Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι προφανώς απο εδώ βλέπω ότι χρειάζεται, χρόνια τώρα, ιδιαίτερα επι 360. Αλλα άλλη χάρη έχει ο διάλογος now and then σε ένα πιο τοπικό φόρουμ.

Ναι βεβαια υπαρχει μια μικρη διαφορουλα http://steamcommunity.com/stats/374320/achievements Οπως μπορεις να δεις τα ποσοστα στα τελευταια achievement ειναι υπερβολικα μικρα και πολυ πιθανο πχ στο Insomnia κανενα ατομο να μην μπηκε καν στον κοπο να το παει για 100%. Εμενα πχ μου λειπουν 2 achievement για 100%. To 1 ειναι με τα miracles(λογω farm για το Darkmoon miracle αν το ψαξεις)και το αλλο ειναι για να μαζεψεις ολα τα rings επειδη θελουν full οδηγο για να τα βρεις,κυριως σε ng και ng++.Περισσοτερο βεβαια για το Darkmoon miracle το σταματησα μιας και θελει παρα πολυ χρονο το ρημαδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι βεβαια υπαρχει μια μικρη διαφορουλα http://steamcommunity.com/stats/374320/achievements Οπως μπορεις να δεις τα ποσοστα στα τελευταια achievement ειναι υπερβολικα μικρα και πολυ πιθανο πχ στο Insomnia κανενα ατομο να μην μπηκε καν στον κοπο να το παει για 100%. Εμενα πχ μου λειπουν 2 achievement για 100%. To 1 ειναι με τα miracles(λογω farm για το Darkmoon miracle αν το ψαξεις)και το αλλο ειναι για να μαζεψεις ολα τα rings επειδη θελουν full οδηγο για να τα βρεις,κυριως σε ng και ng++.Περισσοτερο βεβαια για το Darkmoon miracle το σταματησα μιας και θελει παρα πολυ χρονο το ρημαδι.

Σε ποιο playthrough εισαι τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τερματισα σημερα, νομιζω ευκολακι σε σχεση με τα προηγουμενα, γενικα η σειρα οσο παει και  γινεται πιο απλη, παντως αυτο ηταν το μοναδικο souls παιχνιδι στο οποιο δεν εκανα καθολου φαρμινγκ για souls...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο playthrough εισαι τωρα?

Εχω φαει και το lord of cinder και τα διαφορετικα τελη τα εχω κλασσικα απο τα πολλαπλα playthrough που εκανα(1 με faith only,1 με sorcerer only και το κλασσικο pyro).

 

Ανεβασα και ενα pyro για να το εκανα με αυτον το ολο με τα rings αλλα το darkmoon με ξενερωσε πολυ στο farming και το αφησα.

 

Μιλαμε να πεφτει 1 drop στην μιση με 1ωρα ενα πραγμα και θες γυρω στα 28.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο εύκολο απο το Bloodborne;

 

Αυτό είναι σχετικό καθώς τα δύο παιχνίδια έχουν διαφορετική προσέγγιση στη μάχη.

 

Πάντως στο DS3 έχει μεγάλη σημασία με τι class θα ξεκινήσεις. Εαν φτιάξεις έναν Knight, τότε το παιχνίδι θα είναι σίγουρα πιο εύκολο στην αρχή και θα δυσκολέψει σιγά σιγά. Εάν φτιάξεις μάγο τα πράγματα θα είναι δύσκολα.

Στο Bloodborne από την άλλη, ξεκινάς πάντα με υψηλό spike δυσκολίας άσχετα με τι class θα επιλέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα ειχα τα achievements 100% ανετα τωρα ειμαι ng++++ αλλα idc, δεν ειναι xboxlive και 2006.. :P (το darkmoon το εχω, ειναι ιδιο με το lighting σε dmg απλα φαινεται καλυτερο :P)

 

