Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, asikis είπε

Καλησπέρα και καλή Χρονιά σε όλους. Απέκτησα πρόσφατα το switch από μέλος του insomnia. Χτες το έβαλα σε πλήρη λειτουργία.  Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα. Σε ότι παιχνίδι και να παίζω (odyssey, kart, Rayman) υπάρχουν στιγμές που ο χαρακτήρας δεν υπακούει στην εντολή του χειριστήριου, δηλαδή στριβω  αριστερά με το μοχλουδακι και πάει δεξιά ή δεν πάει πουθενά. Αυτό το κάνει και με τα δύο χειριστήρια αλλά κυρίως με το γαλάζιο. Επίσης  κάποιες φορές αποσυνδέεται τελείως το ένα από τα δύο χειριστήρια και μου βγάζει την σχετική οθόνη που ψάχνει να το βρει. Έκανα calibration και στα δύο και επίσης τα έκανα delete μέσα από τις ρυθμίσεις και τα ξανασεταρε αλλά δηστυχως το πρόβλημα συνεχίζεται. Ξέρεις κάνεις τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει; είναι ελάττωμα των Joy cons ή μπορεί να έχει θέμα η κεντρική κονσόλα;;; 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Φαντάζομαι θα είναι εγγύηση οπότε καλύτερα να το στείλεις εφόσον έχεις κάνει recalibrate και τα σχετικά. Θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και από ότι έχει αναφερθεί και στο παρελθόν η cdmedia - αντιπρόσωπος Nintendo Ελλάδας είναι άμεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, klainmaingr said:

Καλη χρονια ππλ. Εχουμε ιδεα ποιο ειναι το καλυτερο region για τιμες κτλ; Υπαρχουν περιορισμοι στο online και γενικα που προτεινετε να κανω acc? Εχω ηδη ενα ελληνικο nnid με καποιο υπολοιπο απο το wiiu.  Αυτο θα μεταφερθει η ειναι console bound? Γενικα εχουμε ακομα το ιδιο σκατενιο account management της νιντυ ε; 

Καλή χρονιά.

Το καλύτερο region από άποψη τιμής δεν ήταν ένα, ήταν πολλά, κατά βάση Νότιος Αφρική, Καναδάς και Ιαπωνία (ανάλογα το game αλλάζει και η καλύτερη τιμή). Λέω «ήταν» γιατί πλέον υπάρχουν αναφορές ότι ούτε οι ελληνικές κάρτες, ούτε το paypal περνάνε σε region διαφορετικά του Ευρωπαϊκού, οπότε θα δυσκολευτείς να βρεις τρόπο να ψωνίσεις από εκεί. Πιθανόν να γίνεται με pre-paid από άλλες χώρες, αλλά προσωπικά βαριέμαι και μόνο στη σκέψη για να γλυτώσω μερικά ελάχιστα ευρώ (ούτως ή άλλως στο NSw πάω full physical).

Το βλακώδες σύστημα με τα NNID μας έχει -σχεδόν- αποχαιρετήσει. Πλέον υπάρχουν τα Nintendo accounts που τα φτιάχνεις στο my.nintendo.com. Βέβαια, το νέο σύστημα είναι ακόμα σε βρεφικό στάδιο π.χ. δεν έχουν κάνει ακόμα bound τους τίτλους του eshop με το account και δεν έχουν προσθέσει coin awards rewards για NSw. Εδώ οδηγίες για το πως μπορείς να κάνεις merge τα accounts (και άρα transfer τα χρήματά σου).

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεος κατοχος αυτου το αναπαντεχου δωρου και εγω, και δηλωνω εντυπωσιασμενος απο την ποιοτητα της οθονης του, ειναι πραγματικα κρυσταλλινη! Για παιχνιδια εχω προς το παρων το Odyssey και Rabbits, το οποια δειχνουν τελεια στην φορητη και δεν με βλεπω συντομα να το βαζω στην μεγαλη TV. Για τα joy cons ενω περιμενα να μην με βολεψουν οταν τα πιασω ξεχωριστα λογο του μεγεθος των χεριων μου,τελικα μια χαρα χωρις κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. 

Τα μονα αρνητικα που εχω να πω μονο ειναι το σημα του wifi ειναι απαραδεκτο και οτι δεν εχουν βαλει browser/netflix γενικα Apps που πραγματικα θα μας βολευαν απειρα.. Anyway, αγοραστηκε και Rocket League, αγαπημενη αξια, και τωρα σκεφτομαι το επομενη game για να δεσει το γλυκο, Has been Heroes ή Battle Chef Brigade λετε? Εχει κανεις αποψη γιαυτα τα δυο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το HasBeenHeroes έχω ακούσει καλά λόγια (και αρνητικό οτι δεν εχει tutorial επομένως πας λίγο στα τυφλά), το δεύτερο δεν εχω ιδέα. Το Rabbits πάντως είναι λουκούμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πιασεις τς joycon με τις θηκες σιλικονης με το καρουμπαλο πισω θα σου αρεσει πολυ περισσοτερο.
Νομιζω οτι δυσκολα θα δουμε επισημα broswer γιατι συνηθως απο εκει τους τα ξεκλειδωνουν ολα τα συστηματα, και ας το παραδεχτουμε, η εταιρια εχει σοβαρο προβλημα στο κλειδωμα, ηδη μιλανε πιο εντονα για ξεκλειδωμα του Switch (κονσολα ουτε ετος) απο το ξεκλειδωμα του PS4 (κονσολα απο το 14).
Καλα παιχνιδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά εικασία κανείς για το πόσο μπορεί να πέσει η τιμή της κονσόλας στις εκπτώσεις? :P

