Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>καλησπερα παιδια. μολις εκανα link την καρτα στο paypal  και μου ζηταει εναν 4-ψηφιο κωδικο. πρεπει να παρω αυριο την τραπεζα τηλεφωνο να μου δωσει τον κωδικο?</p>

 

Αν έχεις ebanking τον βλέπεις εκεί κατευθείαν εφόσον έχει περαστεί η κράτηση. Ειδάλλως...τράπεζα ή τλφ στη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα: πώς μπορούμε να δεχόμαστε στο mail μας ειδοποίηση για την πρώτη μόνο νέα απάντηση στο θέμα και όχι για κάθε νέα απάντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ebanking τον βλέπεις εκεί κατευθείαν εφόσον έχει περαστεί η κράτηση. Ειδάλλως...τράπεζα ή τλφ στη τράπεζα.

εχω το εβανκινγ στην πειραιως. μηπως ξερεις που πρεπει να παω να το δω? στις κινησεις δεν υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το εβανκινγ στην πειραιως. μηπως ξερεις που πρεπει να παω να το δω? στις κινησεις δεν υπαρχει

 

Είναι στις εγκρίσεις αν είναι πιστωτική, αν είναι χρεωστική δε μπορείς να το δεις τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο όριο στη λήψη χρημάτων στο paypal?

 

για να προλάβω την παρατήρηση σε εμένα δεν εμφανίζεται το link "view limits" που εμφανίζεται σε πολλούς οπότε δε μπορώ να το δω από εκεί

 

το account μου είναι personal - verified

Και εμένα που έβγαζε error (και αυτό και άλλα) ολοκλήρωσα την αγορά από ταμπλέτ... Και όλα οκ....

 

_____

 

Παίδες άλλο ζήτημα έχω... Μετάνιωσα για ένα από τα items που παράγγειλα... Γίνεται να το ακυρώσω ΜΟΝΟ το συγκεκριμένο προϊόν? Αν είναι να το ακυρώσω όλο... Και να τραβήξω τα σημερινά... Αφήστε το....

 

Ας μου απαντήσει κάποιος.... Και Ευχαριστώ αυτούς που ασχολήθηκαν με τα ζητήματα μου... Και συγγνώμη αν τους επριξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο μας re4male για τον τροπο που μας εμαθε!!!!!

 

Πρωτη προπαθεια 55 ευρω στις 15-8 με virtual prepaid mastercard εθνικης αποτυχια...

Δευτερη προσπαθεια σημερα 200 ευρω με χρεωστικη mastercard εθνικης αποτυχια...

Τριτη προσπαθεια σημερα 35 ευρω με virtual prepaid mastercard εθνικης.... Done!!!!!! :-D  :-D  :-D 

Τεταρτη προσπαθεια παλι σημερα 195 ευρω με χρεωστικη mastercard εθνικης.... Done!!!!!! :-D  :-D  :-D 

 

Η μια καρτα ειναι αυτη που εχω συνδεσει με το paypal εδω και χρονια...

Οι επιτυχημενες προσπαθειες εγιναν με τις ιδιες καρτες που ετρωγα τα ακυρα. 

 

Ισως να ειναι θεμα τυχης, 

ισως να θελει 5-10 ευρω κατω απο τα χρηματα που εχοyν μεσα οι καρτες (στα ακυρα εβαζα "τα παντα ολα" απο το υπολοιπο),

ισως να φταιει ενα παραλληλο συμπαν... 

 

who knows...!!!!

 

Εκανα κανονικα αγορες απο ebay και fasttech μεσω του paypal balance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρεωστικη ειναι .οποτε αυριο θα παρω ενα τηλ οπως ειχα κανει πριν χρονια.ευχαριστω  παντως

Θα σου φανεί στις κινήσεις, απλά δεν εμφανίζεται άμεσα, θέλει 1-2 μέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, ειναι επιβεβαιωμενη η επιστροφη των 0.9€/προσπαθεια μετα από cancel;

Γιατι έχω ήδη φτασει τις 10 με χρεωστικη visa Πειραιώς, αλλά τίποτα, όλο άκυρα τρώω και δεν εχω e-banking, οποτε δεν μπορω να ελεγξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οσα εχουν γραφτει εδω,

η ΕΤΕ debit mastercard ειναι απο τις πιο εγγυημενες καρτες για να γινει η διαδικασια.

 

Οσοι ειπαν οτι δεν προχωρησε, πιθανολογω οτι ισως να μην ειχαν επαρκες υπολοιπο, για τις απαιτουμενες προμηθειες στην τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν μεγάλη αδικία από πλευράς μου να μην ευχαριστήσω τον re4male για την ΤΕΡΑΣΤΙΑ βοήθεια που έδωσε όχι μόνο σε αυτό το φόρουμ αλλά και σε άλλα φόρουμ. Επίσης θα ξέρουμε ποιον θα "δώσουμε" σε περίπτωση που στραβώσει κάτι  :-D  :-D  :-D .

 

 

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ..ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ !!! ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΟ !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τα χρήματα απο το refund πάνε εκεί απο όπου στα τράβηξε"

πριν κανεις accept payment σου λεει να δηλωσεις καρτα αν θες να πανε στην καρτα διαφορετικα

πανε paypal balance εμενα ετσι εγινε,ελπιζω να βοηθησα

 

βοήθησες και μάλιστα πάρα πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ήταν μεγάλη αδικία από πλευράς μου να μην ευχαριστήσω τον re4male για την ΤΕΡΑΣΤΙΑ βοήθεια που έδωσε όχι μόνο σε αυτό το φόρουμ αλλά και σε άλλα φόρουμ. Επίσης θα ξέρουμε ποιον θα "δώσουμε" σε περίπτωση που στραβώσει κάτι  :-D  :-D  :-D .

 

 

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ..ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ !!! ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΟ !!

 

Εννοείται !!!! Αλλα προηγούνται άλλοι, εμάς τα μικρά δεν τους ενδιαφέρουν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οσα εχουν γραφτει εδω,

η ΕΤΕ debit mastercard ειναι απο τις πιο εγγυημενες καρτες για να γινει η διαδικασια.

 

Οσοι ειπαν οτι δεν προχωρησε, πιθανολογω οτι ισως να μην ειχαν επαρκες υπολοιπο, για τις απαιτουμενες προμηθειες στην τραπεζα.

Ισως πρέπει να γίνει μια λίστα με με όλες τις κάρτες/τράπεζες για να ξέρουμε τι γίνεται. Πάντως η

Eurobank/ETE είναι οι πιο "βολικές" και με την Πειρεώς την πλέον δύσκολη έως αδύνατη....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...