Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Μα.... θέλω κι άλλο! :D

Παρεπιπτόντως άρχισα να λιώνω το Hollow Knight χθες το βράδυ. Πραγματική έκπληξη η κυκλοφορία του.

Στα 15 ευρώ φαίνεται τίμιο. 

Το θέλω για τη γυναίκα μου που της αρέσουν παιχνίδια όπως το rayman legend. 

Να το πάρω; 

 Διάβασα ότι single player είναι πάνω από 20 ώρες. 

Επεξ/σία από tiniakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Περισσοτερο ενοχλησε τον κοσμο ο ρυθμος (25 λεπτα βομβαρδισμος απο games και μετα 20 λεπτα Smash) και η απουσια μεγαλων Nintendo τιτλων( Metroid, Bayonetta, Animal Crossing κτλ) παρα οτιδηποτε αλλο κατα την γνωμη μου.

Μα η Nintendo δεν κάνει press conference. Και φέτος όπως και πέρυσι αναφέρει με μεγάλα γράμματα Nintendo Direct. Και μάλιστα είχαν πει ότι θα παρουσιάσουν κυρίως φετινούς τίτλους. Λογικά στο direct του Σεπτέμβρη θα δούμε τις αρχές του 19 και πάει λέγοντας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Στα 15 ευρώ φαίνεται τίμιο. 

Το θέλω για τη γυναίκα μου που της αρέσουν παιχνίδια όπως το rayman legend. 

Να το πάρω; 

 Διάβασα ότι single player είναι πάνω από 20 ώρες. 

Το παιχνίδι δεν είναι στο στυλ του Rayman Legends το οποίο είναι απλό platform με προκαθορισμένη διαδρομή και πίστες. Το Hollow Knight έχει έναν ενιαίο κόσμο/χάρτη και βασίζεται κυρίως στην εξερεύνηση και το ξεκλείδωμα κινήσεων για να μπορέσεις να προχωρήσεις. Ίσως της αρέσει αλλά μιλάμε για εντελώς διαφορετικά παιχνίδια.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Το παιχνίδι δεν είναι στο στυλ του Rayman Legends το οποίο είναι απλό platform με προκαθορισμένη διαδρομή και πίστες. Το Hollow Knight έχει έναν ενιαίο κόσμο/χάρτη και βασίζεται κυρίως στην εξερεύνηση και το ξεκλείδωμα κινήσεων για να μπορέσεις να προχωρήσεις. Ίσως της αρέσει αλλά μιλάμε για εντελώς διαφορετικά παιχνίδια.

Αυτό που είπες μοιάζει με....metroid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Υπαρχει τροπος να εχω δυο διαφορετικα saves στο zelda.?

Φανταζομαι για switch BOTW εκδοση;

Σε wii U ισχυει αυτο

Επιλεγεις απλα ενα προηγουμενο σημειο (που εχεις ηδη κανει δια χειρος σωσιμο) σωσμενο και το φορτωνεις, παιζεις και κατα καιρους σωζεις εκει. Δεν γινεται κυριο σημειο σωσιματος ποτε ενω το κυριο (αυτοματο) σημειο σωσιματος γινεται εναλλακτικη διαδρομη.

Απλα αμα παιξεις πολυ χανει το ενδιαφερον το παμε πισω παλι.

Για δοκιμουλα λιγο μπρος πισω κανει.  

good luck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Υπαρχει τροπος να εχω δυο διαφορετικα saves στο zelda.?

Κάνεις δεύτερο user στο switch και μπαίνεις σε αυτό όταν ανοίξεις το zelda

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχοντας παιξει πολυ λιγο δυστηχως hollow knight αυτο που με εχει εντυπωσιασει μεχρι στιγμης ειναι το ακουστικο κομματι του παιχνιδιου.Απλα εκπληκτικος.Πιστευω το βραδυ να καταφερω να το λιωσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Basilisc είπε

Μα η Nintendo δεν κάνει press conference. Και φέτος όπως και πέρυσι αναφέρει με μεγάλα γράμματα Nintendo Direct. Και μάλιστα είχαν πει ότι θα παρουσιάσουν κυρίως φετινούς τίτλους. Λογικά στο direct του Σεπτέμβρη θα δούμε τις αρχές του 19 και πάει λέγοντας. 

