχω κλείσει σε αυτό το game πάνω από 170 ώρες θα  το παίξω και στο switch. Σκέφτομαι να παίξω ως mage το game αυτή την φορά. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=A-K2_GcpsKw

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χάσει πλέον το μέτρημα για το πόσα παιχνίδια θέλω να παίξω στο Switch! Ειλικρινά αρχίζω να πιστεύω ότι θα γίνει η καλύτερη κονσόλα που είχα μέχρι τώρα.

 

Παιχνιδάρες τις οποίες μπορείς είτε να τις απολαύσεις στην TV ή να τις έχεις ανά πάσα στιγμή μαζί σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω χάσει το μέτρημα με το πόσα πανάκριβα παιχνίδια δεν θα μπορέσω να πάιξω (τουλάχιστον όχι πριν την επόμενη γενιά όπου και θα δίνονται σε καλές τιμές για να τα ξεφορτωθουν, τιμές που σήμερα βρίσκω στο ps4). Απογοήτευση οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ έχω χάσει το μέτρημα με το πόσα πανάκριβα παιχνίδια δεν θα μπορέσω να πάιξω (τουλάχιστον όχι πριν την επόμενη γενιά όπου και θα δίνονται σε καλές τιμές για να τα ξεφορτωθουν, τιμές που σήμερα βρίσκω στο ps4). Απογοήτευση οι τιμές.

 

Δεν θα το 'λεγα. Οι τιμές στο NSw είναι οριακά φυσιολογικές (στα games μιλάμε πάντα, στα αξεσουάρ είναι στο θεό), τόσο σε retail, όσο και στο eshop (ειδικά στο eshop που είναι region-free και που παίζουν και προσφορές κάθε τόσο). Δεν θυμάμαι ποτέ στα τωρινά twins major AAA τίτλο να βγαίνει στο 50άρικο για προπαραγγελία.

 

Ειδικά σε όσους ερχόμαστε από το Wii U era -πρέπει να- μας φαίνεται μάννα εξ ουρανού το τωρινό εμπορικό πλάνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Wii u το είχα αγνοήσει επιδεικτικά (και για προσωπικούς λόγους), πρόλαβα την οριακά μετά εποχή του που βρίσκω τα πάντα σαν μεταχειρισμένα σε συμπαθητικές τιμές. Τι ίσχυε όμως όταν ήταν η εποχή του;

 

Αναφέρομαι και σε παιχνίδια και σε αξεσουάρ. Κοίταζα χθες τιμές σε χειριστήρια, παιχνίδια (τετρις, minecraft, Street fighter), την ποικιλία δεν την βάζω μέσα γιατί είναι άδικο. Δυστηχως ή Nintendo τσιμπάει από λίγο έως πολύ.

 

Μακάρι να γυρίσει αλλά δεν ξέρω, εάν πχ με ρωτήσει η θεία μου για τα ανίψια τι να πάρει. Πως να την πεισω ότι το ένα είναι καλύτερο όταν έχει στα ράφια 10παιχνιδια με υψηλότερες τιμές 50ευρω και πανω και το άλλο έχει 60+ με τιμές από 15ευρω; Μόνο η φορητότητα; Ακόμη το ps4 έχει πακέτο με δύο χειριστήρια σε πολύ συμπαθητική τιμή.

Μακάρι να αλλάξει αυτό. Ο μόνος τρόπος που βλέπω είναι με προσγείωση των τιμών για να έρθει κόσμος. Ελιτισμός σε στυλ Apple δεν βγαίνει εάν δεν υπάρχει το hype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο Wii U ακόμα και τώρα που πέθανε, οι τιμές πονάνε πολύ.

 

Για τα ανίψια, εξαρτάται από την ηλικία τους. Αν είναι 10 ετών προτείνεις NSw χωρίς σκέψη, δεν θα υπάρχουν games για αυτά στα twins. Αν είναι 15 μπορούν να δουν τι υπάρχει σε κάθε σύστημα και να κρίνουν μόνα τους.

 

Η φορητότητα είναι μεγάλη αβάντα και για έναν ακόμα λόγο: indies. Τα indies ταιριάζουν καλύτερα σε φορητό σύστημα. Όταν θέλω να σκοτώσω λίγη ώρα mindless θα προτιμήσω να παίξω Shovel Knight ή Oceanhorn, παρά BotW ή Mario Kart. Και το καλό με τα indies είναι ότι παίζουν μπάλα στην χαμηλή κατηγορία τιμής από 10 μέχρι 20 ευρώ, χρήματα που δεν θα τα έδινα για να αγοράσω το ίδιο game σε PS4/X1 γιατί δεν θα μου άρεσε να σπαταλήσω gaming χρόνο στην τηλεόραση για να παίξω indies, θα προτιμούσα να παίξω Gears of War 4 για παράδειγμα. Οπότε νομίζω ότι πρέπει να ληφθεί και αυτό υπόψιν στον υπολογισμό του μέσου κόστους του gaming στο NSw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Wii u το είχα αγνοήσει επιδεικτικά (και για προσωπικούς λόγους), πρόλαβα την οριακά μετά εποχή του που βρίσκω τα πάντα σαν μεταχειρισμένα σε συμπαθητικές τιμές. Τι ίσχυε όμως όταν ήταν η εποχή του;

 

Αναφέρομαι και σε παιχνίδια και σε αξεσουάρ. Κοίταζα χθες τιμές σε χειριστήρια, παιχνίδια (τετρις, minecraft, Street fighter), την ποικιλία δεν την βάζω μέσα γιατί είναι άδικο. Δυστηχως ή Nintendo τσιμπάει από λίγο έως πολύ.

