Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Μηπως εχουν την εταιρια για βιτρινα ξεπληματος βρωμικου χρηματος και ΔΕΝ θελουν να πουλησουν;

Ναι αυτο ειναι. Δεν βλεπεις 10milion units δεν πουλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλεπω το εργακι ξανα...

Η Nintendo θα εχει το Swich σταθερα στα 339 με τα παιχνιδια στο 50-60αρικο ενω την ιδια στιγμη η Sony εχει ηδη ετοιμασει καλες εκπτωσεις. Χαρακτηριστικα αναφερω, PS4pro 1Tb, λευκο, με δευτερο χειριστηριο στα 359ευρω.

Τετοιο πραγμα εταιρια να πυροβολει τοσο συστηματικα τα ποδια της δεν καταλαβαινω. Μηπως εχουν την εταιρια για βιτρινα ξεπληματος βρωμικου χρηματος και ΔΕΝ θελουν να πουλησουν;

Η sony εχει ανταγωνισμο.το switch παιζει μονο του αυτη την στιγμη.δεν εχει καμια σχεση με ps4.φετινη κονσολα πουλαει και καλα.δεν υπαρχει λογος εκπτωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ετοιμάζεται καινούριο Zelda!!

Πολύ θέλω να δω πως ξεπερνάς τον εαυτό σου που μόλις ξεπέρασες!

Καλό 2020-22 το βλέπω.

 

https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/894117/Legend-of-Zelda-Nintendo-Switch-games-news

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Switch δεν έχει καλά-καλά ένα χρόνο στην αγορά, δεν υπάρχει κανένας λόγος από την Nintendo να το βγάλει με έκπτωση αυτή τη στιγμή.

Να συνυπολογίσουμε και γεγονός ότι πουλάει σαν τρελό, τουλάχιστον στο εξωτερικό. To original 3ds έφαγε σχετικά σύντομα price drop γιατί σκονιζόταν στα ράφια.

 

Αυτό που είναι κατακριτέτο και απαράδεκτο είναι το ελληνικό καπέλο στην τιμή. Η κονσόλα στον απανταχού πολιτισμένο κόσμο κάνει 299. Όχι 339.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πουθενά στην Ευρώπη δεν έχει 299 ευρώ το NSw (ούτε είχε ποτέ τόσο από τότε που κυκλοφόρησε) και απορώ γιατί σας έχει δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση.

 

Μόνο στις προπαραγγελιες είχε τόσο ή κάνα δυο φορές σε προσφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

299 ειχε στο Γαλλικο amazon για λιγο καιρο μετα την κυκλοφορια του.Στη Γερμανια το εβρισκες και πιο κατω αλλα οχι επισημα μαγαζια ηταν ας πουμε σαν σκρουτζομαγαζα.

 

Για τις προσφορες του ps4 τα εχουμε ξαναπει μην συγκρινετε 5ετια με 9μηνο.Η πρωτη εκπτωση του ps4 ηταν μετα απο 2 χρονια στο bundle με το uncharted.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα.

Νεος κατοχος NSW, δεν υπολογιζα να το παρω φετος αλλα console+ Mario+Rabbids και Ζelda στις 309 λιρες δυσκολα το βρισκεις.

Εχετε να προτεινετε καμια βολικη θηκη και screen protection?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα.

Νεος κατοχος NSW, δεν υπολογιζα να το παρω φετος αλλα console+ Mario+Rabbids και Ζelda στις 309 λιρες δυσκολα το βρισκεις.

Εχετε να προτεινετε καμια βολικη θηκη και screen protection?

Tempered glass οπωσδηποτε οι πλαστικες ζελατινες ειναι πιο φτηνες αλλα δεν προσφερουν τιποτα.orzly και amfilms λενε ειναι απο τα καλυτερα.Το δευτερο μονο το amazon uk εστελνε Ελλαδα,εγω πηρα το orzly το εχει και ενα σκρουτζομαγαζο διπλασια τιμη απο amazon στα 15 αν θυμαμαι καλα με μεταφορικα και αντικαταβολη ανεβαινει κιαλο.Τωρα για θηκη ειναι αναλογος τι βολευει τον καθενα.Εγω πηρα αυτην https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0725VTFF1/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1513705723&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=younik+switch&dpPl=1&dpID=51ghH5fODSL&ref=plSrch
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα το master blaster zero πολυ ωραιο παιχνιδακι ειναι και σε προσφορα 6 η 7 ευρω ......Το ειχα ξεκινησει και στο 3ds xl αλλα οι αθλιες οθονες του με ξενερωσαν και το αφησα στα 2 λεπτα εδω τωρα στο switch ,ΜΑΛΙΣΤΑ!


Εγώ πάντως μετά το vita switch θα πάρω! :) Μπορεί να έχει βγει και καμιά βελτιωμένη έκδοση!

Εννοείται οτι για βα πάρεις switch πρέπει να έχεις κ vita....... ! και εισαι κομπλε απο το τεραστιο κεφαλαιο που λεγεται indies..........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ελλάδα (γιατί τώρα γιορτές αν πάρεις κάτι απο έξω λογικά θα καθυστερήσει) έχει καμία αξιολογη λύση tempered glass? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλεπω το εργακι ξανα...

Η Nintendo θα εχει το Swich σταθερα στα 339 με τα παιχνιδια στο 50-60αρικο ενω την ιδια στιγμη η Sony εχει ηδη ετοιμασει καλες εκπτωσεις. Χαρακτηριστικα αναφερω, PS4pro 1Tb, λευκο, με δευτερο χειριστηριο στα 359ευρω.

