Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες main story είναι πολύ λιγο.Το να ψάχνεις να βρίσκεις φεγγάρια χωρίς λόγο το θεωρώ βαρετό και ανούσιο.

Α,επίσης το mario 64 το κατουράει το odyssey.

 

Έπαιξα πάλι πρόσφατα το Banjo Kazooie.

13 ώρες μου πήρε για να βρω τα πάντα. Αυτό και αν είναι απάτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο oddysey περα από τα λιγα βασικα φεγγάρια που πρέπει να βρεις τα άλλα δεν υπάρχει λόγος να τα βρεις.

 

Είμουν με την εντύπωση πως στο Super Mario 64 ήθελες κάπου 70 stars για να τερματίσεις το παιχνίδι (η infinite staircase για το τελευταίο Bowser fight δεν "τελειώνει" αν έχεις λιγότερα) ενώ στο Super Mario Odyssey θές κάπου 124 moons για να φτάσεις με το Odyssey στον τελευταίο κόσμο.

 

Περί διασκέδασης, όλες οι απόψεις σεβαστές, αν και προσωπικά ένα τεράστιο ατού του Odyssey είναι πως δεν σε "πετάει" εκτός του level όταν βρεις κάποιο moon, πράγμα που βρήκα απίστευτα κουραστικό στο SM64 (έχοντας παίξει και πρόσφατα το DS remake).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα πάλι πρόσφατα το Banjo Kazooie.

13 ώρες μου πήρε για να βρω τα πάντα. Αυτό και αν είναι απάτη.

Δεν είναι απάτη,είναι παιχνιδαρα.Μακαρι να βγάλουν remake..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι κάθεστε και απαντάτε; Αμφιβάλλω αν εχει παίξει όχι μόνο το Odyssey αλλά και το Mario 64. Οι ανακρίβειες που γράφει δεν υπάρχουν.

 

Οσο για τον φίλο που αναφέρει ότι το Μ64 είναι με το ζόρι παιχνίδι αλλά περισσότερο tech demo.... EPIC FACEPALM IS NOT ENOUGH.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εδω ειναι αυτο που συζητουσαμε εδω πριν απο καποιο καιρο;
Τροπο να ερθει χωρις τελωνειο απο το συγκεκριμενο καταστημα ξερουμε;

https://www.zapals.com/8bitdo-sf30-pro-wireless-bluetooth-gamepad.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τον φίλο που αναφέρει ότι το Μ64 είναι με το ζόρι παιχνίδι αλλά περισσότερο tech demo.... EPIC FACEPALM IS NOT ENOUGH.

Ωραιος μεγαλε, κατσε συγκρινε τωρα τα Mario 1-2-3-World/Yoshi's island και γιατι οχι τα λοιπα σχετιζομενα της σειρας πχ Mario Land 1-2 που εχεις μια πληθωρα τοποθεσιων, εχθρων, αντικειμενων και δυναμεων, με φανταχτερα χρωματα και απιστευτη μουσικη επενδυση, και στο Mario 64 υπεραναλωνεται με τις ιδιες 4-5 περιοχες σε πολυ μικρες παραλαγες, διχως να συγκρινεται καν στα παραπανω που κανανε οι προκατοχοι του. Γιατι εσυ ας πουμε μπορει να απολαμβανες τις διαδρομες κατω απο το καστρο, πλαγειως του καστρου, στον ουρανο του καστρου και στο κηπο του καστρου, εγω ομως που μεγαλωσα και απολαυσα ολα τα παραπανω το βαρεθηκα οικτρα. Και το ειχα παιξει απο τοτε στο N64 και το πηρα επισης τοτε στο DS ελπιζοντας μηπως διορθωθει τιποτα, αλλα δεν.

Φιλος της σειρας ημουν και ειμαι, παρωπιδες δεν φορεσα ομως, ουτε εκατσα με το τηλεσκοπιο να βρω ξεχωριστες αξιες για το M64.