Συμφωνώ. Και εγώ είμαι από αυτούς που λένε ότι για την Ν η Ε3(σε αντίθεση με τους υπόλοιπους) είναι ένα ακόμα direct. Υπάρχει όμως και η αντίθετη άποψη, που άκουσα πρόσφατα, που λέει ότι η Ε3 έιναι ιδιάζουσα περίπτωση γιατί είναι στραμμένα πάνω σου τα βλέμματα όλου του κόσμου. Είναι ίσως η μοναδική ευκαιρία που έχεις, σε αντίθεση με τα υπόλοιπα direct, να πείσεις ένα μεγάλο μέρος του καταναλωτικού κοινού να αγοράσει την κονσόλα και τα παιχνίδια σου. Αυτό το κοινό θα το ενδιέφερε περισσότερο να δει 1-2 ανακοινώσεις 'βαρβάτων' games ακόμα παρά τις αλλαγές στα dash recovery και assist trophies στο Smash. Τεχνικές λεπτομέρειες δηλ που αφορούν τους σκληροπυρινικούς Smash-άδες(τους οποίους τους έχει κερδισμένους έτσι και αλλιώς) παρά το ευρύ κοινό.

Δεν προσποιούμαι ότι ξέρω καλύτερα από την Ν ποιο είναι το καλό γι'αυτή, απλά ένα συλλογισμό κάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Συμφωνώ. Και εγώ είμαι από αυτούς που λένε ότι για την Ν η Ε3(σε αντίθεση με τους υπόλοιπους) είναι ένα ακόμα direct. Υπάρχει όμως και η αντίθετη άποψη, που άκουσα πρόσφατα, που λέει ότι η Ε3 έιναι ιδιάζουσα περίπτωση γιατί είναι στραμμένα πάνω σου τα βλέμματα όλου του κόσμου. Είναι ίσως η μοναδική ευκαιρία που έχεις, σε αντίθεση με τα υπόλοιπα direct, να πείσεις ένα μεγάλο μέρος του καταναλωτικού κοινού να αγοράσει την κονσόλα και τα παιχνίδια σου. Αυτό το κοινό θα το ενδιέφερε περισσότερο να δει 1-2 ανακοινώσεις 'βαρβάτων' games ακόμα παρά τις αλλαγές στα dash recovery και assist trophies στο Smash. Τεχνικές λεπτομέρειες δηλ που αφορούν τους σκληροπυρινικούς Smash-άδες(τους οποίους τους έχει κερδισμένους έτσι και αλλιώς) παρά το ευρύ κοινό.

Δεν προσποιούμαι ότι ξέρω καλύτερα από την Ν ποιο είναι το καλό γι'αυτή, απλά ένα συλλογισμό κάνω.

Δε νομιζω να αλαλζει το γεγονος οτι την Ε3 θα την παρακολουθησουν μονο Geeks εκτος USA , εχει βαση αυτο που λες αλλα εγω πιστευω οτι και παλι με την Ε3 θα ασχοληθει μικρο μερος κοσμου... (Στην δουλεια μου που εχει να κανει με pc κυριως και οι περισσοτεροι ειναι "gamers"  , τους μιλουσα για Ε3 και με κοιτουσαν σαν χαζοι) , οποτε δε νομιζω οι αξιζει πλεον τον κοπο να δαπανησουν τοσα χρηματα και μια εκθεση που πριν απο αυτην γινεται ο κακος χαμος στα Leak κλπ κλπ... Direct Και παλι Direct... σε γενικες γραμμες φτωχη η Ε3 και εκνευριστικο το direct απο τα 5 λεπτα και μετα του smash...ΕιΤο χα πει και εχθες οτι θα ναι απραδεκτοι αν δεν δειξουν κατι απο Metroid , Bayonetta κλπ γιατι με αυτη την καταληξη οπως ειπε και καποιος αλλος νωριτερα δειχνει οτι δεν εχει τιποτα ετοιμο ακομα. Ειπαμε να παρουμε τον χρονο μας αλλα μη γινονται και ολοι kojima (εριξα και την χολη μου :D :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

 Ειπαμε να παρουμε τον χρονο μας αλλα μη γινονται και ολοι kojima (εριξα και την χολη μου :D :D )

Καλά η Ν το τερμάτισε σε αυτό τον τομέα. Στην ουσία αυτό που μας είπε πέρισυ ήταν "α και που είστε?... αναπτύσσουμε και το Metroid Prime 4. Δεν το ξεχάσαμε." Ανακοίνωση του στυλ αν χέζουν οι αρκούδες στο δάσος δηλαδή. 

Ούτε ένα teaser ή ένα concept τελοσπάντων. Μόνο ένα photoshopped logo.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα καλα εκανε και δεν εδειξε τιποτα απο metroid,bayonetta 3 ή οτι αλλο θα ερθει πολυ αργοτερα.Σωστη η απαντηση της N που εδωσε οτι οταν το game θα πλησιαζει στην κυκλοφορια του θα δειξουνε υλικο.Αυτο το κανει πολυ η sony και δεν μου αρεσει καθολου δηλαδη πριν 2-3 χρονια περιπου ξεκινησαν να λενε για το spiderman οπου κατι δειχνανε καθε χρονο και κυκλοφορησε φετος.Το ff7 remake δεν ξερω ποσα χρονια περασαν που το εδειξαν αλλα πριν το 20 δεν φαινεται να βγαινει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...