Τετοιο πραγμα εταιρια να πυροβολει τοσο συστηματικα τα ποδια της δεν καταλαβαινω. Μηπως εχουν την εταιρια για βιτρινα ξεπληματος βρωμικου χρηματος και ΔΕΝ θελουν να πουλησουν;

 

Αυτό παλικάρια σταματήστε το. Δεν είστε παιδάκια. Είναι κονσόλα ούτε 10 μήνες στην αγορά και πουλάει σαν ζεστά ψωμάκια. Δεν έχει κανένα λόγο να κάνει μείωση τιμής. Εκτός αυτού τέτοιες πρακτικές είναι αποδεδειγμένο ότι περισσότερο εξαγριώνουν τον κόσμο και τον "μαθαίνουν" και σε μια λογική "περίμενε να πέσουν οι τιμές" με αποτέλεσμα να μην γίνονται οι πωλήσεις όταν πρέπει με όποια προβλήματα στην εξέλιξη του συστήματος. 

 

Επειδή λοιπόν το switch αγκαλιάστηκε από την αγορά τελικά τόσο θερμά όπως είναι φυσικό και επόμενο βλέπεις και κατάλληλη υποστήριξη ακόμα και από εκεί που δεν θα το περίμενε κάποιος. Win-win κατάσταση αυτό. Καλές οι μειωμένες τιμές αλλά μόνο όταν πρέπει ή χρειάζεται. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μερικές φωτογραφίες από το Gripcase μου.

 

Με δύο πράγματα είχα άγχος: με το response των shoulder buttons και με το αν θα χώραγε η κονσόλα στο dock ενώ φοράει τα grips.

 

1) Κάποιοι ανέφεραν ότι δεν τους χωράει στο dock. Λοιπόν, στο dock χωράει άψογα, όπως φαίνεται στην φωτογραφία. Προφανώς και είναι tight fit και θέλει λίγο σπρώξιμο παραπάνω, αλλά χωράει κομπλέ. Πιθανώς όσοι έχουν κάνει παράπονα να έχουν προβληματικά docks or smth.

 

2) Κάποιοι ανέφεραν ότι τα L/R κουμπιά δεν είναι responsive. Έπαιξα λίγο Zelda που έχουν heavy χρήση των shoulder buttons και δεν παρατήρησα επίσης κάποιο πρόβλημα. Σαν να μην χρησιμοποιούσα τα grips ήταν η αίσθηση, δεν κατάλαβα διαφορά.

 

Από εκεί και πέρα, μερικές παρατηρήσεις: τα grips εκτοξεύουν το gameplay. Η κονσόλα σε φορητό mode αποκτά άλλη αίσθηση, πολύ βολικότερη. Χρησιμοποιώ τα trigger grips, που έχουν και rest για τους μέσους και νιώθω σχεδόν σαν να παίζω με το Pro ή με το Χ1 controller. Η θήκη είναι τεράστια, με ότι συνεπάγεται αυτό τόσο σε θέμα κουβαλήματος, όσο και σε θέμα χωρητικότητας. Εκτός από το NSw χωράει μαζί και ολόκληρο New 3DS XL, όπως φαίνεται από τη φωτογραφία. Τεράστιο θετικό στα grips ότι μεγαλώνουν το μέγεθος των ZL/ZR, τα κάνουν πολύ πιο άνετα στο πάτημα.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος κ γω εδώ κ λίγες ώρες!

 

Δεν νομίζω να βγει από το dock καθότι δεν είμαι καθόλου Fan των handheld (κ προφανώς δεν το πήρα γι'αυτό).

 

Τι πιθανότητες υπάρχουν τα games του wii u να τα δούμε στο switch;

 

Η γυναίκα μου γέλαγε με την κονσόλα. "τώρα σοβαρά αυτό το πράγμα ήθελες;πως στέκεται αυτό δίπλα στο ps;" Όταν άναψε το odyssey βέβαια κόλλησε όπως με το crash.

 

Υπάρχει περίπτωση να δούμε game σε στιλ super mario bros wii;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος κ γω εδώ κ λίγες ώρες!

 

Δεν νομίζω να βγει από το dock καθότι δεν είμαι καθόλου Fan των handheld (κ προφανώς δεν το πήρα γι'αυτό).

 

Τι πιθανότητες υπάρχουν τα games του wii u να τα δούμε στο switch;

 

Η γυναίκα μου γέλαγε με την κονσόλα. "τώρα σοβαρά αυτό το πράγμα ήθελες;πως στέκεται αυτό δίπλα στο ps;" Όταν άναψε το odyssey βέβαια κόλλησε όπως με το crash.

 

Υπάρχει περίπτωση να δούμε game σε στιλ super mario bros wii;

 

Πίστεψε με όλοι την ίδια ερώτηση έχουμε. Τα παιχνίδια που θέλω εγώ να δω στο Switch είναι τα: Xenoblade Chronicles X, Pikmin 3 (ή έστω το επόμενο), Mario 3D world, Wonderful 101, FE: Tokyo Mirage Sessions. Αν τα πάρουμε αυτά τότε δεν θα έχω καν λόγο να έχω κουμπωμένο το WiiU και θα πάει απλά στον ανιψιό μου ως δωράκι για ποιοτικό gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...