Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

https://nintendoeverything.com/sonys-comment-on-switch-ps4-cross-platform-play-controversy/

Sony for the players😂

Εκτος και αν δεν το καταλαβα σωστα εγραψαν οτι εχουν πανω απο 80 εκατομμυρια(δηλαδη ολοι) online συνδρομες sony pass ή οπως το λενε ενω πριν λιγο καιρο sites εγραφαν οτι το 1/3 πανω κατω αγοραζει τη συνδρομη.Σε αυτα τα 80 εκατομμυρια βαζει και αυτα που ειναι στα ραφια τον καταστηματων; γιατι τουλαχιστον εγω οταν ειχα ψαξει λιγο ποτε δεν ειδα να γραφουν περιπου το νουμερο που εχει πωληθει σε κοσμο.

Όλοι υπολογίζουν το εμπόρευμα στα ράφια όταν ανακοινώνουν πωλήσεις. Από την στιγμή που φέυγει κάτι από τα εργοστάσια τους και πηγαίνει στους πρώτους προμηθευτές χονδρικής, γι'αυτούς έχει πωληθεί. Και καλά κάνουν γιατί αυτοί σαν μονάδα την πούλησαν την κονσόλα. Τώρα αν αυτή έχει καταλήξει σε κάποιο σπίτι ή παραμένει στα ράφια κάποιου καταστηματάρχη είναι άλλη υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι σχέση έχει η ανακοίνωση που έδωσαν με το πρόβλημα που υπάρχει. 😕

PR από τα Lidl. 

τι προβλημα υπαρχει? διαβασα το ποστ και δε καταλαβα, υπαρχει γκρινια για το cross-fortnite? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

τι προβλημα υπαρχει? διαβασα το ποστ και δε καταλαβα, υπαρχει γκρινια για το cross-fortnite? 

Ναι. Έχει δημιουργηθεί μία βαβούρα τις τελευταίες μέρες με την Sony που δεν αφήνει τους χρήστες της(που παίζουν Fortnite) να μεταφέρουν τα δεδομένα τους(την πρόδο που έχουν κάνει και όλα τα unlocks) στο Switch και τους αναγκάζουν να ξεκινήσουν από την αρχή. Κάτι που η MS με το Xbox το επιτρέπει. Έχει γίνει ένας ψιλοχαμός τέλωσπάντων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

τι προβλημα υπαρχει? διαβασα το ποστ και δε καταλαβα, υπαρχει γκρινια για το cross-fortnite? 

Οποιοσδηποτε εκανε link το fortnite account του και στο ps4 η sony το κλειδωνει και δεν αφηνει να το βαλεις σε xbox ή switch.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Οποιοσδηποτε εκανε link το fortnite account του και στο ps4 η sony το κλειδωνει και δεν αφηνει να το βαλεις σε xbox ή switch.

ελεος. Εγω ηξερα οτι ειναι η μοναδικη που δε θελει cross-platform, αυτο μου φαινεται υπερβολικα γελοιο να σου κλειδωνει το progress, η Epic τι λεει γι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα παιχνίδι που πέρασε απαρατήρητο στην Ε3 και έδειξαν το english trailer στο playstation γήπεδο είναι φυσικά το Valkyria Chronicles 4 το οποίο θα έρθει το κάποια στιγμή φθινόπωρο. Οι ημερομηνίες για Switch και Steam στην Ευρώπη ακόμα είναι άγνωστες αλλά παραμένουν εντός του 2018 μέχρι νεοτέρας.  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, najinblue3 said:

ελεος. Εγω ηξερα οτι ειναι η μοναδικη που δε θελει cross-platform, αυτο μου φαινεται υπερβολικα γελοιο να σου κλειδωνει το progress, η Epic τι λεει γι αυτο?

