Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Τέλεια, ας σταματήσουν όμως το looking και να το κάνουν μπας και δούμε καμιά αλλαγή και στη μαμά εταιρία...

Το "looking into" γίνεται στα switch exclusive features. Το voice chat κουμπωνοντας απλά το headset στο jack του Switch (χωρίς το online app δηλαδη) είναι έτοιμο και θα ενεργοποιηθεί την Πέμπτη. Υποστηρίζει και voice chat με τις άλλες πλατφόρμες.

Το dlc του XC2 θα κυκλοφορήσει και ως standalone retail έκδοση που θα περιέχει όμως κωδικό. 

Επεξ/σία από Deghinsea
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πο, τώρα το συνειδητοποίησα, ούτε Netflix ανακοίνωσαν, ούτε GC/Wii games, μα τι κάνουν; :(

32 minutes ago, Deghinsea said:

Το "looking into" γίνεται στα switch exclusive features. Το voice chat κουμπωνοντας απλά το headset στο jack του Switch (χωρίς το online app δηλαδη) είναι έτοιμο και θα ενεργοποιηθεί την Πέμπτη. Υποστηρίζει και voice chat με τις άλλες πλατφόρμες.

Αποκλείεται, ποιός σοβαρός άνθρωπος παίζει χωρίς το smartphone του δίπλα για να έχει voice-chat; Τι σημαίνει «κουμπώνοντας απλά το headset στο jack», αυτά είναι προπολεμικά πράγματα, στην προηγούμενη γενιά τα κάναμε, έλεος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά φταίνε οι εταιρίες, τα twins, η EA κλπ. Κοιμάται όρθια η Nintendo είναι τυχερή που το Χ δεν έχει λόγο ύπαρξης και μπορεί να μείνει 2η πίσω από τη Sony. Απαράδεκτη conference. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Prospector8 είπε

 -Overcooked 2, διότι στο 1 ειχαμε δακρυσει απο τα γελια με την παρεα.

Το εχω κλεισει αρκετες φορες με νευρα. :)

Μηπως να περιμενουμε να τελειωσει η εκθεση και μετα να κραξουμε την N; Η εχει τελειωσει και δεν υπαρχει περιπτωση να πουνε κατι αλλο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήταν λίγο underwhelming η παρουσίαση ή φταίει που έχω πέσει με τα μούτρα στο διάβασμα τους τελευταίους μήνες και έχει εξαληφθεί σχεδόν ολοκληρωτικά το hype μου για video games?

Μόνο με το Mario Party σήκωσα λίγο φρύδι! :P

Επεξ/σία από Έλεος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Deghinsea είπε

Και το yoshi πάει για 2019.

https://www.nintendo.com/games/detail/yoshi-for-nintendo-switch

Πρωινές ώρες μεθαύριο το Octo expansion του Splatoon για Ευρώπη.

Επεσα εξω μια μερα για το shadow drop του octo expansion αλλα τουλαχιστον πετυχα το hollow knight

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει κι εγώ αν τελείωσε μα αν θυμάμαι καλά από προηγούμενες E3 αυτό ήταν. Σίγουρα δεν ενημερωθήκαμε για σημαντικούς τίτλους (Metroid 4, Pokemon RPG, Bayonetta 3), ούτε τι στο καλό κάνει η Retro Studios, ούτε και κάποια έκπληξη τύπου καινούργια IP και όλο αυτό μπορεί να προκαλεί κάποια απογοήτευση. Από την άλλη όλα αυτά θα έρθουν κάποια στιγμή και το ξέρουμε, μόνο ο χρόνος αλλάζει. Στην τελική καλύτερα να καθυστερούν, όπως και τα trailer που τα συνοδεύουν, παρά να έρχονται κατεστραμμένα και μισά σε στυλ EA. Μα σίγουρα δεν είναι ότι δεν πήραμε και τίποτα. Πολλά σημαντικά παιχνίδια ήρθαν και θα έρθουν μέσα στη χρονιά και προσωπικά το 2018 για μένα είναι υπερκαλυμμένο. Παρακάτω έκανα μια λίστα για την ταξινόμηση της υπόθεσης ώστε να μπορέσω να δω ξεκάθαρα τι συναίβει και μπορώ να μετρήσω τουλάχιστον 15 τίτλους που θέλω.
 