 

Μακάρι να γυρίσει αλλά δεν ξέρω, εάν πχ με ρωτήσει η θεία μου για τα ανίψια τι να πάρει. Πως να την πεισω ότι το ένα είναι καλύτερο όταν έχει στα ράφια 10παιχνιδια με υψηλότερες τιμές 50ευρω και πανω και το άλλο έχει 60+ με τιμές από 15ευρω; Μόνο η φορητότητα; Ακόμη το ps4 έχει πακέτο με δύο χειριστήρια σε πολύ συμπαθητική τιμή.

Μακάρι να αλλάξει αυτό. Ο μόνος τρόπος που βλέπω είναι με προσγείωση των τιμών για να έρθει κόσμος. Ελιτισμός σε στυλ Apple δεν βγαίνει εάν δεν υπάρχει το hype.

 

Είναι καινούρια αυτά τα παιχνίδια?

Τα καινούρια παιχνίδια του PS4 βγαίνουν φθηνά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι βέβαια, και στο Ps4 τσιμπάνε 60αρικα, πολλα για εμενα και αρκετους στην Ελλαδα με τους σημερινους μισθους. Αλλά έχει πολλά παιχνίδια που είναι πολύ καλά έως καλά και λόγω παλαιότητας είναι πολύ φτηνά, σε μεταχειρισμένα παίζουν πολλά σε 10αρικο όπως tomb rider, uncharted κλπ

 

Στο Wii u έχω πουλήσει donkey Kong tropical breeze με 13, Mario kart με 17 κλπ τα οποία τα θεωρώ πολύ καλές τιμές, θα έδινα άνετα τέτοια ποσά για αυτά τα παιχνίδια

 

Τέλος mibdless παίζεις άνετα και δωρεάν στο κινητό σου.

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος mibdless παίζεις άνετα και δωρεάν στο κινητό σου.

 

Αν εννοείς τα indies, δεν είναι όλα mindless και σίγουρα δεν τα παίζεις άνετα και δωρεάν στο κινητό σου.

 

Μερικά παραδείγματα για Switch:

-Axiom Verge

-Cave Story

-Hollow Knight

-Yooka Laylee

-Stardew Valley

-Wonderboy

-Snake Pass

-Shovel Knight

-Rime

-The Flame in the Flood

-Monster Boy and the Cursed Kingdom

-Terraria

-Battle Chasers: Nightwar

-Steamworld Dig 2

-The Escapists 2

-Dandara

-Flipping Death

-Mr Shifty

-Shakedown Hawaii

-Pankapu

-Fast RMX

-Nine Parchments

 

 

Όλα αυτά είναι games που πραγματικά αξίζει να ασχοληθεί κάποιος και δεν κοστίζουν ένα νεφρό το καθένα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σύστημα το οποίο δεν έχει κλείσει ούτε ένα χρόνο στην αγορά είναι λογικό να διατίθενται λιγότερα παιχνίδια σε χαμηλότερες τιμές . Ως προς αυτό το κομμάτι με ενοχλεί που λόγω της κασέτας προσπαθούν να δικαιολογήσουν την υψηλότερη τιμή αλλά πραγματικά η διαφορά 10 ευρώ σε multiplarform retail παιχνίδια μου φαίνεται υπερβολική. Ειδικά για τα indies που οι απαιτήσεις για χωρητικότητες είναι χαμηλότερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως περαν του προσφατου zelda και του supermario 3d world θυμαμαι καλυτερες τιμες στο wii u.

Splatoon 45 ευρω με το amibo και 35 χωρις πρωτες μερες,xenoblade day one 46 ευρω το πηρα απο gamestation,

Bayonetta special edition 53 ευρω,σκετο το 2 αρκετα φθηνοτερα.

donkey kong tropical freeze 47 ευρω.

Mario kart και smash bros σταθερα στα 47-49 ευρω.

 

Και ισα ισα λογω μεγαλης ζητησης και μικρης διαθεσιμοτητας οι τιμες σε τιτλους οπως το 3d world,mario kart και ειδικα splatoon ανεβαιναν αντι να πεσουν μεχρι να βγουν οι φθηνοτερες εκδοσεις τους.

 

Μιλαω παντα για τιμες απο σκρουτζομαγαζα απο εξωτερικο δεν γνωριζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος απο  demo για το pokken και το rayman, παιζει αυτο εδω για το ARMS 

 

https://www.nintendo.co.uk/News/2017/August/Get-ready-for-the-ARMS-Global-Testpunch-this-weekend--1259875.html

 

προσωπικα  εχω "γραψει" 155 ωρες botw - 35 mario kart  8  - 30  fast rmx και συνεχυζω  :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω ψηθεί για το mario + rabbids kingdom battle, έχει ακουστεί κάτι για την διάρκεια που θα έχει; Επίσης για το escapist 2 ύπαρχει κάποια πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας για το switch; Θέλω και το steamworld dig 2, ούφ πολλά μαζεύτηκαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...