Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε τα όπλα είναι θέμα moveset και animation. Παίζεις με αυτό που σε βολεύει.

 

Το όπλο του butcher το αναβάθμιζα παράλληλα με το broadsword, αλλά το δεύτερο, επειδή το έκανα Heavy (κάνει scaling με STR), πάντα έκανε λίγο περισσότερο damage από του butcher. Οπότε όταν έφτασε η στιγμή να κάνω ένα όπλο +10, επέλεξα το broadsword.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Fotis13 εγώ έχω κάτσει με το stock σπαθί του knight, έχω φτάσει αρκετά παρακάτω μιας και επίσης κάηκα το σουκου  :lol:

Κάποια στιγμή ανεβαίνεις στο Lothric Castle, το μέρος είναι απίστευτο....

Αργότερα θα βρεις γνωστές περιοχές από το 1 και θα δεις πώς είναι τώρα, μετράει πολύ και αυτό  ;)

 

@panther_512

μάλιστα, πάμε για το χασάπικο δηλαδή... δεν το προχώρησα γιατί τα chunks είναι ψιλο-σπάνια ακόμα για εμένα, μάλλον πρέπει να φαρμάρω τους knights στο castle μετά τον dancer...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fotis13 εγώ έχω κάτσει με το stock σπαθί του knight, έχω φτάσει αρκετά παρακάτω μιας και επίσης κάηκα το σουκου  :lol:

Κάποια στιγμή ανεβαίνεις στο Lothric Castle, το μέρος είναι απίστευτο....

Αργότερα θα βρεις γνωστές περιοχές από το 1 και θα δεις πώς είναι τώρα, μετράει πολύ και αυτό  ;)

 

@panther_512

μάλιστα, πάμε για το χασάπικο δηλαδή... δεν το προχώρησα γιατί τα chunks είναι ψιλο-σπάνια ακόμα για εμένα, μάλλον πρέπει να φαρμάρω τους knights στο castle μετά τον dancer...

xaxa  ε  οχι ρε συ με το stock sword,   to τερματισες εσυ λολ .Τον dancer  ton ekana trigger  γιατι σκοτωσα την γρια  αλλα δεν εχω κανει κινηση να του την πεσω ακομα :P

Mε τα όπλα είναι θέμα moveset και animation. Παίζεις με αυτό που σε βολεύει.

 

Το όπλο του butcher το αναβάθμιζα παράλληλα με το broadsword, αλλά το δεύτερο, επειδή το έκανα Heavy (κάνει scaling με STR), πάντα έκανε λίγο περισσότερο damage από του butcher. Οπότε όταν έφτασε η στιγμή να κάνω ένα όπλο +10, επέλεξα το broadsword.

Ναι αλλα το butcher εχει και το buff που σου ανεβαζει hp  με καθε  πετυχημενο hit  kai ayto scaling me str κανει  kai stance  απανωτα οταν ειναι 2handed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ stock εννοώ το broadsword που σου δίνει στην αρχή, έχει φάει τα upgrades του εννοείται... νομίζω είναι refined +7 τώρα; κάτι τέτοιο

Σκέφτηκα να το πάω σαν το DeS που την πρώτη φορά το είχα βγάλει με τα (upgraded) knight stock stuff που σου έδινε το παιχνίδι  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το butcher's το βρίσκω λίγο αργό, δεν το χρησιμοποίησα, παρά το γεγονός ότι το αναβάθμισα σχεδόν μέχρι τέρμα.

 

Πάντως μόνο ένα Titanite slub βρήκα σε όλο το παιχνίδι, και αυτό δύο βήματα πρίν το τέλος, οπότε μόνο ένα όπλο μπορούσα να το πάρω +10.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του χει βαλει heavy gem  και με το +6 επωφελειται περισσοτερο απο str  εννοει :P Σε μενα βγαζει πολυ περισσοτερο με 

Sharp +10  216 

Refined +10 210        40str/40dex build Refined σε βγαζει ανετα και NG+3

Hollow +10 222     

Και εσυ broadsword  εχεις? ελα ρε πολυ σουξε το οπλο αυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ έχω αυτό του κρομύδα, εννοείς δε βρίσκεις άλλο μετά; wtf 

θα πέσει patch σαν το ΒΒ αν είναι έτσι, έτσι πιστεύω

http://darksouls3.wiki.fextralife.com/Titanite+Slab

8 στο συνολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ειναι παραπανω απο αρκετα για ενα playthrough, εχω κανει καμια 10αρια weapons(και 2-3 shields) που ηθελα να δοκιμασω +10 εχω αλλα 2-3 slabs και materials μηπως βγει κανα build με συγκεκριμενο weapon να υπαρχει. Ειμαι ng++ τωρα να παρω τα +2 rings και το 3ο nameless king soul για να παρω και το miracle, στο ng+ δεν ειδα σχεδον καμια διαφορα εκτος απο λιγο περισσοτερο health σε ολα, στο ng++ νομιζω κανουν και αρκετα περισσοτερο dmg, ειμαι με 42 vgr τωρα και μαλλον θα το παω 50 να ειμαι πιο ανετος.

 

Πηρα και το twin princess greatsword απο το combine που κανεις, καλο ειναι εχει τα skill και των 2 αλλα το καλυτερο ειναι το dragonslayer greataxe ειμαι πανω απο 750dmg με αυτο. Γενικα παιζω 2 setups η το axe με μικρο parry shield η το twin princess με moaning shield(82 stability vs 80 της havel στο +5 και ελαφρυτερη αλλα δεν εχει τοσο καλα elemental resistances) και κανω tank τα παντα, best sunbro. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιοι ειναι δεν ειδα κατι διαφορετικο, μονο οι knights στο lothric σε ng++ μου φανηκαν πιο aggro και με διαφορετικα movesets αλλα μπορει να ειναι ιδεα μου η να μη θυμαμαι καλα. Ειμαι πολυ νωρις στο ng++ οποτε δεν ξερω τι αλλο μπορει να δω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες βρηκα το οπλο του smough και το dragonslayer greataxe.Το οπλο του smoough σιγουρα το εμπνευστηκε απο αυτο ο miyiazaki.

 

attachicon.gifimage (2).jpg

χαχαχαχα!!!!!

 

Τελικά? σε ποιο κατέληξες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...