Επίσης, από ότι φαίνεται η Nintendo έχει ήδη ένα παιχνίδι της για κάθε μήνα οπότε δε νομίζω ότι περιμένουμε κάτι άλλο. Ίσως μόνο για Αύγουστο/Σεπτέμβριο να δούμε κάτι καινούργιο σε Direct λόγω της συνδρομητικής υπηρεσίας αλλά και επειδή έχουν μόνο το DLC του Xenoblade. Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτά, σας καλύπτουν για το 2018;
 
Ανακοινώσεις E3 2018 (Nintendo και third party):
 
2018
 
01. (NOW) Fortnite
02. (NOW) Hollow Knight
03. (NOW) Fallout Shelter
04. (NOW) Sushi Striker: The Way of Sushido
05. (NOW) Paladins
06. (NOW) Splatoon 2: Octo Expansion DLC 
07. (June 21) Minecraft
08. (June 22) Mario Tennis Aces
09. (June 26) Mario + Rabbids: Kingdom Battle - Donkey Kong Adventure DLC
10. (June 29) Crash Bandicoot: N'Sane Trilogy
11. (June 29) Wolfenstein 2: The New Colossus
12. (July 13) Octopath Traveler
13. (July 13) Captain Toad: Treasure Tracker
14. (August 7) Overcooked! 2
15. (August 28) Monster Hunter Generations Ultimate
16. (Summer 2018) Carcassonne
17. (Summer 2018) Dark Souls: Remastered
18. (September 7) SNK HEROINES: Tag Team Frenzy
19. (September 14) Xenoblade Chronicles 2: Torna The Golden Country DLC
20. (September 28) FIFA 19
21  (October 2) Megaman 11
22. (October 5) Super Mario Party
23. (October 16) Starlink: Battle for Atlas (με συμμετοχή Star Fox)
24. (October 23) Just Dance 2019
25. (November 16) Pokémon: Let’s Go, Pikachu / Eevee
26. (Fall 2018) Arena of Valor
27. (Fall 2018) PIXARK
28. (Fall 2018) ARK: Survival Evolved
29. (Fall 2018) Wasteland 2: Director's Cut
30. (Fall 2018) The World Ends With You: Final Remix
31. (December 7) Super Smash Bros. Ultimate (και Gamecube Controller)
32. (Winter 2018) Killer Queen Black
33. (2018) DRAGON BALL: FighterZ
 
2019
 
01. (Spring 2019) Fire Emblem: Three Houses
02. (Spring 2019) Ninjala
03. (2019) DAEMON X MACHINA
04. (2019) Wolfenstein: Youngblood
 
Ανακοινώσεις από προηγούμενα Directs, Ε3 2017 κλπ που δεν αναφέρθηκαν, άγνωστη ημερομηνία έκδοσης:
 
01. Metroid Prime 4
02. New Pokemon
03. New Yoshi
04. Bayonetta 3
05. Shin Megami Tensei V
06. Retro Studios Game...
 
Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι...
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θελω να δω ποιο θα ειναι αυτο το super duper online game που θα προωθησει τη συνδρομη.Το smash και  mario party ειναι μετα το Σεπτεμβριο.Το  fire emblem με την καμια,οποτε μοναχα το game της retro θα μπορουσε να ειναι.

Πολυ θετικο οτι θα μπορεις να εχεις voice chat απο την κονσολα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ακομα γιατι δεν το εκανε το payday 2 οπου ηταν ενας ακομα λογος να τα παει χαλια στις πωλησεις σε συνδιασμο με το ποσο πισω ηταν στα updates.Αλλα και το rocket league που ειχε πει για αργοτερα δεν ξαναειπαν κατι.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον η standalone έκδοση του XC2 dlc περιλαμβάνει cartridge με την ιστορία της Torna και κωδικό με το expansion pass για το main game (που πρέπει να το πάρεις ξεχωριστά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, james9tito said:

To εγραψα και χτες. Στη συνειδηση των παικτων , το μεγαλο + του Switch ειναι η φορητοτητα. Αργα ή γρηγορα και οσο το μαθαινει ο κοσμος θα το μαθαινει ως φορητο, ασχετα αν ειναι αξιοπρεπεστατο και docked. Οι εταιριες ηδη το αντιμετωπιζουν ως φορητο. Εκτος της N , ολο indies, παιχνιδακια χαμηλων απαιτησεων και κανενα κοκαλακι που και που (Doom , Wolfenstein, Skyrim) . 

