Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10000mAh @ ALLBUY 12.24€


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οντως , ξεκιναει να φορτιζει με το που συνδεσεις το κινητο. 

κατα τη φορτιση του κινητου παρατηρησα οτι αναβοσβηνουν καθε λιγο τα led. προφανως και σε σας ετσι κανει ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 434
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι λιγο ψαρωτικο γιατι οι οδηγιες ειναι στα κινεζια (ανεπιτρεπτο για σοβαρη εταιρια) Τα λεντ αναβοσβηνουν σαν δεικτη φορτισης, οταν ειναι αδειο που ερχεται σχεδον αδειο, αναβοσβηνει ενα λεντ, οσο γεμιζει αναβοσβηνουν περισσοτερα, και οταν γεμησει ειναι σταθερα αναμενα και τα τεσσερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο ψαρωτικο γιατι οι οδηγιες ειναι στα κινεζια (ανεπιτρεπτο για σοβαρη εταιρια)

 

Δεν είναι & τίποτα ιδιαίτερο, αλλά αν θες το manual στ' αγγλικά, δες το spoiler (σκαναρισμένο):

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο ψαρωτικο γιατι οι οδηγιες ειναι στα κινεζια (ανεπιτρεπτο για σοβαρη εταιρια) 

 

Από που και ως που είναι ανεπίτρεπτο? το προϊόν προορίζεται αποκλειστικά για την αγορά της Κίνας, άσχετα αν έρχεται Ελλάδα μέσω τρίτων. μήπως ήθελες να σου έχουν και μετάφραση στα Ελληνικά?

 

Θέλω να πιστεύω πως στο Ευρωπαϊκό τους κατάστημα (δεν στέλνει Ελλάδα) θα τα έχουν και σε άλλες γλώσσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν φορτιζει το powerbank, ειναι μονιμα τα led αναμενα και αναβοσβηνει το επομενο (αναλογα με το ποσο εχει φορτιστει παντα)?

γιατι εγω παρατηρησα οτι αναβουν για μερικα δευτερολεπτα και μετα σβηνουν παλι για λιγο και ξαναναβουν. περιπου οπως κανει οταν φορτιζει μια συσκευη απο το powerbank αλλα με μεγαλυτερη διαρκεια το αναμα και το σβησιμο των led...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν φορτιζει το powerbank, ειναι μονιμα τα led αναμενα και αναβοσβηνει το επομενο (αναλογα με το ποσο εχει φορτιστει παντα)?

Ναι.

 

γιατι εγω παρατηρησα οτι αναβουν για μερικα δευτερολεπτα και μετα σβηνουν παλι για λιγο και ξαναναβουν. περιπου οπως κανει οταν φορτιζει μια συσκευη απο το powerbank αλλα με μεγαλυτερη διαρκεια το αναμα και το σβησιμο των led...

Αυτό γίνεται σε φάση αποφόρτισης (δηλ. οποτεδήποτε δεν είναι συνδεδεμένο για να φορτίζει), όταν συνδέεις/αποσυνδέεις κάτι ή/& όταν πατάς το κουμπί power, για να δεις πόσο φορτισμένο είναι.

 

Δες το screenshot με το manual στο προηγούμενο post μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 

Αυτό γίνεται σε φάση αποφόρτισης (δηλ. οποτεδήποτε δεν είναι συνδεδεμένο για να φορτίζει), όταν συνδέεις/αποσυνδέεις κάτι ή/& όταν πατάς το κουμπί power, για να δεις πόσο φορτισμένο είναι.

 

Δες το screenshot με το manual στο προηγούμενο post μου.

 

το ειδα και κανονικα πρεπει να μενουν αναμενα. αρα κατι παιζει εμενα που για καποια δευτερα σβηνουν και ξαναναβουν  κανονικα οταν φορτιζει. 

αυτο το ειδα στην δευτερη φορτιση, θα το παρακολουθησω και θα δω.

να υποθεσω οτι δεν συμφερει να ασχοληθω με εγγυηση κλπ? προφανως τα μεταφορικα ειναι δικα μου. αν και ισως παω με τη μεθοδο του refund μεσω paypal μηπως και μου ξαναστειλουν αλλο ή τα λευτα πισω, ετσι και διαπιστωσω οτι οντως εχει προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα και κανονικα πρεπει να μενουν αναμενα. αρα κατι παιζει εμενα που για καποια δευτερα σβηνουν και ξαναναβουν  κανονικα οταν φορτιζει. 

αυτο το ειδα στην δευτερη φορτιση, θα το παρακολουθησω και θα δω.

να υποθεσω οτι δεν συμφερει να ασχοληθω με εγγυηση κλπ? προφανως τα μεταφορικα ειναι δικα μου. αν και ισως παω με τη μεθοδο του refund μεσω paypal μηπως και μου ξαναστειλουν αλλο ή τα λευτα πισω, ετσι και διαπιστωσω οτι οντως εχει προβλημα...

