Προς το περιεχόμενο

XCOM 2


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 790
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

No worries, ότι review έχω δει λένε τα καλύτερα και το main game είναι ήδη παιχνιδάρα, οποτε more shit το do και το πιο σημαντικό όπως είπε και ο φίλος παραπάνω υπάρχει setting να μεγαλώσεις τον χρόνο του project, ευτυχώς γιατί τα mods γίναν outdated, και το performance φυσικά που τώρα είναι ανθρώπινο λένε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιοπαιδα με βαλατε στην πριζα, το τσιμπησα 30gb extra ειναι τοσα πολλα πραγματα βαλανε ?

 

Λογικό αν υπολογίσεις και τις φωνές των Marina Sirtis, Jonathan Frakes, Denise Crosby, John de Lancie, Michael Dorn που έχουν προστεθεί, ανεβαίνει το ειδικό βάρος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το War of the chosen είναι stand alone ή πρέπει να έχεις και το πρώτο και προστίθεται όπως στο πρώτο παιχνίδι; 

 

Για το War of the Chosen θα πρέπει να έχεις και το αρχικό παιχνίδι, και δεν χρειάζεται άλλο DLC.

 

 

-------------------------------------

 

ΟΚ. Πίσω στο campaign. Μόλις έγινε ένα fluke (στην ελληνική κλφαρδία). Στην αποστολή μου ήμουν έρχεται ο Assasin Chosen.

Προχωρά κοντά στην ομάδα μου. Βάζω την Elena να κινηθεί και ανάβει τον Assassin καταλάθος που βγήκε 3 βήματα από τον Ranger.

Ρίχνει μία ο ranger, του βάζει το rng την βολή στο 5% του executioner (weapon module) και εκτελεί την Chosen με την μία

 

Χαχαχαχαχαχαχα.

 

5N2JN8l.jpg

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη προσθηκη που εκαναν ειναι και το κολπακι με το alt δηλαδη αν το εχεις πατημενο πριν κανεις κινηση σου δειχνει αν εχεις ακομα στοχους εκει που θελεις να πας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά καλύτερα να βάλεις την επιλογή από τα settings να υπάρχει πάντα αντί να πατάς κάθε φορα alt ;) Τα loading screens επιτέλους φορτώνουν γρήγορα και το stutter σχεδόν ανύπαρκτο, παρόλα αυτά τα μερικά effects και particles συνεχίζουν να ρίχνουν τα fps απλά όχι τόσο. Btw ενώ έβαλα double timers για τα missions συνεχίζουν να είναι ίδια, ίσως επειδή είναι οι πρώτες αποστολές idk, will see.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης υπάρχουν τα boosters μέσα στο παιχνίδι που δίνουν μερικά ιδιαίτερα καλά bonus, αν τα πάρετε με τις αποστολές.

 

π.χ έχω ενεργοποιήσει μόνιμα το bonus, να μην μετρά ο timer στις αποστολές, μέχρι να ανακαλυφθεί η ομάδα.

 

Μεγάλη βοήθεια στο παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λύτρωση είναι αυτό, από τα πιο άστοχα -για μένα- στοιχεία του 2 η αντίστροφη μέτρηση πριν γίνεις αντιληπτός από τους εχθρούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης υπάρχουν τα boosters μέσα στο παιχνίδι που δίνουν μερικά ιδιαίτερα καλά bonus, αν τα πάρετε με τις αποστολές.

 

π.χ έχω ενεργοποιήσει μόνιμα το bonus, να μην μετρά ο timer στις αποστολές, μέχρι να ανακαλυφθεί η ομάδα.

 

Μεγάλη βοήθεια στο παιχνίδι.

 

Apoll δεν μιλάς για τα αρχικά difficulty settings έτσι? Γιατί εκεί δεν είδα κάτι και τελικά το expand Avatar Project setting λειτουργεί αλλα ακόμα δεν είμαι σίγουρος άμα δουλέουν τα double timers. Αυτό που λες εσύ να φανταστώ το παίρνεις από το AWC? Το οποιο άμα κατάλαβα καλά δεν δίνει πια random skills στο level up έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Apoll δεν μιλάς για τα αρχικά difficulty settings έτσι? Γιατί εκεί δεν είδα κάτι και τελικά το expand Avatar Project setting λειτουργεί αλλα ακόμα δεν είμαι σίγουρος άμα δουλέουν τα double timers. Αυτό που λες εσύ να φανταστώ το παίρνεις από το AWC? Το οποιο άμα κατάλαβα καλά δεν δίνει πια random skills στο level up έτσι?

 

Commander Ironman.

Έχει booster που πέρνεις αν κάνεις αποστολές για τα διάφορα factions.

Είμαι WOT με κάτι φίλους. Μόλις ανοίξω το παιχνίδι θα σηκώσω φώτο.

 

http://s1165.photobucket.com/user/Fediuld/media/20170901205654_1_zps3vjxtf6v.jpg.html

 

(Δεν μπορώ να βάλω φώτο στο img). 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τώρα κατάλαβα, thanx :) Επίσης αφαιρέσανε πολλά από τα bonuses του AWC αλλα προφανώς για balance με τα καινούργια boosters. Καλά όταν σκάνε lost, chosen και advent είναι όλα τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τώρα κατάλαβα, thanx :) Επίσης αφαιρέσανε πολλά από τα bonuses του AWC αλλα προφανώς για balance με τα καινούργια boosters. Καλά όταν σκάνε lost, chosen και advent είναι όλα τα λεφτά.

 

Χεχε. Γι αυτό υπάρχουν οι Ultrasonic  Lure χειροβομβίδες για τις μάχες ενάντια στους Lost.

 

Ρίχνεις μία πάνω στον Chosen, και μαζεύονται όλοι οι Lost επάνω του. Άντε μετά να έχει μυαλό να ασχοληθεί με εσένα........

 

Oι φώτο σε direct link μόνο από το library, γιατι το imgur δεν παίζει μπάλα από χτες, και το photobucket είναι πλέον άθλιο.

 

http://s1165.photobucket.com/user/Fediuld/library/?sort=3&page=1

 

 

 

Επίσης σε αυτές τις μάχες, καλό είναι να έχετε:

α) Εναν sniper με faceoff, που να είναι bonded με κάποιον άλλον άσχετο. Βάλτε στον κοντά στους εχθρούς, και μπορεί να ρίξει σε 15 και να σκοτώσει τους 8-10 τουλάχιστον με μία κίνηση κάθε 3 γύρους.

β) Έναν Ranger με blademaster για να καλύπτει την υποχώρηση από το πεδίο της μάχης.

γ) Φυσικά φλογοβόλα είναι αναγκαία, σε δύο experimental exo-suit, κατά προτίμηση το ένα στον Ranger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αγόρασα και εγώ το game (Βασικό πακέτο + WoTC).

 

Πολύ πανικός ρε παιδιά στις φάσεις εκτός αποστολών. Το παιχνίδι σε βομβαρδίζει ασταμάτητα με πράγματα να κάνεις. Στο Rock Paper Shotgun, o reviewer το περιγράφει ως "θορυβο" και συμφωνώ απόλυτα. Η overworld κατάσταση είναι εξαιρετικά θορυβώδης.

 

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει πολύ, αλλά η φόρμουλα του παιχνιδιού απέχει πλέον πάρα πολύ από το κλασσικό UFO:Enemy Unknown.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...