Τα παραπανω δεν τα λεω ως αρνητικα . Μια χαρα με ικανοποιει ως gamer το switch , παιζω τα first party και ολο και κατι αλλο τσιμπαω απο το store για να παιζω στο ταξιδι , στο κρεβατι , στη χεστρα ,στην παραλια. 

Οποιος το πηρε για να παιξει Cyberpunk ή RDR2 θα απογοητευτει οικτρα.

Το μεγαλυτερο ποσοστο κατοχων του switch το εχουν ως "δευτερη" κονσολα. Θα παιξουν Cod ή Fifa σε ps4/xbox αλλα καποιο indie θα το παρουν στο switch. Και επειδη σιγουρα θα πεταχτουν σκληροπυρηνικοι να πουν τα δικα τους ας κανουμε ενα poll να δουμε ποσοι  εχουν μονο switch και ποσοι εχουν switch ΚΑΙ ps4/one. 

Εχ καλά, το ps4 το εχω απο το 2015 που το switch δεν το είχαμε καν σαν ιδέα στο μυαλό μας...

Και πρώτη κονσόλα θεωρώ το switch άνετα, το ps4 έχει καταντήσει μόνο για να βλέπω netflix πια...

2 hours ago, Mistwalker said:

Εγω θελω να δω ποιο θα ειναι αυτο το super duper online game που θα προωθησει τη συνδρομη.Το smash και  mario party ειναι μετα το Σεπτεμβριο.Το  fire emblem με την καμια,οποτε μοναχα το game της retro θα μπορουσε να ειναι.

Πολυ θετικο οτι θα μπορεις να εχεις voice chat απο την κονσολα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ακομα γιατι δεν το εκανε το payday 2 οπου ηταν ενας ακομα λογος να τα παει χαλια στις πωλησεις σε συνδιασμο με το ποσο πισω ηταν στα updates.Αλλα και το rocket league που ειχε πει για αργοτερα δεν ξαναειπαν κατι.

Το ποκεμον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Malthador είπε

Πο, τώρα το συνειδητοποίησα, ούτε Netflix ανακοίνωσαν, ούτε GC/Wii games, μα τι κάνουν; :(

Αποκλείεται, ποιός σοβαρός άνθρωπος παίζει χωρίς το smartphone του δίπλα για να έχει voice-chat; Τι σημαίνει «κουμπώνοντας απλά το headset στο jack», αυτά είναι προπολεμικά πράγματα, στην προηγούμενη γενιά τα κάναμε, έλεος.

αρα το voice chat μπορει να υλοποιηθει ποικίλως τι να ψαχνουν τα τζιμανια της μπιγκ Ν ....;

7 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε
Δεν έχω καταλάβει κι εγώ αν τελείωσε μα αν θυμάμαι καλά από προηγούμενες E3 αυτό ήταν. Σίγουρα δεν ενημερωθήκαμε για σημαντικούς τίτλους (Metroid 4, Pokemon RPG, Bayonetta 3), ούτε τι στο καλό κάνει η Retro Studios, ούτε και κάποια έκπληξη τύπου καινούργια IP και όλο αυτό μπορεί να προκαλεί κάποια απογοήτευση. Από την άλλη όλα αυτά θα έρθουν κάποια στιγμή και το ξέρουμε, μόνο ο χρόνος αλλάζει. Στην τελική καλύτερα να καθυστερούν, όπως και τα trailer που τα συνοδεύουν, παρά να έρχονται κατεστραμμένα και μισά σε στυλ EA. Μα σίγουρα δεν είναι ότι δεν πήραμε και τίποτα. Πολλά σημαντικά παιχνίδια ήρθαν και θα έρθουν μέσα στη χρονιά και προσωπικά το 2018 για μένα είναι υπερκαλυμμένο. Παρακάτω έκανα μια λίστα για την ταξινόμηση της υπόθεσης ώστε να μπορέσω να δω ξεκάθαρα τι συναίβει και μπορώ να μετρήσω τουλάχιστον 15 τίτλους που θέλω.
 
