Προς το περιεχόμενο

samsung galaxy s4 mini 129€ vodafone [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ] [ΤΕΛΟΣ]


Chrisl7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπισης κατι συμαντικο....οσοι εχετε φοιτητικο cu και βαλετε παραλαβη απο καταστημα περναει κανονικοτατα η εκπτωση 10% και η τιμη διαμορφωνεται στα 116 ευρω περιπου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από το site της εταιρείας, παραλαβή από κατάστημα
Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το πρωί ένα S4 mini GT-i9195I λευκό. Είναι το τετραπύρηνο και όχι το διπύρηνο.
Όπως είδα και στο κατάστημα που πήγα για να παραλάβω την συσκευή, το Value Edition στην έκθεση είναι στην ίδια τιμή (129€), η απόδειξη που μου έδωσαν γράφει πως είναι η Value Edition αλλά πήρα κι εγώ όπως και οι υπόλοιποι την Plus Edition (GT-i9195I).
Το κουτί από το κινητό που παρέλαβα είναι εισαγωγή από την Samsung Electronics Ελλάς A.E.
Μόνο μια εφαρμογή δεν βγαίνει από αυτές που έχει η βονταφον μέσα στη συσκευή (έχει εφαρμογές γιατί η διανομή γίνεται από την ίδια την βονταφον), τις άλλες μπορείτε να τις κάνετε κατάργηση και απεγκατάσταση.
Παρολαυτά το κινητό τρέχει απροβλημάτιστα έως τώρα και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα lag (λογικό αφού μετράει ώρες λειτουργίας).
 

Ξέρει κανένας με σιγουριά ότι κι αυτή η έκδοση έχει Gorilla Glass 2 όπως και οι υπόλοιπες εκδόσεις;
Δεν έχω βρει πουθενά τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου μοντέλου!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, 4g έχει, gorilla δε βλέπω και να πω την αλήθεια, μαζί με το sar είναι deal breaker.

 

εντάξει από ότι λέει ένας φίλος παραπάνω οι τιμές είναι "Sar:Κεφαλι 0,678 W/Kg     Σωμα:0,503 W/Kg"

Δεν είναι το 0,33 W/Kg του διπύρηνου αλλά είναι αρκετά κάτω από το 1 W/Kg που είναι το όριο για μένα.

Επίσης ούτε το διπύρηνο έχει gorilla, οπότε δεν έχει διαφορά σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι καταλαβα το διπυρινο εχει sar 0.33 και το τετραπυρινο αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω. αλλα γιατι καποιοι παραλμβανουν την απλη εκδοση 2013 και καποιοι την 2015?


λοιπον ανακεφαλαιωση ..1)για τον φπα εχετε δικιο ..εχω μια κακη συνήθεια να τον αφαιρω από την τελικη τιμη

                                        2)αυτό που πηρα από το κατάστημα εχει5-6 εφαρμογες voda από τις οποιες οι μισες καταργουνται χωρις root

                                        3)το κινητο στην πλατη εχει από μιμιση δερματος

                                        4)logo δεν παιζει πουθενα

                                        5) δεν εχει ασθητηρα για υπερυθρες

μπορεις να μας πεις ποιες δεν καταργουνται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ (για τη σύζυγο). Μαύρο (deep black) i9195i VE.

Μια χαρά το κινητάκι. Δεν κολλάει πουθενά. Βελτιωμένο το UI σε σχέση με το παλιό.

Έχει και πολύ γρήγορο (για την κατηγορία) χώρο αποθήκευσης (Διπλάσια ταχύτητα από το διπύρηνο στο Androbench):

Seq: 135MB/s Read, 30 ΜΒ/s Write

Random: 16 MB/s Read, 5,5 MB/s Write

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο GSMA arena βγαζει μονο το το S4 mini I9190 ως διπυρηνο(2χ1,7).

Δεν το αναφερει ως i9195 οπως το διπυρηνο στο Σκρουτζ.Λογικα επειδη ειναι για αλλη χωρα.

