Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi IR Night Vision


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορεις να επιλεξεις περιοχες ανιχνευσης κινησης ε?

Αν ηταν ετσι οι εταιριες με τα DVR θα ειχαν αυτοκτονησει :P 

 

Χωρις πλακα εχω παρει 5 αν και βαρανε ειδοποιησεις για μυγακια,πεταλουδακια,αλλαγες μερας νυχτας,φυλλα που κουνιουνται και οτι αλλη μικροκινηση υπαρχει στον χωρο..

 

Το καλο ειναι οτι την τροφοδοτεις και με το Powerbank και σε κλειστο σπιτι σε χωριο κλπ που κοιταει στην μπαλκονοπορτα/πορτα κλπ ειναι η τελεια λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανενα μισαωρο το ειχα βγαλει εξω σε Xiaomi 10400 και κοιτουσα απο τον υπολογιστη ολη την ωρα για να μη μου φαει κανενας το αμαξι και ειχε ακομα μπαταρια.

Να το εξαντλησω δεν το εχω κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ ήρθε η καινούργια κάμερα απο το gearbest και αφου ζήτησε firmware update ακούγετε μήνυμα

"this camera can only be used within china"

Τι συμβαίνει, πρέπει να την στείλω πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΠΡΟΣΟΧΗ ήρθε η καινούργια κάμερα απο το gearbest και αφου ζήτησε firmware update ακούγετε μήνυμα

"this camera can only be used within china"

Τι συμβαίνει, πρέπει να την στείλω πίσω?

Το παρακάτω το βρήκα σε ένα comment στο gearbest:

 

After a FW update the camera will switch of with telling this: "this camera can only be used within china" so you have to roll back the firmware: 

 

You need to follow these steps below to fix the cam: 

 

* Turn off the camera 

* Pull out the memory card 

* format the sd in FAT32 

* extract and copy the firmware file to the memory card home (link for the firmware I use) 

https://yadi.sk/d/KCkz0xjpjmK5o

* Turn on the camera and hold down the reset button for 6-8 seconds 

* Turn off the camera 

* Insert the memory card 

* Turn on the camera 

* Wait for about 5 minutes 

(will flash orange, then turn orange, then speak Chinese and then will flash orange) 

* Connect the camera via the camera app

 

Από ότι βλέπω αν κάνεις update στο τελευταίο firmware δεν δουλεύει η κάμερα! 

Επεξ/σία από vdeseris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βρήκα και εγω αλλά δεν πρόκειται να βάλω στο σπίτι μου καμερα με αγνώστου προελεύσεως firmware.

Και εκτός απο αυτό δεν μπορείς να κάνεις και αναβαθμίσεις.

Άσε που νομίζω αφήνει εκτεθειμένη και την κάμερα στο internet.

Θα τους την γυρίσω πίσω.

 

Σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν να δοκιμάσω με αυτο το app.

http://xiaomi.eu/SmartHome_2.5.3_60133.apk

 

θα πληρώσουν και την κάμερα και τα μεταφορικά

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω το βρήκα σε ένα comment στο gearbest:

 

After a FW update the camera will switch of with telling this: "this camera can only be used within china" so you have to roll back the firmware: 

 

You need to follow these steps below to fix the cam: 

 

* Turn off the camera 

* Pull out the memory card 

* format the sd in FAT32 

* extract and copy the firmware file to the memory card home (link for the firmware I use) 

https://yadi.sk/d/KCkz0xjpjmK5o

* Turn on the camera and hold down the reset button for 6-8 seconds 

* Turn off the camera 

* Insert the memory card 

* Turn on the camera 

* Wait for about 5 minutes 

(will flash orange, then turn orange, then speak Chinese and then will flash orange) 

* Connect the camera via the camera app

 

Από ότι βλέπω αν κάνεις update στο τελευταίο firmware δεν δουλεύει η κάμερα! 

Δεν ισχύει αυτό. Έχω βάλει κανονικά το τελευταίο firmware και παίζει όπως πάντα.

Δεν θα μπορούσε να ισχύει φυσικά, γιατί θα αχρηστευόταν εκατομμύρια κάμερες που έχουν πουλήσει εκτός Κίνας. Οι international εκδόσεις είναι κάτι πρόσφατο.

Η Xiaomi γνωρίζει πολύ καλά ότι τα προϊόντα τους πουλιούνται στη διεθνή αγορά από διάφορα κανάλια διανομής και είναι κάτι που φυσικά το θέλει.

