Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοίτα στο lv που είμαστε πρέπει να κάνεις 3 πράγματα, το ένα είναι είναι να δεις τι μπορείς να κάνεις με όπλα, ήδη θα μπορείς να πάρεις κάποια vary rare και να τους βάλεις επάνω πράγματα που θα σε κάνουν αρκετά πιο σκοτωτικό, επίσης να δίνεις περισσότερη σημασία στις στρατηγικές μάχης

 

και τελευταίο και πιο βασικό είναι να κάνεις τα cauldrons  που μπορείς, εγώ έχω κάνει 2 μέχρι τώρα, αλλά η δυνατότητα override στα ρομπότ που σου δίνει είναι πολύ σημαντική, κάνεις ένα από τα τούμπανα override και μετά πας απλά και μαζεύεις τη λεία αφού έχει προκληθεί μακελειό 

 

και πάντα το ρομπότ που κάνεις override είναι πιο λυσσασμένο από τα υπόλοιπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είδα βέβαια στο βίντεο ότι είσαι στην ουσία αθάνατος; αυτό τώρα είναι καλό; 

 

 

αθάνατος όχι. αλλά σου γλειτώνει το χέρι απο το να έχεις το νου σου να γεμίζεις ενεργεια καθε τρεις και λίγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πανοπλια αυτη δεν σου δινει προστασια απο stats οπως οι υπολοιπες,ουτε εχει slots για modifications.

 

Αυτο που σου προσφερει ειναι absorb dmg μεχρι ενος σημειου(οταν γινεται κοκκινη). Ουτως ή αλλως στο σημειο που την παιρνεις που ειναι προς το τελος του παιχνιδιου, θα εχεις ηδη βγαλει το μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου χωρις αυτη αρα δεν σε πολυ νοιαζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα χτές, κάτι side missions άφησα μόνο. Εντάξει. Παιχνιδάρα. Πολύ καλογραμμένο story, δεν βαρέθηκα δευτερόλεπτο. Λίγο το inventory management με χάλασε αλλά τίποτα τραγικό.

 

GOTY από εμένα χαλαρά. Ναι το ξέρω πως είναι μόνο Μάρτης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χθες το τερμάτισα κι εγώ το main sotry και μου έχουν μείνει κάποια side quests και τα σχετικά.

Φαντάζομαι τώρα που τελείωσε το main story, δεν επηρεάζει το να ασχοληθώ να πάρω πλατίνα, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χθες το τερμάτισα κι εγώ το main sotry και μου έχουν μείνει κάποια side quests και τα σχετικά.

Φαντάζομαι τώρα που τελείωσε το main story, δεν επηρεάζει το να ασχοληθώ να πάρω πλατίνα, σωστά;

Σωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα έστειλαν κ το platinum theme μετα απο 2 βδομαδες περιπου. Σημερα πρωι ηρθε mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα έστειλαν κ το platinum theme μετα απο 2 βδομαδες περιπου. Σημερα πρωι ηρθε mail.

Και αναρωτιόμουν γιατί δεν μου ήρθε. Να περιμένω κι εγώ δηλαδή όποτε θυμηθούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, βρήκα χρόνο και το τελείωσα.

 

Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι ΚΟ! Ειδικά τα τελευταία 30-45 λεπτά!

 

Απο τα λίγα open world, RPG που έχω παίξει. "Δυσκολεύτηκα" στην αρχή να δω πως δουλεύουν το crafting και το looting, αλλά τα κατάφερα :P .

 

Σε άλλα νέα,

 

Guerrilla Games weigh in on what a Horizon Zero Dawn sequel would look like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα insomniacs....ρε παιδιά επηρεασμένος από μερικά σχόλια συμφορουμιτών το ξεκίνησα στο very hard και τρώω πολύ ξύλο...αλλα μου αρέσει :P μια ερώτηση, lock οn target δεν υπάρχει??? ζορίζομαι να χτυπήσω γρήγορα enemies.... επίσης το focus skill της Αlloy, σε κάνει να σέρνεσαι κυριολεκτικά...οκ συμφωνώ σκανάρει ψάχνοντας items,logs αλλά θα ήθελα να μην ρίχνει τόσο πολύ την κίνηση του χαρακτήρα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού σκανάρεις ένα Machine, το κάνεις lock με το scanner (r1-r2 lock & unlock).. αυτό δεν εννοείς?

Επιπλέον όσο προχωράς και αποκτάς περισσότερα skills θα αυξηθεί η ακρίβεια σου με το τόξο.. όπως επίσης και το Concentration δηλαδή ο χρόνος που σου δίνεται όταν κάνεις zoom για να χτυπήσεις με ακρίβεια (r3).

Σπουδαίο όπλο είναι το blaster που αφαιρεί τα components. Θα το δεις πιο κάτω σε πιο μεγάλα machines.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστώ... lock on target εννοούσα να λοκάρεις πάνω σε ενα enemy και να γυρναει η κάμερα αυτόματα ανάλογα με την κίνηση του εχθρου...δεν έχει κατι τέτοιο ετσι??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...