Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά! Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω τις τελευταίες σελίδες μήπως μπορεί να πει κανείς αν υπάρχει πρόοδος σχετικά με αγορές στο ebay? Απευθείας με προπλήρωμένη γιατί με paypal ξέρω ότι δεεεεν ακόμη :P

 

Ακόμα στο paypal είσαι ρε φίλε; Το έσπασε το αλάνι ο re4male. Τώρα εργάζεται στο πως να  μπαίνουν λεφτά στο balance όχι από τις κάρτες μας αλλά  από τις ίδιες τις τράπεζες . Ο ρομπέν των καρτών έχει γίνει  :P .

(διάβασε σελ. 182)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα στο paypal είσαι ρε φίλε; Το έσπασε το αλάνι ο re4male. Τώρα εργάζεται στο πως να  μπαίνουν λεφτά στο balance όχι από τις κάρτες μας αλλά  από τις ίδιες τις τράπεζες . Ο ρομπέν των καρτών έχει γίνει  :P .

(διάβασε σελ. 182)

Κάτσε δηλαδή άλλαξε κάτι και μπορούμε να πληρώνουμε κανονικά πλέον? :o Για κατευθείαν από την κάρτα ξέρεις αν γίνεται? Βασικά αν φορτόσω την προπληρωμένη κανονικά από το ταμείο της τράπεζας και μετά πάω να πληρώσω θα τα τραβήξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης paylidis είπε:<br />

Μα δε μπορεις να κανεις έμβασμα χρήματα εκτός Ελλάδας! Αυτο ειναι το πρόβλημα <br />

 <br />


Πάντως απο έξω κανεις τη διαδικασία που εχει στο εκάστοτε σάιτ και δουλεύει άψογα!<br />


Όταν είναι τουρίστας αυτός που θα κάνει το έμβασμα; Ή όταν ο φίλος μου βρεθεί στο εξωτερικό μπορεί να το κάνει;

</p><p> </p><p>

Απο το εξωτερικό κανένα πρόβλημα. Αλλα απο χώρα σε χώρα (πχ απο Τουρκία Βουλγαρία) αφενός δε ξέρω πόσες μέρες θα κανει και αφετέρου τι χρεώσεις θα εχει...</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε δηλαδή άλλαξε κάτι και μπορούμε να πληρώνουμε κανονικά πλέον? :o Για κατευθείαν από την κάρτα ξέρεις αν γίνεται? Βασικά αν φορτόσω την προπληρωμένη κανονικά από το ταμείο της τράπεζας και μετά πάω να πληρώσω θα τα τραβήξει?

 

Διάβασε στη σελ.182 τι έγραψε ο akpe, στο πως να γεμίζεις το balance στο pp μέσω της προπληρωμένης κάρτας σου και να κάνεις αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε στη σελ.182 τι έγραψε ο akpe, στο πως να γεμίζεις το balance στο pp μέσω της προπληρωμένης κάρτας σου και να κάνεις αγορές.

Μάλιστα. Ευχαριστώ για την υπόδειξη αλλά δυστυχώς μου φένεται πολύ μπελαλίδικη η διαδικασία. Δε μου είπες για κατευθείαν πληρωμή με την κάρτα γίνεται μήπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανεις αγορα κατευθειαν με την κάρτα από ebay πρέπει ο πωλητής να έχει ως επιλογή πληρωμής το Verified by Visa. Ούτε το 5% των πωλητών δεν το κάνει αυτό, σχεδόν όλοι έχουν την Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανεις αγορα κατευθειαν με την κάρτα από ebay πρέπει ο πωλητής να έχει ως επιλογή πληρωμής το Verified by Visa. Ούτε το 5% των πωλητών δεν το κάνει αυτό, σχεδόν όλοι έχουν την Paypal.

Άρα αν βρεθεί κάποιος πωλητής με αυτή την επιλογή πληρωμής θα μπορώ να πληρώσω χωρίς πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έστειλα με τον τρόπο που μας πρότεινε ο φίλος και δούλεψε.

Έκανα request money 20 ευρώ και μπήκαν 18 και κάτι στο balance του νέου paypal.

Mε Prepaid Card Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Έχω φίλο στην αγγλια που εχει αγγλική κάρτα σε paypal. Απλά του κανω request για το ποσο που θελω και μου τα στέλνει και μπαίνουν στο balance? τι προμήθεια εχει π.χ. Για 100 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τωρα το κόλπο του re4male , έχει επιβεβαιωθεί μονο με χρεωστική eurobank , προπληρωμένη Πειραιώς και πιστωτική go της εθνικής .

 

Οι χρεωστικές των ALPHA, ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΕΘΝΙΚΗΣ δεν λειτουργούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Μέχρι τωρα το κόλπο του re4male , έχει επιβεβαιωθεί μονο με χρεωστική eurobank , προπληρωμένη Πειραιώς και πιστωτική go της εθνικής .


 Οι χρεωστικές των ALPHA, ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΕΘΝΙΚΗΣ δεν λειτουργούν.

</p><p> </p><p>

Η χρεωστική MasterCard debit της εθνικής λειτουργεί κανονικότατα. ΤΟΝΙΖΩ ΠΧΟ Η ΜΑΕΣΤΡΟ ΑΛΛΑ Η ΚΑΙΒΟΥΡΓΙΑ MasterCard</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Έχω φίλο στην αγγλια που εχει αγγλική κάρτα σε paypal. Απλά του κανω request για το ποσο που θελω και μου τα στέλνει και μπαίνουν στο balance? τι προμήθεια εχει π.χ. Για 100 ευρώ;

Κάτι λιγότερο από 4 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...