Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσωπικά της έδωσα 5/10 την παρουσίαση. Δυο οι λόγοι που δεν μπορώ να της δώσω παραπάνω παρά το γεγονός ότι είχε πράγματα που σίγουρα με άρεσαν και με ενδιέφεραν. 

1. Η μεγάλη έκθεση του Smash bros που εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει άσχετα αν είναι τεράστιο όνομα και δέλεαρ για πάρα πολλά μύρια κόσμου.

2. Καμιά μα καμιά έκπληξη και σε ότι αφορά την nintendo αυτό αφαιρεί μονάδες από την βαθμολογία. 

Κατά τα άλλα όμως είχε κάποια ωραία πράγματα και κυρίως ήταν πράγματα ρεαλιστικά και που έρχονται σε λιγότερο από 12 μήνες. Νομίζω ότι τώρα που μεγάλωσα ότι προτιμώ να μου παρουσιάζουν τίτλους που είναι σχετικά κοντά σε κυκλοφορία. Είναι από αυτά που μάλλον θα εκτιμήσω όσο περνάει ο καιρός. Τι να πω ας πούμε για το Kingdom Hearts 3; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψω εντυπώσεις γύρω από την από την παρουσίαση της Ν:

+Το DAEMON X MACHINA δείχνει υπέροχο και υποσχόμενο με βάση τα μέλη της ομάδας ανάπτυξης. Ελπίζω να τρέχει στα 60fps.
+Το FE Three Houses επίσης δείχνει υποσχόμενο.
+Οι άμεσες κυκλοφορίες που αποτέλεσαν μια μικρή έκπληξη.
+Τα smash/splatoon τουρνουά ήταν πολύ καλά. Το Splatoon συνεχίζει τα updates για ένα ακόμα εξάμηνο και συγκεκριμένα μέχρι τέλη 2018. Επιβεβαιώνει πως είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει η Ν τα τελευταία χρόνια.
+Το Mario Party υλοποιεί την πατέντα της Ν σχετικά με συνεργασία μεταξύ των οθονών, φαίνεται ενδιαφέρον και περιμένω να δούμε περισσότερα.

-Τα FE Three Houses, Yoshi μεταφέρθηκαν για το 2019 όταν περιμέναμε να κυκλοφορήσουν φέτος όπως είχαν ανακοινώσει εδώ και καιρό. Η πλάκα είναι πως περιμέναμε και άλλα πέρα από αυτά.
-Περίμενα μεγαλύτερη αναφορά σε κάποια παιχνίδια όπως το DRAGON BALL FighterZ. 
-Το N Direct κατέληξε SSB Ultimate Direct. Πάντως η διαφορετική ονομασία (*Special) στην Ιαπωνία και η γενικότερη σχετική πολιτική την βρίσκω για τα μπάζα, κάποτε μπορεί α είχε αξία αλλά πλέον είμαστε στο 2018. Γενικώς  είναι ιδιαίτερα δύσκολο για τις μεγαλοφυΐες της Ν να βρουν μια κοινά αποδεκτή ονομασία. 
-Καμία αναφορά ακόμα για το nintendo online, βλέπω να τρώνε τα μούτρα τους με την έναρξη της υπηρεσίας. Τουλάχιστον εφόσον ανακοινώσουν νωρίτερα σχετικές πληροφορίες μπορούν να έχουν και κάποιο feeback αλλά προφανώς είναι σίγουροι πως άξιζε όλη αυτή η αναμονή για την υπέρτατη υπηρεσία τους.
-Ο Miyamoto ως τώρα πήγε στην Ε3 για να παρουσιαστεί στην PC της Ubisoft.
-Καμία αναφορά στα Labo.
-Η Retro Studios παραμένει ανύπαρκτη εδώ και τέσσερα χρόνια.
-Ο Takahashi ανέφερε στο direct ότι μόνο ένα μικρό δείγμα των παιχνιδιών που ετοιμάζουν ανακοίνωσαν. Να δούμε ποιες θα είναι οι επιπτώσεις αν δεν πιάσουν τους στόχους τους για τα 20 εκατομμύρια και ακόμα καλύτερη ποια θα είναι η αντίδραση του Furukawa.

Γενικότερα (κλασικά) συμπεράσματα:

Η Ν χρειάζεται στούντιο, να απαλλαχτεί από την ταχύτητα χελώνας και να μάθει να αντιλαμβάνεται/ακούει το κοινό της στο ένα λογικό βαθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εκπληξη θα λεγαμε και το fighterz αλλα τοσο leak που εφαγε το βγαζουμε,αφου ουτε η N δεν νοιαστηκε να δειξει κατι παραπανω απο 10 sec trailer.Οποτε το mario party πιστευω οτι ηταν το κρυφο αστερι.Αν και υπαρχει περιπτωσει να δυσαρεστησει πολυ κοσμο γιατι δεν ειπαν κατι για online ενω στο  3ds εδωσαν και σε σχολια βλεπω πολυ κοσμο να ρωταει οπως και να στηριζει την αγορα του στο αν θα εχει online.

