Προς το περιεχόμενο

XCOM 2


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To αγόρασα και εγώ το game (Βασικό πακέτο + WoTC).

 

Πολύ πανικός ρε παιδιά στις φάσεις εκτός αποστολών. Το παιχνίδι σε βομβαρδίζει ασταμάτητα με πράγματα να κάνεις. Στο Rock Paper Shotgun, o reviewer το περιγράφει ως "θορυβο" και συμφωνώ απόλυτα. Η overworld κατάσταση είναι εξαιρετικά θορυβώδης.

 

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει πολύ, αλλά η φόρμουλα του παιχνιδιού απέχει πλέον πάρα πολύ από το κλασσικό UFO:Enemy Unknown.

 

 

Αυτό γίνετε στην αρχή dude, μετά από ένα σημείο δεν υπάρχουν πολλές επιλογές, φαντάσου να μην έβαζες και το integrated DLC που βάζει αλλα 5 missions άμα θυμάμαι καλά, βασικά άμα δεν έχεις παίξει τα DLC μην το βάλεις ;) Έγινε updated το ένα και μοναδικό mod που έβαλα ποτε στο game, check it ;) http://www.nexusmods.com/xcom2/mods/116/?

 

p.s. Συμβουλή μου άμα παίζεις από commander και πάνω να μην επεκταθείς γρήγορα γιατί θα έχεις παραπάνω από ένα Chosen να deal with ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 790
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίζω veteran και έχω και τους 3 Chosen να μου σπάνε τα νεύρα με τις τηλεοπτικές τους παρεμβολές σε κάθε turn.

 

Λείπει η ατμόσφαιρα του original παιχνιδιού. Δεν έχει σχέση με το περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω veteran και έχω και τους 3 Chosen να μου σπάνε τα νεύρα με τις τηλεοπτικές τους παρεμβολές σε κάθε turn.

 

Λείπει η ατμόσφαιρα του original παιχνιδιού. Δεν έχει σχέση με το περιεχόμενο.

 

Ε τράβα σκότωσέ τους.

 

 

 

--------------------------------

 

Παίζει κανείς το Daily Challenge? Το χτεσινό ήταν ίσως το πιο εύκολο. Ο Templar με το Parry έκανε βασικά όλη την δουλειά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τράβα σκότωσέ τους.

 

 

 

--------------------------------

 

Παίζει κανείς το Daily Challenge? Το χτεσινό ήταν ίσως το πιο εύκολο. Ο Templar με το Parry έκανε βασικά όλη την δουλειά :)

 

Ε αυτό έκανα. Μου έσπαγαν τα @@.

 

Και ενώ είμαι στην φάση να το τερματίσω, το τραβάω επίτηδες όσο παίρνει, διότι τώρα που έβγαλαν το σκασμό, το παιχνίδι για εμένα απογειώθηκε και το καραπολαμβάνω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το διασκεδάζω πάντως, άμα θυμάμαι καλά υπήρχε ένα mod που τα έκανε disable. Επίσης κακός που τους έφαγες όλους γιατί το final assault που σου κάνουν έχει φάση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτό έκανα. Μου έσπαγαν τα @@.

 

Και ενώ είμαι στην φάση να το τερματίσω, το τραβάω επίτηδες όσο παίρνει, διότι τώρα που έβγαλαν το σκασμό, το παιχνίδι για εμένα απογειώθηκε και το καραπολαμβάνω. :-D

 

Ναι μόλις τους σκότωσα χαλάρωσα λιγάκι, και πήγα για τα achievements.

 

Και αποφάσισα χτες το βράδυ να το σπρώξω για τερμάτισμα το campaign.

Αξίζει να δει κανείς τα factional end scenes μετά το τέλος του κεντρικού end scene.

 

Ιδίως αυτό με τους Templar αφήνει πολλά ερωτηματικά για το μέλλον..........

