Προς το περιεχόμενο

Dark Souls III [Xbox One][PS4]


stavros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχα κλασικα πραγματα    ,δεν ειναι τιποτα χρονο για αλλα   playthrough   η΄ορεξη πολυ να διαβαζεις οδηγους  για τα Q.

Είχα σημειώσει 5-10 πράγματα/αντικείμενα/περιοχές/ονόματα κτλ που έπρεπε να προσέξω και μετά προσπάθησα να το πάω ψιλοblind για να μη μου σποιλάρω όλο το game. Πουθενά στους κωλοοδηγούς δε λέγανε οτι ο Yoel είναι ένα καταραμένο pilgrim worm. Τέσπα ευτυχώς χρειάζεται ούτως η άλλως 2ο πλήρες playthrough για το άλλο ending οπότε πάει και έρχεται. Το 3ο νομίζω το παίρνω με save reload.

 

Ευτυχως έκανα τα Sirris/Patches/Siegward και Anri sidequests οπότε θα πάει κάπως καλύτερα μετά.

 

Btw είδα χθές αυτόνα. Έχει Raw Astora straight sword+10 με carthus flame , flynn, sword, priestess και hornet ring και περίπου 400 AR (νομίζω  χωρίς το flame). Εφόσον deprived κόβει αυτά που κόβει φαντάζομαι με έναν κανονικό χαρακτήρα θα πηγαίνει πολύ καλύτερα οπότε είπα να ανεβάσω το astora σήμερα να δώ πως θα πάει.

 

 

 

 

Edit: Σε spoiler το video, just in case.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κανείς που να παίζει το παιχνίδι στο Xbox One για να μας πει εντυπώσεις από το frame rate μετά κι από το τελευταίο patch (1.05);

Αξίζει στην κονσόλα ή είναι τόσο χάλια όσο ακούγεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να παίζει το παιχνίδι στο Xbox One για να μας πει εντυπώσεις από το frame rate μετά κι από το τελευταίο patch (1.05);

Αξίζει στην κονσόλα ή είναι τόσο χάλια όσο ακούγεται;

Αν δεν εχεις αλλο τροπο να το παιξεις αλλου απο το τιποτα φανταζομαι οτι αξιζει ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποια frame reate drops .Που δεν νομιζω να φτιαχνουνε με patch . Χαλια δεν ειναι παντως σε 40 αρα δεν ειδα φοβερη διαφορα απο το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και στο ps4 στο dragon barracks με το που ανεβαινεις στη γεφυρα παει με λιγοτερα απο 20fps. Εχει πολλα προβληματικα σημεια αλλα ευτυχως ειναι πανεμορφο παιχνιδι και λες ***. Το ιδιο και στο great belfry παει slowmo πριν το boss.

In other news εμεινε ενα ending και τα καταραμενα τα proof of concord που περιμενω να φαρμαρω πριν το επομενο playthrough. Τα ζωα μου αργα.Απαισια τα covenants.

Τουλαψιστον εχω για παρηγορια το Heavy dark sword +10 και lvl το strength και κατανταει σχεδον easy mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος για τη βάρκα μας...

Bloodborne. Dark Souls 2 και τώρα Dark souls 3. Μακάρι να δούμε και κανένα remaster του 1 να χάσω τα νιάτα μου και εκεί.

~70 ώρες με αρκετό downtime και χάζεμα. Οπότε ρεαλιστικά σε ένα 50ώρο βγαίνει άνετα. Χειρότερο grind μακράν το proof of concord. Πανέμορφο game overall και ευτυχώς χάρη στα achievement μπήκα στη διαδικασία να βοηθήσω κόσμο και να ασχοληθώ με το online. Αρκετά fun aspect που ποτέ δεν είχα εκτιμήσει/χρησιμοποιήσει στη σειρά.

 

Όσο για τη δυσκολία, είναι πρόβλημα μέχρι να πάρει καποιος τα πρώτα 10-20level. Μετα τα πράγματα είναι αρκετά πιο εύκολα αν ξέρεις να διαλέγεις τις μάχες σου. Και τα επόμενα playthrough που χρειάζονται σε ng+ και ++ είναι easy mode. Νομίζω το τελευταίο το έκανα σε λιγότερο απο 2-3 ώρες.

 

Αν κάποιος θέλει βοήθεια ή να του dupάρω κανένα soul/αντικέιμενο/ring για να πάρει μπρός, ας πεί.

Επόμενο στη λίστα μάλλον το Syndicate ή το dishonored.

Xi5I5fn.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοείτε το frame pacing; Που φαίνεται ότι σπάει η κίνηση; Γιατί drops σοβαρά σε single player δεν είδα προσωπικά. 

Το ίδιο με το ΒΒ είναι όπως το κόβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αν κάνει το ίδιο με το BB.Μάλλον είναι αυτό που γράφεις,οχι Frame Drop.Θα μπορούσε ίσως να ήταν πιο βελτιωμένο σε σχέση με το BB σε αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω παίξει όλη την σειρά (και το demon souls) επέλεγα πάντα ιπποτη η πολεμιστή. Ποιο κλαςς θα μου δώσει αντίθετο /διαφορετικό gameplay για το new game+??

Διαφορετικο gameplay ,οπως θα γνωριζες και απο τα παλια,σου δινουν προφανως οι caster classes.Με Knight ή warrior χωνεσαι στα τερατα/bosses απο κοντα για dmg ενω οι casters οπως pyromancer και Sorcerer(pure faith για να παιξεις με Lightning storms μονο θελει πολλη δουλεια)που παιζεις εξ αποστασεως(περισσοτερο στον Sorcerer)και επισης πρεπει να κανεις κουμαντο και στο mana που εχεις,αρα να κανεις κουμαντο και στα estus/ashen flasks.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω παίξει όλη την σειρά (και το demon souls) επέλεγα πάντα ιπποτη η πολεμιστή. Ποιο κλαςς θα μου δώσει αντίθετο /διαφορετικό gameplay για το new game+??

Μου αρεσε ο pyromancer αν και weaker απο warrior/knight κανεις και τα buffs σου ριχνεις και τα fire orb εχεις μια ποικιλια τουλαχιστον, τον εκανα hybrid εγω ομως οχι pure caster.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανάμεσα σε πιρομανσερ και σορσερερ. Ποιος είναι φιλικοτερος/ευκολότερος να τον μάθεις και ποιος κάνει μεγαλύτερη ζημιά μετά από κάποια λεβελ φυσικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...