Το smash παντως πρεπει να ειναι το   πρωτο game τη N στο switch που πιανει τα 60 fps dock/undock και 1080p/720p

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

Για μενα καλα εκανε και δεν εδειξε τιποτα απο metroid,bayonetta 3 ή οτι αλλο θα ερθει πολυ αργοτερα.Σωστη η απαντηση της N που εδωσε οτι οταν το game θα πλησιαζει στην κυκλοφορια του θα δειξουνε υλικο.Αυτο το κανει πολυ η sony και δεν μου αρεσει καθολου δηλαδη πριν 2-3 χρονια περιπου ξεκινησαν να λενε για το spiderman οπου κατι δειχνανε καθε χρονο και κυκλοφορησε φετος.Το ff7 remake δεν ξερω ποσα χρονια περασαν που το εδειξαν αλλα πριν το 20 δεν φαινεται να βγαινει.

Συμφωνώ 100%. Όσο και αν χαλάστηκα που δεν είδα τίποτα από Metroid(σαν αρρωστάκι που είμαι) συμφωνώ απόλυτα με αυτά που είπαν στην συνέντευξή τους στο Game Informer. Μέσες άκρες είπαν: "We will show Metroid Prime when we are ready to show Metroid Prime." Και αυτό είναι το mindset που θέλω να ακούω. Από το να πετάνε κανά κοκκαλάκι σε εμάς τους πεινασμένους κάθε χρόνο στην Ε3 (*γκούχου* Sony *γκούχου*) καλύτερα να πάρουν τον χρόνο τους και όταν έρθει η ώρα για το reveal να γίνει όπως αξίζει σε ένα τέτοιο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο στις 16:00 ξεκινάνε εκπτώσεις σε κάποια παιχνίδια εως και 50% στο eshop λόγω της E3.

Από τις εικόνες δείχνει Zelda , Splatoon 2 και αλλά αλλά δεν λέει τιμές ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αυριανο demo του octopath που θα δωσουν,συμφωνα με την  square οτι  κανεις στο demo θα μπορεις να το μεταφερεις/συνεχισεις στο κανονικο game οταν κυκλοφορησει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, St@th1sm είπε

Αύριο στις 16:00 ξεκινάνε εκπτώσεις σε κάποια παιχνίδια εως και 50% στο eshop λόγω της E3.

Από τις εικόνες δείχνει Zelda , Splatoon 2 και αλλά αλλά δεν λέει τιμές ακόμα.

εφτιαξα account στο uk shop και τον εκανα link με τον λογαριασμο του 3ds. μπορω να αγορασω κανονικα και να τα παιξω στο switch οταν εχω τη κονσολα (σε λιγο καιρο απο τωρα)? αν δε κανω λαθος ειναι region free?

 

edit: δεν αφηνει να αγορασεις χωρις να εχεις συνδεσει κονσολα..τεσπα

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο στο σημερινό treehouse έδειξαν το daemon x machina για όποιον ενδιαφέρεται.

Δείχνει δημιουργία χαρακτήρα , το κεντρικό hub? , καθώς και δυο level από το παιχνίδι

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια επειδή είμαι σε 4.0.1 έκδοση ποια είναι η τελευταία για να δω αν θα κάνω update ή όχι;

Δεν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω κάποια demo για να το χρησιμοποιήσω χωρίς update έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Κολλητιλικίων" συνέχεια...

Για μένα πάντως αν είναι να θεωρήσουμε αποτυχημένη την παρουσίαση της Nintendo στην Ε3 επειδή ήταν overkill το 25λεπτο αφιέρωμα στο Smash και επειδή δεν έδειξε footage από single-player παιχνίδια (Metroid 4, Bayonetta 3) τη χρονιά που θέλει να στηρίξει τη συνδορμητική ας είναι. Όμως ακόμα και η αναβολή του Yoshi δεν είναι καθόλου τυχαία γιατί είναι single. Η επιλογή να δείξουν κατά μεγάλη πλειοψηφία online τίτλους (Fortnite, Paladins, Mario Tennis, Overcooked 2, Mario Party, Arena Valor, Smash, Splatoon dlc κλπ) και λιγότερους, μη ΑΑΑ, single τίτλους, μαρκετίστικα είναι πολύ σωστή και safe, με τη συνδρομητική μόλις 2 μήνες μακριά.

Ναι, γενικά δεν με ικανοποιεί και εμένα εντελώς αυτή η τακτική αλλά από την άλλη δε γίνεται και τίποτα καταστρεπτικό ουσιαστικά. Ναι, μας κρατά λίγο στο σκοτάδι και στην αγωνία μα σίγουρα είναι πιο τίμιο από το να τρολάρεις με teasers σε βάθος 2-3 χρόνων. Μια ανακοίνωση αρκεί για να ξέρουμε τι τίτλους περιμένουμε, δεν χρειάζεται να ψυχαναγκαζόμαστε κάθε τόσο. Δεν είναι ότι η Nintendo μας έχει συνηθίσει και σε καθυστερήσεις ή ότι δεν έβγαλε ποτέ κάτι που ανακοίνωσε. Δεν έχω PS4 (αν και μάλλον θα πάρω κάποια στιγμή) αλλά δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση αυτών που βλέπουν Death Stranding, TLOS, Spiderman κλπ από το 2015-2016 και παίρνουν ακόμα ένα coming soon για 2019...

Η εκτίμηση μου είναι ότι θα δούμε άλλο ένα direct αρχές Σεπτέμβρη με ενημέρωση για online και 2-3 παιχνίδια για σπρώξιμο. Επόμενο direct, με πολύ αισιοδοξία Νοέμβρη (ή αν δεν πάει καλά η συνδρομητική...), με λογική τέλη Γενάρη, όπου θα πρέπει να δώσει αυτά που ζητάει ο λαός.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...