Το bb το θεωρω αρκετα δυσκολοτερο εγω προσωπικα, το ds3 με knight/warrior ειναι οτι ευκολοτερο εχω παιξει στη σειρα. Ξεκινησα να κανω ενα bleed build με warrior και ηταν τοσο ευκολο που πραγματικα πηγα level 46 και ουτε που το καταλαβα σε μερικες ωρες ενω με τον pyromancer πηγαινα πολυ πιο αργα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο-απογοητεύτικα που στο 3 δεν έχει κάτι σχετικό με τον Nitto, χάθηκε να έχουν το gravelord covenant; Θα μπορούσε να μην είχε καθόλου τους Mount Makers πχ και να κάνανε all-against-all τους gravelords... Και infect με red phantoms θα είχαμε (που λείπουν επίσης) και το ίδιο σκηνικό με mount makers... χάθηκε η ευκαιρία για το πιο παρεξηγημένο covenant  :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σε πετάει εντελώς απο το game όταν πέφτει το ***ίντερνετ στο ps4 για ένα δευτερόλεπτο παίζει να είναι η μεγαλύτερη *** που εχω δεί σε console game. Στο 2 απλά απενεργοποιούσε επιτόπου τα online features. Εδώ έχω καθαρίσει όλο το swamp στο farron keep, πάω να βγάλω μια άκρη με το που πώς και γιατί και με πετάει στα μενού. Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα τέτοιο midboss να φύγει το χειριστήριο απ το μπαλκόνι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σε πετάει εντελώς απο το game όταν πέφτει το *** ίντερνετ στο ps4 για ένα δευτερόλεπτο παίζει να είναι η μεγαλύτερη *** που εχω δεί σε console game. Στο 2 απλά απενεργοποιούσε επιτόπου τα online features. Εδώ έχω καθαρίσει όλο το swamp στο farron keep, πάω να βγάλω μια άκρη με το που πώς και γιατί και με πετάει στα μενού. Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα τέτοιο midboss να φύγει το χειριστήριο απ το μπαλκόνι.

Iσχυει ,ειναι πολυ εκνευριστικο  το εχω παθει 2 φορες  και αναλογως σε ποια φαση εισαι στο game μπορει να γινει και εξοργιστικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο-απογοητεύτικα που στο 3 δεν έχει κάτι σχετικό με τον Nitto, χάθηκε να έχουν το gravelord covenant; Θα μπορούσε να μην είχε καθόλου τους Mount Makers πχ και να κάνανε all-against-all τους gravelords... Και infect με red phantoms θα είχαμε (που λείπουν επίσης) και το ίδιο σκηνικό με mount makers... χάθηκε η ευκαιρία για το πιο παρεξηγημένο covenant  :cry:

To καλύτερο Covenant!! θυμάμαι ακόμα τη σπαθάρα...! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ναι ρε φίλε.... είχα πάρει μέρος σε ένα event που οι μισοί ήταν gravelords - στην 1η περιοχή στο Undead Burg... όταν βγαίνανε τα red phantoms ήταν τέλειο το σκηνικό... δυστυχώς δεν πρόκειται να το ξαναδώ  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news μόλις συνειδητοποίησα οτι σκότωσα τον Yoel και έχω σκίσει τα sidequest μαζί του με Yuria κτλ. Ε ναι. Βάλτε ένα targetable κωλοnpc που να λέει "help me - get me out of this misery" με το που τον βλέπεις στην αρχή του game και μετά φορτώστε πάνω σε αυτό την άρτα και τα γιάννενα απο missable lore items και achievements. Legit.

Fml.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news μόλις συνειδητοποίησα οτι σκότωσα τον Yoel και έχω σκίσει τα sidequest μαζί του με Yuria κτλ. Ε ναι. Βάλτε ένα targetable κωλοnpc που να λέει "help me - get me out of this misery" με το που τον βλέπεις στην αρχή του game και μετά φορτώστε πάνω σε αυτό την άρτα και τα γιάννενα απο missable lore items και achievements. Legit.

 

Fml.

 

Αυτός είναι ο FROM τρόπος  :lol:

Μπορούσε να είναι και χειρότερα, απλά να μην τον έβρισκες στη χρονική στιγμή που πρέπει και να τον χάσεις για πάντα, το ίδιο αποτέλεσμα  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news μόλις συνειδητοποίησα οτι σκότωσα τον Yoel και έχω σκίσει τα sidequest μαζί του με Yuria κτλ. Ε ναι. Βάλτε ένα targetable κωλοnpc που να λέει "help me - get me out of this misery" με το που τον βλέπεις στην αρχή του game και μετά φορτώστε πάνω σε αυτό την άρτα και τα γιάννενα απο missable lore items και achievements. Legit.

 

Fml.

χαχαχαχα κλασικα πραγματα    ,δεν ειναι τιποτα χρονο για αλλα   playthrough   η΄ορεξη πολυ να διαβαζεις οδηγους  για τα Q.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...