Και ναι, το Banjo Kazooie ηταν και ειναι 100 φορες καλυτερος τιτλος του M64. Ειχε νοημα και πραγματα να κανεις στη τελικη. Αντι απλα να ψαχνεις το αστρο στο τελος του επιπεδου και να περιπλανιεσαι διχως νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εδω ειναι αυτο που συζητουσαμε εδω πριν απο καποιο καιρο;

Τροπο να ερθει χωρις τελωνειο απο το συγκεκριμενο καταστημα ξερουμε;

 

https://www.zapals.com/8bitdo-sf30-pro-wireless-bluetooth-gamepad.html

Στο about us λεει σαν διευθυνση Λονδινο.Αν ειναι απο εκει τελωνειο δεν πληρωνεις,αν ειναι εκτος Ευρωπης οι πιθανοτητες ειναι 50-50 δεν υπαρχει κανενας τροπος αν θα το γλυτωσεις εκτος απο πιθανοτητες σε οσο πιο μικρο ειναι το δεμα να μην το δωσουν σημασια.Νομιζω τα εχει και στο αμαζον τα νεα controller αλλα λιγο πιο ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος μεγαλε, κατσε συγκρινε τωρα τα Mario 1-2-3-World/Yoshi's island και γιατι οχι τα λοιπα σχετιζομενα της σειρας πχ Mario Land 1-2 που εχεις μια πληθωρα τοποθεσιων, εχθρων, αντικειμενων και δυναμεων, με φανταχτερα χρωματα και απιστευτη μουσικη επενδυση, και στο Mario 64 υπεραναλωνεται με τις ιδιες 4-5 περιοχες σε πολυ μικρες παραλαγες, διχως να συγκρινεται καν στα παραπανω που κανανε οι προκατοχοι του. Γιατι εσυ ας πουμε μπορει να απολαμβανες τις διαδρομες κατω απο το καστρο, πλαγειως του καστρου, στον ουρανο του καστρου και στο κηπο του καστρου, εγω ομως που μεγαλωσα και απολαυσα ολα τα παραπανω το βαρεθηκα οικτρα. Και το ειχα παιξει απο τοτε στο N64 και το πηρα επισης τοτε στο DS ελπιζοντας μηπως διορθωθει τιποτα, αλλα δεν.

Φιλος της σειρας ημουν και ειμαι, παρωπιδες δεν φορεσα ομως, ουτε εκατσα με το τηλεσκοπιο να βρω ξεχωριστες αξιες για το M64.

Και ναι, το Banjo Kazooie ηταν και ειναι 100 φορες καλυτερος τιτλος του M64. Ειχε νοημα και πραγματα να κανεις στη τελικη. Αντι απλα να ψαχνεις το αστρο στο τελος του επιπεδου και να περιπλανιεσαι διχως νοημα.

Το να συγκρίνεις το Mario 64 - 3d platform - με ένα 2d Mario είναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

 

Στο Mario 64 το να σκοτώνεις τους εχθρούς δεν είναι αυτοσκοπός. Δίνει έμφαση στο exploration και puzzle solving. Μιλάς για το παιχνίδι που έθεσε τα θεμέλια για τα μετέπειτα 3d platforms. Για ένα παιχνίδι που έδωσε σεμινάρια για το πως πρέπει να είναι τα controls στα 3d platforms.

 

Εξαιρετικά γραφικά, εξαιρετική μουσική, εξαιρετικά controls, ποικιλία στους κόσμους και καταπληκτικό learning curve.

 

Καταλαβαίνω να μην σου αρέσει αλλά είναι διαφορετικό από το να λες ότι είναι tech demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να συγκρίνεις το Mario 64 - 3d platform - με ένα 2d Mario είναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

 

Στο Mario 64 το να σκοτώνεις τους εχθρούς δεν είναι αυτοσκοπός. Δίνει έμφαση στο exploration και puzzle solving. Μιλάς για το παιχνίδι που έθεσε τα θεμέλια για τα μετέπειτα 3d platforms. Για ένα παιχνίδι που έδωσε σεμινάρια για το πως πρέπει να είναι τα controls στα 3d platforms.

 

Εξαιρετικά γραφικά, εξαιρετική μουσική, εξαιρετικά controls, ποικιλία στους κόσμους και καταπληκτικό learning curve.