Γι'αυτό κιόλας έχουν φτιάξει το κινέζικο app της κάμερας να δουλεύει στα αγγλικά και μάλιστα στις τελευταίες εκδόσεις, η εμφανιζόμενη ώρα είναι η local timezone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό. Έχω βάλει κανονικά το τελευταίο firmware και παίζει όπως πάντα.

Δεν θα μπορούσε να ισχύει φυσικά, γιατί θα αχρηστευόταν εκατομμύρια κάμερες που έχουν πουλήσει εκτός Κίνας. Οι international εκδόσεις είναι κάτι πρόσφατο.

Η Xiaomi γνωρίζει πολύ καλά ότι τα προϊόντα τους πουλιούνται στη διεθνή αγορά από διάφορα κανάλια διανομής και είναι κάτι που φυσικά το θέλει.

Γι'αυτό κιόλας έχουν φτιάξει το κινέζικο app της κάμερας να δουλεύει στα αγγλικά και μάλιστα στις τελευταίες εκδόσεις, η εμφανιζόμενη ώρα είναι η local timezone.

Ναι μια υπόθεση έκανα απλά γιατί είδα πάρα πολλά ανάλογα περιστατικά. Να προχωρήσω οπότε άφοβα σε αναβάθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό. Έχω βάλει κανονικά το τελευταίο firmware και παίζει όπως πάντα.

Δεν θα μπορούσε να ισχύει φυσικά, γιατί θα αχρηστευόταν εκατομμύρια κάμερες που έχουν πουλήσει εκτός Κίνας. Οι international εκδόσεις είναι κάτι πρόσφατο.

Η Xiaomi γνωρίζει πολύ καλά ότι τα προϊόντα τους πουλιούνται στη διεθνή αγορά από διάφορα κανάλια διανομής και είναι κάτι που φυσικά το θέλει.

Γι'αυτό κιόλας έχουν φτιάξει το κινέζικο app της κάμερας να δουλεύει στα αγγλικά και μάλιστα στις τελευταίες εκδόσεις, η εμφανιζόμενη ώρα είναι η local timezone.

δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.

και εγω το τελευταίο εχω βαλει και εμφανίστηκε πρόβλημα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρότειναν να μου στείλουν άλλη μια με 6$.

Τους είπα οκ αν μπορούν να εγγυηθούν ότι δεν θα εχει το ιδιο πρόβλημα.

Μου είπαν άκυρο γιατί το πιθανότερο είναι να έχει το ίδιο πρόβλημα και πρότειναν να την στείλω πίσω για refund με έξοδα δικά τους η να μου καταθέσουν στο δικό τους wallet 23$.

Τους είπα 20$ στο paypal.

να δούμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα αν μου επιστρέψουν 20-23$ θα μου στοιχίσει λιγα δολάρια γιατι την αγόρασα σχεδόν 29$ .

Θα έχω μια κάμερα που δεν θα την βάλω ποτε μόνιμη αλλά θα "παίξω" κανα 2 μέρες με vlc κλπ.

Σίγουρα θα προτιμούσα να έχει έρθει μία κανονική γιατί μετά απο τις 2 μέρες θα έχω άλλο ένα σκουπίδι στο συρτάρι

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη δε βαζεις custom firm και δεν εχει αλλο θεμα την πουλας? ενδιαφέρομαι για ακομα μια (πηγα να σου στειλω Pm αλλα δεν δεχεσαι μηπως εχεις fullarei? ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη δε βαζεις custom firm και δεν εχει αλλο θεμα την πουλας? ενδιαφέρομαι για ακομα μια (πηγα να σου στειλω Pm αλλα δεν δεχεσαι μηπως εχεις fullarei? ) 

με custom firmware θα ειναι οκ?ξες αν θα χει θεμα σε συνδιασμο με ios ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε ξερω για το ios γιατι δεν εχω. Στην αλλη εχω περασει ενα ρωσικο και παιζει κανονικα. παιζει ομως να με παρακολουθεί και κανας ρωσος ομως γιατι ωρες ωρες κανει κατι κουλα  ,δε ξερω.. αλλα δε με απασχολει κιολας το πολυ πολυ να βρω καμια γυμνη μου φωτο απο το πρωι που ξυπναω η με κανα εσωρουχο  ονλινε κλαιν 

 

πληροφοριακα και με το κινεζικο που φωραει ολα περνανε απο κινεζικο server για να χουμε εικονα στο κινητο μας απο το app ποιος μας λεει οτι δε μας μπανιζουν και οι κινεζοι

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...