Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφτασα σήμερα στη meridian, πάντα μου ειναι ευχάριστη η αλλαγή τοπίου σε ένα open world!

 

Η μάχη πάντως είναι το μεγαλύτερο ατού του παιχνιδιού πέρα από την εξερεύνηση και το σενάριο

 

Είναι διαρκώς ευχαριστο να αναβαθμίζεσαι να πετυχαίνεις όλο και πιο δυνατούς εχθρούς (αρκετά καλή ποικιλία και διαφορετική συμπεριφορά) και οι νίκες σου αισθάνεσαι ότι έχουν νόημα αφού είναι πολλές φορές διαφορετικές

 

Οι μάχες με ανθρώπους είναι κάπως αδιάφορες όπως και το melee κομμάτι του παιχνιδιού, αλλά δεν πειράζει

 

Παρόλο που το παιχνίδι έχει πάρει στοιχεία από ένα σωρό παιχνίδια καταφέρνει να διατηρήσει ένα δικό του ξεχωριστό χαρακτήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω χθες πετυχα σε side το πρωτο Rockbreaker (εχω μια διαφορα 12+lvl πανω απο αυτα τα side).. ω ρε μλκ τρεξιμο που εριξα μεχρι να βρω ποιο ηταν το σωστο spot που επρεπε να παω και να τον αρχισω..

Πολυ ζορικο machine για 1vs1.. Ισως με το skill για τα μακρινα dodge να βοηθαει εδω αλλα δεν το εχω παρει ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το πες κι εγω χθες πρωτη φορα χρησιμοποιησα travel pack (εχω καμμια 50αρια).. οπως και στο witcher δεν θελω να κανω fast travels αλλα δεν την παλευα απο την νυστα χθες και εφαγα σκαλωμα να παω απο meridian στο αρχικο σπιτι της Aloy για να παρω ενα ξεχασμενο flower που ειχε εκει κοντα.. ε δεν την παλευα να παω με τα ποδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ανέκαθεν στα open world δεν καθάριζα άμεσα περιοχές και άφηνα πράγματα για να ξανάρθω οπότε το fast travel δε το συζητώ ότι το θέλω βαριέμαι να προχωράω χωρίς σκοπό 

 

στο horizon υπάρχει τρόπος να γίνεται απεριόριστα, απλά μέχρι να φτάσεις στα σύνορα με τη carja να μπορείς να το πάρεις περπατάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον δε θέλει τη καρδιά τυραννόσαυρου ή αίμα παρθένας, ένα απλό fox skin και άλλα δύο πολύ απλά υλικά αρκούν για να το πάρεις 

 

απλά πολλοί μπορεί και να μη το προσέξουν καν αν δε δουν όλο το inventory του συγκεκριμένου εμπόρου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης να πάρετε όλοι την ancient armory

 

Ειδικά ο τελικός δεν ξέρω αν θα εβγαινε χωρίς αυτή.

Βεβαια θες οδηγό για το που θα βρεις τα 5 power cells, αλλιώς παίζει να σου βγει η ψυχή στο ψάξιμο. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=e8iyv4o_0yU&t=460s

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α είναι 6 εε? μάλιστα.. και δεν υπάρχουν σε κάποιο αγοραστό χάρτη;  μόνο με κωλοφαρδία τα βρίσκεις; 

 

5 είναι. κωλοφαρδία όχι. αλλά πρέπει να ξεψαχνήσεις την παραμικρή γωνιά σε κάθε αποστολή. γενικά καλύτερα να βρεις τις τοποθεσίες με οδηγό, αλλιώς θα έιναι πολύ κουραστκό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα βέβαια στο βίντεο ότι είσαι στην ουσία αθάνατος; αυτό τώρα είναι καλό; ή έτσι κι αλλιώς κατά το τέλος του παιχνιδιού θα την έχεις, οπότε δε θα είσαι αθάνατος για πολλή ώρα στο παιχνίδι; μπορείς δηλαδή να την πάρεις και σχετικά σύντομα; (εγώ είμαι lv20 να καταλάβεις, τώρα έχω πρωτομπεί meridian) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω δεν μπορεις να την παρεις συντομα γιατι το τελευταιο power cell ειναι στο προ-τελευταιο main quest.Εγω ειχα βρει 4/5,αλλα δεν ψηθηκα να ξαναγυρισω να ψαξω το αλλο ουτως η αλλως ειχα φτασει στο τελος του game οποτε klein.Βεβαια μπορει να σας χρησιμευσει για το νεο expansion οταν θα βγει,οποτε αν ψηνεστε δειτε guide με τα locations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lvl 20 δεν εχω χασει ακόμα ποτέ αλλα τωρα αρχιζει να ζοριζει και παει pretty close οπως στην πεφτουν μπουλουκια . armor έχω το starter :P  απλως παιρνω sniping position / traps και συνηθως τα χω κανει σουρωτηρια πριν πλησιασουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...