 

Καταλαβαίνω να μην σου αρέσει αλλά είναι διαφορετικό από το να λες ότι είναι tech demo.

Συγκρινω μια εκπληκτικη σειρα παιχνιδιων που μας εδωσε παμπολες παιχνιδαρες με μια συνεχεια που προσωπικα με απογοητευσε παρα πολυ. Πιστευω πως ειναι δοκιμη η συγκριση βαση του ειναι και εκανε το καθενα.

 

Ωραιος, μιλας για εξερευνηση. Που; Σε τι τοποθεσιες; Και με τι σκοπο; Να προσεχεις με τον υπερκακιστο χειρισμο να μην καταποντιστεις στο υπερπεραν, και στο τελος να βρεις το αστερι. Και σου βαζω εδω τα δισδιαστατα παιχνιδια της σειρας. Που ειναι η φαντασια, η ποικιλια και  απολαυση που ειδαμε και απολαυσαμε στα παλια παιχνιδια;

 

Για γραφικα και ειδικα για την μηχανη του πραγματι παραμενει ακομα πρωτοποριακο, ειδικα για το μεγεθος του, απο μουσικη εχει μια πολυ καλη μουσικη στο πρωτο κοσμο, 1-2 ενδιαφερουσα κομματια συνολο και τελος. Δεν συγκρινεται κατα διανοια με τα αριστουργηματα που ακουσαμε σε προηγουμενα παιχνιδια της σειρας. Εξαιρετικος χειρισμος.. Δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω, αθλιος ηταν απο τοτε, γερασε πολυ ασχημα σημερα. Για την ποικιλια στους κοσμους ουδεν σχολιο, με τα παραπανω που επαιζα και γαλουχηθηκα το M64 ηταν και παραμενει ενα φτωχο και λυπηρο μερος της σειρας. Βαρετο επισης.

 

Δεν διαφωνω πως επιρεασε πολλα μεταγενεστερα παιχνιδια, εξου και που ειναι ενα φανταστικο tech demo. Ηταν η βαση του αναπτυχθουν στο συστημα και σε ολα τα αλλα, τοσες και τοσες παιχνιδαρες, διχως ομως να ειναι το ιδιο πραγματικα καλος τιτλος.

Υγ. Τιτλος Mario με δυναμεις κινησεις καρατε και διχως την πληθωρα των powerups.. Ανηκουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια γρηγορη ερωτηση... Πηρα μια sd card. Πως μεταφερω στην sd τα εγκατεστημενα παιχνιδια ή update των παιχνιδιων που εχω σε cartidge? Πρεπει να κανω archive κι εκ νεου download? Αν ναι μου βγαζει επιλογη για να επιλεξω που να αποθηκευτεί ή το βρισκω κάπου απο πριν?

 

Τέλος όταν εβαλα την sd card μου ζητησε κι εκανε update! Εχει βγει update κι ηταν συμπτωματικο ή το ζηταει οταν βαζεις καρτα για πρωτη φορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει main story στο odyssey όπως κ σε κανένα Mario. Σου αρέσει το exploration, τα άπειρα little things που καθιστούν το κάθε Mario ξεχωριστά ΕΜΠΕΙΡΙΑ; Αν ναι παίζεις το σωστό παιχνίδι, αν όχι παίζεις το λάθος παιχνίδι. End if story. Το παιχνίδι σου δίνει κ πράγματα σε speed run αλλά αν αφοσιωθεις σε κάνει οπαδό κ δεν σου βάζει δύσκολα για το ποιο είναι το goty της χρονιάς που φεύγει.

 

Είδα ότι το Mario έχει 16 κόσμους, έχω πάει στους δύο + τον αρχικό. Έχω ξεπεράσει τις 10ωρες κ τα 60 φεγγάρια. Την μόνη φορά που βαριέμαι το switch είναι όταν κλείνω την κονσόλα. Απειροοοοοο πράμα. Με καυλωσε τόσο πολύ που θα κατεβάσω το wii για να παίξω λίγο galaxy 2 που το άφησα στην αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...