Προς το περιεχόμενο

XCOM 2


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 790
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 μήνες μετά...
  • Moderators

Επίσης ένα multi-part series για το War of the Chosen DLC από τον (guru κατά στη γνώμη μου στο είδος) Marbozir.

https://www.youtube.com/watch?v=F3kiO_3r33o

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα νέο campaign με το War of the Chosen και Balanced DLCs επιλογή.

 

Κατ αρχή έχουν βελτιώσει το perf της μηχανή του παιχνιδιού αρκετά, που ήταν βάσανο όταν το έπαιζα το 2016, αλλά αυτό μόνο για όσους αγοράσουν το War of the Chosen, σύμφωνα με την Firaxis.

(τουλάχιστον στο σύστημά μου 6800Κ @ 4.4Ghz και GTX1080Ti @ 2100)

 

Έχουν προσθέσει νέα map templates και περισσότερα assets για να φτιάχνει δυναμικά περισσότερους χάρτες.

Μου αρέσει το ότι αν κάποιος στρατιώτης στην αποστολή είναι άχρηστος, παίρνει αρνητικό trait, για πιο RPG κλίμα.

 

Είμαι στην αρχή και δεν έχω εξερευνήσει καλά το budy/friendship μεταξύ των στρατιωτών, ούτε κάποιο από τα νέα χαρακτηριστικά.

 

Σημείωση, στην επιλογή δυσκολίας, έχει μία μεγάλη κατηγορία επιλογών που μέχρι και την διάρκεια του παιχνιδιού διπλασιάζει. (μειώνει στο μισό το dark project)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Με πήρε μιάμιση ώρα να καθαρίσω την πρώτη αποστολή του campaign War of the Chosen.

Ετοιμαστείτε για onslaught, μιας και εμένα μου έβγαλε 78 εχθρούς.......

 

Δεν ρίχνω spoilers εκτός του ότι ο Mox είναι τρομερός...............

 

8ipyEJP.jpg

 

 

Το παιχνίδι πλέον είναι πολύ διαφορετικό, σαν να είναι απλά "νέο".

 

 

Επίσης άλλο ένα καλό στοιχείο, δεν μπορείτε να χρησιμοποιείτε συνέχεια τους ίδιους...... Κουράζονται και οι επιδόσεις τους πέφτουν....

 

 

I2Us0Mv.jpg

 

Α ναι, υπάρχουν και άρρωστοι που τρώνε ψητά Chrysalids.

 

m220mkZ.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λίγο καλύτερη τιμή να είχε...

 

Βέβαια, παντού διαβάζω πως αλλάζει πολύ το παιχνίδι και προσθέτει καλά στοιχεία, κάποιοι κάνουν λόγο για XCOM 2,5 αλλά και πάλι... Τέλος πάντων, θα το δω σε πρώτη ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο καλύτερη τιμή να είχε...

 

Βέβαια, παντού διαβάζω πως αλλάζει πολύ το παιχνίδι και προσθέτει καλά στοιχεία, κάποιοι κάνουν λόγο για XCOM 2,5 αλλά και πάλι... Τέλος πάντων, θα το δω σε πρώτη ευκαιρία.

 

Βασικά ναι. Είναι το XCOM 2.5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν τα προηγούμενα DLC δηλαδή ραμμένα επάνω στο main campaign απλά αυτό περιέχει και διαφορα καινούργια gameplay addons, optimization, etc. Review above. ;) Όσο για την ερώτηση σου, ναι θα είναι η "ίδια" εμπειρία απλά με παραπάνω πράγματα να κανεις και να σου κάνουν :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...