Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10000mAh @ ALLBUY 12.24€


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...μα χωρίς paypal. οι περιορισμοί ισχύουν με κάποιες εξαιρέσεις και μέχρι 500 ευρώ το μήνα. Αν πληρώσεις κατευθείαν με πιστωτική θα το πάρει. Γενικά είχα καταλάβει ότι οι περιορισμοί περιορίστηκαν τον τελευταίο καιρό, αλλά το amazon.fr δεν κατάφερε να πάρει χρήματα πό την κάρτα μου σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 434
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, λίγο τα φώτα σας στο παρακάτω θέμα.

 

Προσπάθησα να πάρω από το Gearbest 2 τεμάχια από το power bank του τίτλου. Επειδή δεν με άφηνε να αυξήσω τον αριθμό των τεμαχίων σε πάνω από 1, έκανα μία παραγγελία και άλλη μία μετά από αυτή για το ίδιο αντικείμενο. Αφού έγινε processed η πληρωμή, μου έστειλαν ένα mail για να επιβεβαιώσουν αν έκανα κατά λάθος δύο ίδιες παραγγελίες ή επίτηδες. Αφού τους εξήγησα τον λόγο των δύο παραγγελιών, βλέπω ένα δεύτερο ticket στον λογαριασμό μου που μου αναγράφουν το εξής:

 

 

Dear customer

Thanks for your order at Gearbest

 

Your order is now ON HOLD,we need to complete this one-time verification.

This is a standard anti-fraud check for online payment,please check our website for more details here : 

 

http://www.gearbest.com/about/verify-payment.html

 

We will process your order as soon as we receive the payer's ID confirmation.

Please provide us the following documents:

1) 1 color photo of your identity card or passport or driving license.

The photo must show clearly, the full name, expiry date, signature and address if applicable.

You can hide the date of birth and document number for your privacy.

 

2) 1 credit card photo of the card used for the payment

For your safety , please just show the cardholder's name,the expiry date and the last 4 numbers.

If you have paid with a virtual credit card please send us sreenshot of your electronic bills, which shows the card number and details.

If you have paid by Paypal,please send the credit card's copy that you have registered in PayPal.

 

Kindly make sure both attachments' size do not exceed 2 MB.

 

Please rest assured that we just want to make sure that this transaction was indeed made by the cardholder.

Our goal is to ensure this order's safety for both of us.

As we do not wish to delay your order please kindly reply us within 3 business days.

 

We look forward to hearing from you soon 

Please feel free to contact us if you have any question, we are happy to help.

Thank you very much for your help and understanding. 

 

Best Regards.

Gearbest Customer Service

http://www.gearbest.com/

 

 

Έχει τύχει σε κανέναν σας κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Εχει συμβει και σε αλλους. Στην θεση σου δεν θα τα εδινα τα στοιχεια. 

 

Μου ηρθαν δυο σημερα απο το banggood. 16 μερες εκαναν με direct priority mail το οποιο κοστισε <2ευρω. Η παραγγελια εγινε δευτερα, το εστειλαν παρασκευη γιατι δεν ειχαν στοκ. 23.56 ευρω συνολο, αυθεντικα φαινονται. Τα φορτιζω και αν προκυψει κατι το γραφω. 

Παρηγγειλα και μουφα θηκες απο το ebay με 2.5 ευρω. Στον δρομο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Εχει συμβει και σε αλλους. Στην θεση σου δεν θα τα εδινα τα στοιχεια. 

 

Μου ηρθαν δυο σημερα απο το banggood. 16 μερες εκαναν με direct priority mail το οποιο κοστισε <2ευρω. Η παραγγελια εγινε δευτερα, το εστειλαν παρασκευη γιατι δεν ειχαν στοκ. 23.56 ευρω συνολο, αυθεντικα φαινονται. Τα φορτιζω και αν προκυψει κατι το γραφω. 

Παρηγγειλα και μουφα θηκες απο το ebay με 2.5 ευρω. Στον δρομο ειναι.

 

Σιγά μην τους δώσω τέτοια στοιχεία για να πάρω ένα power bank! Φυσικά και όχι! Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν έχω ξανακούσει τέτοιο περιστατικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην τους δώσω τέτοια στοιχεία για να πάρω ένα power bank! Φυσικά και όχι! Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν έχω ξανακούσει τέτοιο περιστατικό.