 

 

Επίσης στην τελική μάχη, αν έχετε τη Alien Hunter DLC με τα super bosses, αξίζει να έχετε τα Icarus και Rage suit. Πανικοβάλλουν αρκετούς εχθρούς (Μutons και Archon) και έχετε λίγη βοήθεια, ειδικά στο τελευταίο  Avatar που βγάζει νέους εχθρούς κάθε γύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ μετά από 60 ώρες αποφάσισα να το τρέξω προς τερματισμό.

 

Νόμιζα θα προλάβαινα σήμερα, αλλά το βλέπω για αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτος τερματισμός στις 67 ώρες.

 

Ωραίο το παιχνίδι, το ευχαριστήθηκα και σίγουρα θα επιστρέψω κάποια στιγμή για rematch.


Αξίζει να δει κανείς τα factional end scenes μετά το τέλος του κεντρικού end scene.

 

Ιδίως αυτό με τους Templar αφήνει πολλά ερωτηματικά για το μέλλον..........

 

 

XCOM: Terror from the deep anyone?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

guys, αν καποιος το εχει, θα ηθελα μια γνωμη αν αξιζει το content του expansion στο 25αρι.

η επειδη δεν εχω παιξει το long war ακομα. να παιξω ενα playthrough long war και να αφησω το expansion κατα ανοιξη μερια? ( που θα πεσει κι αλλο η τιμη του). δεν παιζω playthrough κολλητα ετσι κι αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys, αν καποιος το εχει, θα ηθελα μια γνωμη αν αξιζει το content του expansion στο 25αρι.

η επειδη δεν εχω παιξει το long war ακομα. να παιξω ενα playthrough long war και να αφησω το expansion κατα ανοιξη μερια? ( που θα πεσει κι αλλο η τιμη του). δεν παιζω playthrough κολλητα ετσι κι αλλιως.

 

Ναι. Παίξε έτσι. Περίμενε εκπτώσεις, γιατί εκτός των χρημάτων, άμα το παίξεις μία φορά, δεν λέει δεύτερη. 

Ωραίο expansion αλλά μόλις το τελειώσεις, δεν σου κάνει όρεξη να παίξεις ξανά. 

 

Εν αντιθέσει με π.χ τα expansions του CK2 & Stellaris, που έχω ρίξει εκατοντάδες ώρες κάψιμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys, αν καποιος το εχει, θα ηθελα μια γνωμη αν αξιζει το content του expansion στο 25αρι.

η επειδη δεν εχω παιξει το long war ακομα. να παιξω ενα playthrough long war και να αφησω το expansion κατα ανοιξη μερια? ( που θα πεσει κι αλλο η τιμη του). δεν παιζω playthrough κολλητα ετσι κι αλλιως.

 

Το expansion είναι ένα mega patch στο main game που το βρίσκω απόλυτα must, οι αλλαγές είναι πολλές για να στις πω αλλα ότι το performance είναι νύχτα με την μέρα φτάνει. Απλά συμβουλή μην intergrate τα DLC ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος απο το shens last gift νομιζω ολα τα αλλα dlc ειναι μ@λ@κιες, δεν χρειαζετα να παρεις το deluxe edition δηλ και απλα βαζεις απο πανω το war of the chosen και εισαι οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ηδη το deluxe και εχω παιξει τα dlc, καθως το ειχα βρει φθηνα πριν καν μπει στο humble.

 

επειδη με ενδιαφερει να δω το long war ετσι κι αλλιως. ξερουμε αν το το mod αλλαζει με το expansion? αποκτα features απο το expansion, η απαιτει το expansion πλεον?

γιατι σε αυτη τη περιπτωση φαινεται πιο λογικο να παιξω πρωτα το expansion kai μετα το mod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θες το mod τότε ξεχνα το expansion atm, προσωπικά βρήκα το mod buggy και αποφεύγω να βάλω τόσο complicated mods σε τόσο μεγάλο game ειδικά όταν δεν μπορείς να check every aspect από το mod ότι τρέχει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...