 

Στο Σκρουτζ βγαζει 2 μοντελα.Το i9195I που ειναι το τετραπυρηνο Plus και το i9195 χωρις το I στο τελος που ειναι το 2 πυρηνο.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν το Value Edition(VE)ειναι το διπυρηνο η αν και οι 2 ονομασιες(VE+Plus Edition) ειναι του τετραπυρηνου και αν ειναι διαφορετικες εκδοσεις τι διαφορα εχουν.

 

Μαλλον τελικα η εκδοση VE να ειναι μονο του 2πυρηνου.Δηλαδη αυτο που ειχε στο site η Voda.Για αυτο και η αποδειξη γραφει VE.

 

Σχετικα με το sar το 2 πυρηνο εχει το χαμηλο sar και μαλλον οι 2 εκδοσεις των τετραπυρηνων(αν οντως ειναι 2) να εχουν πιο υψηλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει καθαρά το gsmarena ότι το 9195 είναι ίδιο με το 9190 αλλά με επιπλέον NFC. Άρα είναι και αυτό 2 πυρηνο. Το I είναι 4πυρηνο αλλά δεν υπάρχει κάπου να ανατρέξει αξιόπιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VE = Plus = i9195i = Snapdragon 410

 

Το i9192 είναι dual sim, το ι9190 είναι με 3G μόνο (χωρίς NFC) και κυκλοφόρησε στην Αμερικάνικη αγορά.

Το ι9195 ήταν το Ευρωπαϊκό LTE με τον διπύρηνο Krait, το οποίο και αντικαταστάθηκε από το VE / Plus.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει από ότι λέει ένας φίλος παραπάνω οι τιμές είναι "Sar:Κεφαλι 0,678 W/Kg     Σωμα:0,503 W/Kg"

Δεν είναι το 0,33 W/Kg του διπύρηνου αλλά είναι αρκετά κάτω από το 1 W/Kg που είναι το όριο για μένα.

Επίσης ούτε το διπύρηνο έχει gorilla, οπότε δεν έχει διαφορά σε αυτό.

 

Eχει gorilla glass το διπυρηνο και αρα θα εχει και το Value edition.

 

http://www.corninggorillaglass.com/en/products-with-gorilla/samsung/samsung-galaxy-s4-mini

 

Στο GSMA arena βγαζει μονο το το S4 mini I9190 ως διπυρηνο(2χ1,7).

Δεν το αναφερει ως i9195 οπως το διπυρηνο στο Σκρουτζ.Λογικα επειδη ειναι για αλλη χωρα.

 

Στο Σκρουτζ βγαζει 2 μοντελα.Το i9195I που ειναι το τετραπυρηνο Plus και το i9195 χωρις το I στο τελος που ειναι το 2 πυρηνο.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν το Value Edition(VE)ειναι το διπυρηνο η αν και οι 2 ονομασιες(VE+Plus Edition) ειναι του τετραπυρηνου και αν ειναι διαφορετικες εκδοσεις τι διαφορα εχουν.

 

Μαλλον τελικα η εκδοση VE να ειναι μονο του 2πυρηνου.Δηλαδη αυτο που ειχε στο site η Voda.Για αυτο και η αποδειξη γραφει VE.

 

Σχετικα με το sar το 2 πυρηνο εχει το χαμηλο sar και μαλλον οι 2 εκδοσεις των τετραπυρηνων(αν οντως ειναι 2) να εχουν πιο υψηλο.

 

Ρε φιλε ουτε πυρηνικη φυσικη να ηταν. Παρελαβες ενα μοντελο που ειναι 4πυρηνο και γραφει στην αποδειξη οτι ειναι το VE δηλαδη οτι ειναι το Value edition και απλα το skroutz το ονομαζει ως plus. Τι πιο απλο δηλαδη οτι το 4πυρηνο μοντελο αλλοι το ονομαζουν plus και αλλοι value edition;; Αν το VE ηταν το διπυρηνο, το απλο ποιο θα ηταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...