Επίσης, από ότι φαίνεται η Nintendo έχει ήδη ένα παιχνίδι της για κάθε μήνα οπότε δε νομίζω ότι περιμένουμε κάτι άλλο. Ίσως μόνο για Αύγουστο/Σεπτέμβριο να δούμε κάτι καινούργιο σε Direct λόγω της συνδρομητικής υπηρεσίας αλλά και επειδή έχουν μόνο το DLC του Xenoblade. Εσάς πως σας φαίνονται όλα αυτά, σας καλύπτουν για το 2018;
 
Ανακοινώσεις E3 2018 (Nintendo και third party):
 
2018
 
01. (NOW) Fortnite
02. (NOW) Hollow Knight
03. (NOW) Fallout Shelter
04. (NOW) Sushi Striker: The Way of Sushido
05. (NOW) Paladins
06. (NOW) Splatoon 2: Octo Expansion DLC 
07. (June 21) Minecraft
08. (June 22) Mario Tennis Aces
09. (June 26) Mario + Rabbids: Kingdom Battle - Donkey Kong Adventure DLC
10. (June 29) Crash Bandicoot: N'Sane Trilogy
11. (June 29) Wolfenstein 2: The New Colossus
12. (July 13) Octopath Traveler
13. (July 13) Captain Toad: Treasure Tracker
14. (August 7) Overcooked! 2
15. (August 28) Monster Hunter Generations Ultimate
16. (Summer 2018) Carcassonne
17. (Summer 2018) Dark Souls: Remastered
18. (September 7) SNK HEROINES: Tag Team Frenzy
19. (September 14) Xenoblade Chronicles 2: Torna The Golden Country DLC
20. (September 28) FIFA 19
21  (October 2) Megaman 11
22. (October 5) Super Mario Party
23. (October 16) Starlink: Battle for Atlas (με συμμετοχή Star Fox)
24. (October 23) Just Dance 2019
25. (November 16) Pokémon: Let’s Go, Pikachu / Eevee
26. (Fall 2018) Arena of Valor
27. (Fall 2018) PIXARK
28. (Fall 2018) ARK: Survival Evolved
29. (Fall 2018) Wasteland 2: Director's Cut
30. (Fall 2018) The World Ends With You: Final Remix
31. (December 7) Super Smash Bros. Ultimate (και Gamecube Controller)
32. (Winter 2018) Killer Queen Black
33. (2018) DRAGON BALL: FighterZ
 
2019
 
01. (Spring 2019) Fire Emblem: Three Houses
02. (Spring 2019) Ninjala
03. (2019) DAEMON X MACHINA
04. (2019) Wolfenstein: Youngblood
 
Ανακοινώσεις από προηγούμενα Directs, Ε3 2017 κλπ που δεν αναφέρθηκαν, άγνωστη ημερομηνία έκδοσης:
 
01. Metroid Prime 4
02. New Pokemon
03. New Yoshi
04. Bayonetta 3
05. Shin Megami Tensei V
06. Retro Studios Game...
 
Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι...

Σε σχεση με τις κυκλοφοριες wii U η δευτερη χρονια μου φαινεται μια χαρα. Σαν καζουαλ χρηστης κονσολας με 6-8 παιχνιδια ανα κονσολα δεν νομιζω να διαμαρτυρηθει κανεις.

4 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Εχ καλά, το ps4 το εχω απο το 2015 που το switch δεν το είχαμε καν σαν ιδέα στο μυαλό μας...

Και πρώτη κονσόλα θεωρώ το switch άνετα, το ps4 έχει καταντήσει μόνο για να βλέπω netflix πια...

Το ποκεμον...

Πουλα το....λιγο ακριβη πλατφορμα για netflix.

Καινουργια χειριστηρια απο την 8bitdo....N64 / nes30pro remake

4.jpg

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...