γαμώτο ξεφραγκιάστικα στις γιορτές και εκεί που το είχα on budget ξαφνικά βγήκε αλλού νταλλού :P

anyway έβλεπα και κάτι βιντεάκια με upcoming games του 2018 και το 80% ήταν κάτι indie side platforms που δε ξέρω, κάποιους τους απωθούν, ε εμένα που είμαι και old school-άς με έχουν πριζώσει για τα καλά, must buy 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snake τα indies τα παίρνω και εγώ πλέον στο Switch λόγω φορητότητας και ας τα πληρώνω περισσότερο.Και εγώ old school είμαι αλλά θα βρεις και νεότερες παιχνιδαρες στο Switch να παίξεις.Αξιζει κάθε ευρώ η κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι που ειδα σε βιντεο και θεωρω απαραδεκτο. Το "πακετο" Resident Evil Revelations Collection, δεν εχει και τα δυο παιχνιδια μεσα στη κασετα, παρα μονο το πρωτο!!! Το δευτερο στο δινουν σε μορφη κωδικου για να το κατεβασεις. Οσοι θελετε να το παρετε, να εχετε το νου σας.

4 hours ago, snake_plissken2112 said:

καμιά εικασία κανείς για το πόσο μπορεί να πέσει η τιμή της κονσόλας στις εκπτώσεις? :P

γαμώτο ξεφραγκιάστικα στις γιορτές και εκεί που το είχα on budget ξαφνικά βγήκε αλλού νταλλού :P

Τα ευρωπαικα amazon βγαζουν ανα καιρους καποιες πολυ καλες προσφορες με περιφερειακα, χειρηστηρια κτλ η και με παιχνιδια για πολυ χαμηλοτερη τιμη. Εχε το νου σου στο θεμα ολο και κατι θα βγει παλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pitsifrikos είπε

Snake τα indies τα παίρνω και εγώ πλέον στο Switch λόγω φορητότητας και ας τα πληρώνω περισσότερο.Και εγώ old school είμαι αλλά θα βρεις και νεότερες παιχνιδαρες στο Switch να παίξεις.Αξιζει κάθε ευρώ η κονσόλα.

το ξέρω ότι αξίζει, μα μόνο για τα κλασσικά Nintendo θα το έπαιρνα καθότι παλιός φαν της εταιρείας -zelda, mario, mario kart, metroid το 2018 κτλ-  αλλά επειδή το platforming γενικά μου έχει λείψει πολύ, θέλω ακόμα περισσότερο να την χτυπήσω και δη τώρα που πλησιάζουν οι εκπτώσεις... τώρα κάθε κονσόλα νομίζω έχει τα δικά της + και -, πχ το ps4 για τα exclusives του δεν θα το άλλαζα  γιατί περνάω γαμώ, αλλά δε βρίσκω τίποτα το αποτρεπτικό να έχω και τα τα άλλα μου γούστα το Switch...

απλά όπως είπα, bad christmas budgeting :P:P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην περιμένεις να μειωθεί η τιμή στις εκπτώσεις. Το μόνο που αξίζει να περιμένεις είναι κάποιο bundle στο direct του Ιανουαρίου. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Getta Robo είπε

Κατι που ειδα σε βιντεο και θεωρω απαραδεκτο. Το "πακετο" Resident Evil Revelations Collection, δεν εχει και τα δυο παιχνιδια μεσα στη κασετα, παρα μονο το πρωτο!!! Το δευτερο στο δινουν σε μορφη κωδικου για να το κατεβασεις. Οσοι θελετε να το παρετε, να εχετε το νου σας.

Το ειχε πει η capcom απο την αρχη οτι το δευτερο θα ειναι μονο digital.Πιστευω οτι το εκαναν για να μην βγει πιο ακριβο το game και βαλαν μονο 1 cartridge 16αρι αν δεν κανω λαθος.Το 2 ειναι καπου 25gb οποτε θα ηθελε 32gb cartridge που ειναι τα πιο ακριβα.Μεχρι στιγμης νομιζω μονο το dragon quest heroes 1-2 εχει 32gb cartridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Mistwalker said:

Το ειχε πει η capcom απο την αρχη οτι το δευτερο θα ειναι μονο digital.Πιστευω οτι το εκαναν για να μην βγει πιο ακριβο το game και βαλαν μονο 1 cartridge 16αρι αν δεν κανω λαθος.Το 2 ειναι καπου 25gb οποτε θα ηθελε 32gb cartridge που ειναι τα πιο ακριβα.Μεχρι στιγμης νομιζω μονο το dragon quest heroes 1-2 εχει 32gb cartridge.

Πραγματι, αναγραφεται και στη συσκευασια, αλλα θα ειναι τραγικο αν υοθετηθει περαιτερω αυτο σαν πολιτικη.

Απο οτι γραφει παρακατω, μεσα στο 2019 θα δουμε μεγαλυτερου μεγεθους κασετες.

http://www.nintendolife.com/news/2017/12/nintendo_has_reportedly_delayed_the_roll-out_of_64gb_switch_game_cartridges

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Luffy96 είπε

Σκεφτομαι να παρω switch καθαρα για splatoon 2 multiplayer

Ξερω οτι το WiFi της κονσολας ειναι χαλια. Δοκιμασε κανεις lan adapter;  συνεχιζε να εχει lag;

 

Κάπου άκουγα οτι προς το παρόν η λύση του lan adapter είναι χειρότερη και απο το Wi-fi λόγω firmware or something.

Δεν το έχω εξακριβώσει ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...