Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωριζει κανεις αν εχοντας το αρχικο game σε ps4, και αγορασω το GOTY, θα μπορω να παιξω τα dlc της goty, με τον αρχικο χαρακτηρα μου; Δηλαδη θα ειναι συμβατα τα save? Στο bloodborne καποιο παιδι ειπε οτι δεν του δουλεψε. Οποιος εχει και τα δυο games (αρχικο και GOTY) ας απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί απλά δεν αγοράζεις τα DLC στην απλή έκδοση από το PS Store? Εκτός φυσικά αν σου έρχεται πολύ πιο φτηνά να πάρεις την GOTY και να πουλήσεις την απλή. Το να κάνεις migrate αν χρειάζεται κάποιο save στο ps4 γενικά δεν είναι τόσο δύσκολη διαδικασία αρκεί να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις edit :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί απλά δεν αγοράζεις τα DLC στην απλή έκδοση από το PS Store? Εκτός φυσικά αν σου έρχεται πολύ πιο φτηνά να πάρεις την GOTY και να πουλήσεις την απλή. Το να κάνεις migrate αν χρειάζεται κάποιο save στο ps4 γενικά δεν είναι τόσο δύσκολη διαδικασία αρκεί να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις edit :-(

Η αρχικη σκεψη ειναι να κατεβασω το dlc (αυτη τη στιγμη και τα δυο μαζι κανουν 25 ευρω-ακριβουτσικα), απλα επειδη ειμαι υπερ της φυσικης μορφης , θα ηθελα να το εχω για παντα ενημερωμενο στη βιβλιοθηκη μου χωρις κατεβασματα. Θα μου πεις, "ψαχνεις ψυλλους στα αχυρα". Αλλα εχω κολλημα με τα δισκακια. Θελω να πω παντως οτι δεν ειναι θεμα χρηματων, λογικα ψηφιακα το dlc θα πεσει και πιο γρηγορα απο τη goty. Παντως παιδια λετε πως αν το ειχα ψηφιακα θα ειχαν θεμα τα saves?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδια λετε πως αν το ειχα ψηφιακα θα ειχαν θεμα τα saves?

 

Τα saves ειναι ανα account profile και οχι στο game απ'οσο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

θέλω να κάνω και άλλο playthrough φρέσκο αλλά ο Αύγουστος δε βοηθάει για ευνόητους λόγους  :lol:

Εγώ με το μεταπτυχιακό που ξεκινάω πάλι Οκτ, Αύγουστος + Σεπτ είναι ότι καλύτερο!!! Αν το ψήσεις μπορώ να βοηθήσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ασχολούμαι αλλά με την έκδοση του PC αλλά επειδή χάλασε το controller μου και δεν παίζει μια προς το παρόν για να το αντικαταστήσω το έχω αφήσει και δεν έχω ασχοληθεί για κάνα μήνα περίπου. Και μόλις είχα μπει στο δεύτερο μέρος του Ringed City γαμώτο, θα ξαναρχίσω και θα είμαι "σκουριασμένος". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ασχολούμαι αλλά με την έκδοση του PC αλλά επειδή χάλασε το controller μου και δεν παίζει μια προς το παρόν για να το αντικαταστήσω το έχω αφήσει και δεν έχω ασχοληθεί για κάνα μήνα περίπου. Και μόλις είχα μπει στο δεύτερο μέρος του Ringed City γαμώτο, θα ξαναρχίσω και θα είμαι "σκουριασμένος". 

Και εγω στην ίδια φάση! για αυτό ξεκίνησα απο την αρχή! (στο ps4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ειχα να μπω απο το μαρτιο στο ps4.Μπαινω να δω κανα παιχνίδι στο ps store και βλεπω το season pass του ds3 στα 14.99.Αν δεν κανω λαθος το εχει μεχρι αυριο το βράδυ.Αξίζουν τα dlc?Εριξα το sign μηπως και θέλει κανεις βοήθεια αλλα τίποτα.Εκανα κατι invades αλλα εχει γέμισει όλο gangs.Μετα σήκωσα 2-3 για duels και μονο εκει ευχαριστήθηκα.Γενικα εχει καθόλου κόσμο το παιχνίδι?Θα ήθελα να ξεκινήσω απο την αρχή με coop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ps4 εχει πολυ λαο, τα dlc το 1ο ειναι meh και μικρο (εχει 2 εντελως broken weaps + 1 spell), το 2ο πολυ ανωτερο, νομιζω σαν τιμη αξιζουν και τα 2 να δοκιμασεις τα οπλα και να δεις νεες περιοχες, ειμαι στο 5ο run και το ξανα-επιασα προσφατα και εγω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπερα σας.Τελειωσα το bloodborne και το Nioh και λεω να δοκιμασω το dark souls 3?Απ οτι ειδα σε βιντεο η μαχη ειναι πιο αργη και αντι για dodge κανει κολοτουμπες..(αν ειδα καλα)

Πιστευεται θα τα βρω πολυ σκουρα στο θεμα αυτο?Υπαρχει κατι αλλο που ειναι διαφορετικο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Καλησπερα σας.Τελειωσα το bloodborne και το Nioh και λεω να δοκιμασω το dark souls 3?Απ οτι ειδα σε βιντεο η μαχη ειναι πιο αργη και αντι για dodge κανει κολοτουμπες..(αν ειδα καλα)

Πιστευεται θα τα βρω πολυ σκουρα στο θεμα αυτο?Υπαρχει κατι αλλο που ειναι διαφορετικο?

Το ιδιο dodge με το bloodborne εχει και μαλιστα εχει και ασπιδα για block.

Οχι δεν θα τα βρεις σκουρα αν φτιαξεις melee χαρακτηρα,party θα κανεις και θα το ευχαριστηθεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...