Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με οσα εχουν γραφτει εδω,

η ΕΤΕ debit mastercard ειναι απο τις πιο εγγυημενες καρτες για να γινει η διαδικασια.

 

Οσοι ειπαν οτι δεν προχωρησε, πιθανολογω οτι ισως να μην ειχαν επαρκες υπολοιπο, για τις απαιτουμενες προμηθειες στην τραπεζα.

 

Κακώς πιθανολογείς.  Είχα πολύ παραπάνω από τις πιθανές προμήθειες της τράπεζας και πάλι άκυρο έτρωγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις καταφερα να περασω 30ευρω(ουσιαστικα 28.63 ευρω) στο Balance με MasterCard Debit Εθνικής.

Ευχαριστω πολυ ολους κ ειδικοτερα τον akpa και  re4male.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα με visa electron από Alphabank και μου βγάζει το μήνυμα "We're sorry, we couldn't complete your purchase using card Visa x-3001, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment." Αξίζει να ξαναδοκιμάσω ή δεν υπάρχει λόγος;

 

Δοκίμασα και maestro εθνικής αλλά μου λέει ότι δεν βάζω σωστά τον αριθμό της κάρτας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως παιδες 3-4 μερες δε μπορουσα να πληρωσω με καμια απο τις 2 καρτες και σημερα τα καταφεραν και οι 2.

ισως το κανουν λιγο λιγο μεχρι να καλυψουν ολους τους πελατες,δεν ξερω,υποθεσεις κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ποσο 0.9ευρω σε κάθε αποτυχημένη προσπάθεια θα τα πάρουμε πίσω ? ή το παίζουμε κορώνα γράμμα ?

 Σε παραθετω στο γνωστο black metal ασμα by The True Paola:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κοιτάξει τις τελευταίες 20 σελίδες και δεν διάβασα καμιά επιτυχημένη προσπάθεια με visa enter της Alphabank. Έχει δοκιμάσει κανένας; Παρατήρησα ότι δεν υπάρχει και αυτή η μικρή χρέωση που αναφέρεται.. 

Edit: Τελικά μια χαρά έχω χρεωθεί για τις προσπάθειες 2 ευρώ...προς το παρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κοιτάξει τις τελευταίες 20 σελίδες και δεν διάβασα καμιά επιτυχημένη προσπάθεια με visa enter της Alphabank. Έχει δοκιμάσει κανένας; Παρατήρησα ότι δεν υπάρχει και αυτή η μικρή χρέωση που αναφέρεται.. 

Edit: Τελικά μια χαρά έχω χρεωθεί για τις προσπάθειες 2 ευρώ...προς το παρών.

 

Κανε cancel request κ θα σου επιστραφουν μολις γινει αντιλογισμος από τραπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, εγω θα ηθελα απλα να αναφέρω οτι εκανα 2 αγορές μεσω της American Express χρεωστική καρτα της Alpha Bank οι οποίες περασαν και οι δυο (αγόρασα 2 προϊόντα απο Κίνα) και οι 2 παραγγελίες σταλθηκαν απο τον αποστολέα και η χρέωση περασε κανονικά στην καρτα και μάλιστα με το ποσό σε Γιέν.

 

Δεν ξερω εαν απο αυριο θα με ψάχνει η alpha bank :P πάντως οι αγορές εγιναν και ορίστε και τα μηνυματα που μου εστειλε η Alpha Bank

 

ΥΓ: Ειμαι 100% σίγουρος οτι το DHGate δεν εχει λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα :P

 

2wegwpg.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...