Η Sony πάντως απάντησε με τη σαφήνεια που αρμοζει στο PR τμήμα μιας πολυεθνικής δισεκατομμυρίων:

-"Ξέρετε, κλειδώνουν τα accounts αν μετά το PS4 τα βάλουμε σε Switch. Τι έχετε να πείτε γι' αυτό;" 

- "Εμείς έχουμε 80m επισκέπτες στο PSN και έχουμε cross-platform με το πισί και τα κινητά στο Fortnite" 

Μιλάμε για σοβαρότητα, όχι αστεία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Η Sony πάντως απάντησε με τη σαφήνεια που αρμοζει στο PR τμήμα μιας πολυεθνικής δισεκατομμυρίων:

 -"Ξέρετε, κλειδώνουν τα accounts αν μετά το PS4 τα βάλουμε σε Switch. Τι έχετε να πείτε γι' αυτό;" 

- "Εμείς έχουμε 80m επισκέπτες στο PSN και έχουμε cross-platform με το πισί και τα κινητά στο Fortnite" 

Μιλάμε για σοβαρότητα, όχι αστεία... 

Δεν ξερω πως τα κλειδωνει, το account ειναι της Epic και απλα κανεις link στο ps4, οπως τα περισσοτερα f2p(warframe κτλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν ξερω πως τα κλειδωνει, το account ειναι της Epic και απλα κανεις link στο ps4, οπως τα περισσοτερα f2p(warframe κτλπ).

Βγαζει ενα μηνυμα failed to login και γραφει κατι αλλα που δεν τα θυμαμαι.Η epic δεν μπορει να κανει κατι σε αυτο οπως δηλωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δεν ξερω πως τα κλειδωνει, το account ειναι της Epic και απλα κανεις link στο ps4, οπως τα περισσοτερα f2p(warframe κτλπ).

Μέσω του account της Epic μπορείς να μεταφέρεις τα δεδομένα σου από το PS4 στο Switch. Η Sony όμως μπλοκάρει αυτά τα δεδομένα και τα κρατάει κλειδωμένα έτσι ώστε να μην μπορούν να μεταφερθούν. Εξού και ο όρος "ομηρία" που χρησιμοποείται κατα κόρον στα social media. Αυτό τουλάχιστον καταλαβαίνω με το (λίγο) μυαλό που έχω.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Βγαζει ενα μηνυμα failed to login και γραφει κατι αλλα που δεν τα θυμαμαι.Η epic δεν μπορει να κανει κατι σε αυτο οπως δηλωσε.

Ειναι τραγικο αυτο. Στο παιχνιδι πολυς κοσμος σκαει χρημα για το battlepass kυριως, δε καταλαβαινω γτ να κανει τετοια κινηση και να κοψει απο τον κοσμο να το παιξει σε αλλη πλατφορμα

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ειναι τραγικο αυτο. Στο παιχνιδι πολυς κοσμος σκαει χρημα για το battlepass kυριως, δε καταλαβαινω γτ να κανει τετοια μαλακισμενη κινηση και να κοψει απο τον κοσμο να το παιξει σε αλλη πλατφορμα(σορρυ για την εκφραση αλλα ειναι το λιγοτερο που μπορω να την χαρακτηρισω)

Εγω πιστευω οτι η sony φοβαται πως θα χασει πολυ κοσμο που θα παει στο switch μιας και φαινεται η καλυτερη επιλογη λογο φορητοτητας αλλα και επειδη παιζει με ολους εκτος sony οποτε ακομα περισσοτερος κοσμος και γιαυτο τα κλειδωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
38 minutes ago, Mistwalker said:

Η epic δεν μπορει να κανει κατι σε αυτο οπως δηλωσε.

Που το είδες αυτό; Εγώ διάβασα ότι η Ν δεν μπορεί να κάνει κάτι, η Epic έχει αρνηθεί να σχολιάσει κάτι σχετικά. 

Είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό που γίνεται πάντως, η Sony θυμίζει Nintendo μιας άλλης εποχής με αυτές τις τακτικές. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθεί το θέμα. 

4 the players και τα λοιπά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Που το είδες αυτό; Εγώ διάβασα ότι η Ν δεν μπορεί να κάνει κάτι, η Epic έχει αρνηθεί να σχολιάσει κάτι σχετικά. 

If you have your Epic ID associated with a PSN account, or if you had previously linked a PSN account, you will be restricted from playing on other consoles. This restriction is placed by Sony, and cannot be circumvented by removing linked accounts or contacting Epic support.

Λαθος μου.Ηταν απο το support της sony οχι της epic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...