 

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα τι εννοείς. Είναι όμως απλό να ελέγξεις αν είναι original, βάσει των όσων σου έγραφα εδώ.

 

Για εγγύηση που απαιτεί αποστολή στην Κίνα σε κάτι χαμηλής αξίας, μάλλον δεν θ' ασχολούμουν.

 

Αν όμως μπορείς ν' αποδείξεις ότι είναι το δικό του προϊόν κι ότι δεν είναι γνήσιο Xiaomi ενώ έτσι έλεγε ο πωλητής (btw, από πού το πήρες; δώσε link του συγκεκριμένου που έβαλες στο καλάθι σου), τότε αξίζει να κάνεις dispute. Πώς θ' αποδείξεις όμως ότι αυτό που δείχνεις είναι συγκεκριμένου πωλητή κι όχι κάποιου άλλου;

 

Anyway, that's simply food for thought. Οι αγορές, ιδίως όταν γίνονται από απόσταση (π.χ. internetοκινεζομάγαζα), έχουν πάντα τα ρίσκα τους. Μέχρι στιγμής πάντως έχω πάρει 8 powerbank της Xiaomi [(1+3)*10400 + (1+3)*10000] από διάφορα γνωστά κινεζομάγαζα, κι ήταν όλα original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα τι εννοείς. Είναι όμως απλό να ελέγξεις αν είναι original, βάσει των όσων σου έγραφα εδώ.

 

Για εγγύηση που απαιτεί αποστολή στην Κίνα σε κάτι χαμηλής αξίας, μάλλον δεν θ' ασχολούμουν.

 

Αν όμως μπορείς ν' αποδείξεις ότι είναι το δικό του προϊόν κι ότι δεν είναι γνήσιο Xiaomi ενώ έτσι έλεγε ο πωλητής (btw, από πού το πήρες; δώσε link του συγκεκριμένου που έβαλες στο καλάθι σου), τότε αξίζει να κάνεις dispute. Πώς θ' αποδείξεις όμως ότι αυτό που δείχνεις είναι συγκεκριμένου πωλητή κι όχι κάποιου άλλου;

 

Anyway, that's simply food for thought. Οι αγορές, ιδίως όταν γίνονται από απόσταση (π.χ. internetοκινεζομάγαζα), έχουν πάντα τα ρίσκα τους. Μέχρι στιγμής πάντως έχω πάρει 8 powerbank της Xiaomi [(1+3)*10400 + (1+3)*10000] από διάφορα γνωστά κινεζομάγαζα, κι ήταν όλα original.

 

 

καλημερα,

δεν ειπα οτι δεν ειναι γνησιο. ειναι γνησιο συμφωνα με το verify της xiaomi. απλα αναρωτιεμαι σε περιπτωση που δω οτι δεν δουλευει σωστα τι να κανω.  

παντως το κινητο μου το φορτισε χωρις διακοπη και γρηγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,

δεν ειπα οτι δεν ειναι γνησιο. ειναι γνησιο συμφωνα με το verify της xiaomi. απλα αναρωτιεμαι σε περιπτωση που δω οτι δεν δουλευει σωστα τι να κανω.  

παντως το κινητο μου το φορτισε χωρις διακοπη και γρηγορα. 

 

Μήπως όταν το φόρτιζες κάτι (μπρίζα/φορτιστής/καλώδιο/θύρα φόρτισης τηλ) δεν έκανε καλή επαφή & σου έκανε αυτά τα κόλπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όταν το φόρτιζες κάτι (μπρίζα/φορτιστής/καλώδιο/θύρα φόρτισης τηλ) δεν έκανε καλή επαφή & σου έκανε αυτά τα κόλπα;

 

 

θα το παρακολουθησω στην επομενη φορτιση για να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρελαβα και εγω σήμερα, έκανα το τεστ είναι γνήσιο, συνδέω το κινητό και φορτίζει κανονικά,κατά την φόρτιση αναβοσβήνουν και τα τέσσερα λαμπάκια ταυτόχρονα, ετσι κάνει; επίσης το πήρα για ώρα α ανάγκης, επειδή δε θα το χρησιμοποιήσω πολύ πώς θα το προστατέψω; να το φορτιζω κάπου κάπου η δε χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα... χρησιμοποιησε το φουλ-αδειο κανα δυο τρεις φορες...

 

οταν θα το αποθηκευσεις (για καιρο) πρεπει να ειναι μισο αδειο...

Οκ ευχαριστώ, αυτό που όταν φορτίζει το κινητό αναβοσβήνουν όλα τα λαμπάκια μαζί έτσι είναι; η έχουμε θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...