Με απευθείας κάρτα τους πλήρωσες; Καλά τα άλλα, αλλά την υπογραφή για ποιο λόγο την χρειάζονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, με κάρτα απευθείας.

 

Τους έστειλα πως μπορώ να τους στείλω φωτό (με εμφανή μόνο τα 4 τελευταία ψηφία της) την κάρτα αλλά αρνούμαι να στείλω ταυτότητα ή διαβατήριο για να πάρω ένα power bank των 11€ και πως αν επιμένουν, να μου ακυρώσουν την παραγγελία και να μου επιστρέψουν το ποσό.

 

Πριν λίγο μου απάντησαν πως μπορώ να στείλω μόνο την κάρτα, οπότε και αυτό θα κάνω για να τελειώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι στα ελτα βαριουντε που ζουνε. Μου ηρθε το 10000mah και επειδη δεν βρηκε κανεναν να το δωσει το αφησε στην μαντρα ελεος...

μοιπως να εκανα πουστια και να ελεγα πως δεν το παρελαβα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, δε φταιει το καταστημα. 

 

μην το συνεχιζετε πολλοι αυτο (ξερω και βλεπω πολλους να το κανουν). θα το παρουν πρεφα τα κινεζακια τι παιζει και δε θα μας στειλουν τιποτα ξανα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοιπως να εκανα πουστια και να ελεγα πως δεν το παρελαβα??

γιατι; για να σταματησουν μετα να μας στέλνουν; γιατι να ξερεις, την πληρώνουμε ολοι εξαιτίας μερικών εξυπνων...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα,
Όπως είχα ξαναπεί πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έχει παραλάβει το powerbank..Η παραγγελία είχε
γίνει 10 Αυγούστου και το πακέτο εστάλη στις 15 Αυγούστου.. (χωρίς να έχω ζητήσει tracking number)..
Γνωρίζετε αν υπάρχει η "δυνατότητα" να ζητήσω είτε refund των χρηματων που έδωσα είτε να μου στείλουν
άλλο προιόν?? (Την παραγγελία την είχα κάνει στο Banggood)..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα,

Όπως είχα ξαναπεί πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έχει παραλάβει το powerbank..Η παραγγελία είχε

γίνει 10 Αυγούστου και το πακέτο εστάλη στις 15 Αυγούστου.. (χωρίς να έχω ζητήσει tracking number)..

Γνωρίζετε αν υπάρχει η "δυνατότητα" να ζητήσω είτε refund των χρηματων που έδωσα είτε να μου στείλουν

άλλο προιόν?? (Την παραγγελία την είχα κάνει στο Banggood)..

 

 

 

Δεν είσαι ο μόνος. Κι εγώ δεν παρέλαβα ακόμη απ' το bg, αλλά έκανα την παραγγελία μου (3 τμχ με tracking) στις 18/9. Δυστυχώς τα στέλνουν με Sweden που αργεί & το tracking τους δεν είναι καθόλου καλό (δεν το βρίσκει το 17track - κάποτε είχα ανακαλύψει ότι μέχρι ένα σημείο μπορώ να το παρακολουθώ από το Direct Link).

 

Όσον αφορά το refund ή resend, φυσικά & μπορείς να το ζητήσεις. Κατά την άποψη μου, κακώς περίμενες τόσο καιρό. Αν έκανες την αγορά μέσω PayPal είναι πολύ πιθανό να το πετύχεις, άνοιξε ένα case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα,

Όπως είχα ξαναπεί πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έχει παραλάβει το powerbank..Η παραγγελία είχε

γίνει 10 Αυγούστου και το πακέτο εστάλη στις 15 Αυγούστου.. (χωρίς να έχω ζητήσει tracking number)..

Γνωρίζετε αν υπάρχει η "δυνατότητα" να ζητήσω είτε refund των χρηματων που έδωσα είτε να μου στείλουν

άλλο προιόν?? (Την παραγγελία την είχα κάνει στο Banggood)..

 

 

 

Αν πλήρωσες με paypal κανεις dispute, και ζητάς τα χρήματα σου πίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...