Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ εδώ και 2 μέρες δεν μπορώ με προπληρωμένη Πειραιώς

Πάντως εμένα με την πρώτη, έχω προπληρωμενη παλιάς αγροτικής πριν γίνει Πειραιώς, δεν ξέρω αν παιζει ρόλο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα. 

Οταν παω στο paypal να κανω ''add or edit credit card'' γιατι η προηγουμενη εληξε μου βγαζει μυνημα:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

 

αν παρω τηλ την alpha bank που ειναι η καρτα θα βγαλω ακρη ή λογω cc δεν την δεχεται.visa ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστικη Visa Πειραιως δεν περναει με τιποτα στο steam, ουτε με απευθειας χρεωση, ουτε μεσω paypal. Δευτερη φορα βγαζει σε προσφορα το Civilisation V μεσα σε ενα μηνα με ενα σκασμο DLC στα 9,99 και τζιφος, δεν μπορω να το παρω!

Πηγα και στην τραπεζα σημερα και ρωτησα αν υπαρχει καποιο προβλημα με την καρτα μου και μου ειπαν οτι ειναι ενεργη και απολυτως μια χαρα, μαλλον γι'αυτο προχθες απορριφθηκε και απο το booking.com κρατηση σε ξενοδοχειο στην Θεσ/νικη. Δεν εχω λογια απο τα νευρα μου...

έχω το ίδιο πρόβλημα με την ίδια κάρτα , δοκίμασε απο το greenmangaming
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο , Τρία πραγματάκια ενημερωτικά.

 

1) Προσπάθεια αγοράς μέσω PP με συνδεδεμένη προπληρωμένη Eurobank απο eBay τζίφος.

 

2) Προσπάθεια top-up στο PP μέσω συνδεδεμένου ΙΒΑΝ τζίφος.

 

3) Προσπάθεια αγοράς μέσω banggong.com με επιλογή κάρτας  και όχι PP έπαιξε κανονικά

    απο τις 14/8/2015 μια μια οι μικροπαραγγελίες έγιναν SHIPPED έχω κάνει κάπου 7

    (σημείωση . Η banggong.com και ομαδική παραγγελία να κάνεις τα στέλνει ξεχωριστά)

    Ελπίζω να είναι αξιόπιστη απλά δεν έχει τόση ποικιλία όπως στο eBay που είναι πολλοί οι sellers.

    Θα ήθελα το σχολιασμό σας για το αν έρχονται τα δεματάκια.

 

    Η κάρτα που έγιναν οι αγορές είναι Προπληρωμένη VISA Eurobank και απο σήμερα άρχισα να βλέπω

    σιγά σιγά τις χρεώσεις στο ebanking. Σημειώνω ότι την ξαναφόρτισα κανονικά με την ισχύουσα προμήθεια (1 eur)

 

    Φιλικά,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. 

Οταν παω στο paypal να κανω ''add or edit credit card'' γιατι η προηγουμενη εληξε μου βγαζει μυνημα:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

 

αν παρω τηλ την alpha bank που ειναι η καρτα θα βγαλω ακρη ή λογω cc δεν την δεχεται.visa ειναι

 

Αρχικά θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η κάρτα. Κατά 99% όμως οφείλεται σε CC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είχατε ανεπιτυχείς προσπάθειες τα 0.90€ επιστράφηκαν στις κάρτες σας? 

εμένα σε 3 διαφορετικές κάρτες δεν έχει επιστραφεί τίποτα.(εννοείται έχω κάνει cancel request)

Τιποτα ακομη και εχω κανει καμια 10ρια αποτυχημενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει οριο στο κοστος των αγορων στο ebay, ειτε ebay.com ειτε ebay.co.uk?Προσπαθωντας να αγορασω δυο διαφορετικα αντικειμενα το ενα 35€ τη μια φορα και την αλλη 60€ η αγορα αποτυγχανε με το μηνυμα : This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information

 

Οταν δοκιμασα να κανω δυο αγορες απο ebay.com, η μια 1,5€ και η αλλη 2,7€ εγιναν κανονικα και αφαιρεθηκαν και απο το balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You are logging into the account of the seller for this purchase. Please change your login information and try again.εχει να προτεινει καποιος λυση σε αυτο?

 

Πας να πληρώσεις με το account από το οποίο ζήτησες λεφτά μήπως; Αφού κάνεις το request, κάνε logout, και μετά πήγαινε να πληρώσεις από τη φορμα, όπου φυσικά θα επιλέξεις πληρωμή με κάρτα, όχι με το account σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλησπερα. 

Οταν παω στο paypal να κανω ''add or edit credit card'' γιατι η προηγουμενη εληξε μου βγαζει μυνημα:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

 

αν παρω τηλ την alpha bank που ειναι η καρτα θα βγαλω ακρη ή λογω cc δεν την δεχεται.visa ειναι

 

Αρχικά θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η κάρτα. Κατά 99% όμως οφείλεται σε CC

 

ειναι ενεργοποιημενη γιατι αναληψη κανω κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το ίδιο πρόβλημα με την ίδια κάρτα , δοκίμασε απο το greenmangaming

 

Καλησπερα. Δοκιμασα να αγορασω το The Walking Dead πριν λιγες ωρες αφου ειχα προσθεσει την καρτα μου στο paypal (προπληρωμενη mastercard Πειραιως) και δεν καταφερα να ολοκληρωσω την αγορα. Βασικα εχω το ιδιο προβλημα με αυτο που αναφερει ο rotting:

 

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

prepaid απο eurobank κ τρωω διαρκως αυτο το ακυρο μολις παω να μπω στο paypal να ολοκληρωσω συναλλαγη με το ebay!να κανω απαραιτητα confirm?ως τωρα δν ειχα τετοιο θεμα παντως μια χαρα τη χρησιμοποιουσα!

να δοκιμασω να συνδεσω κ τη debit μηπως εχω καμια τυχη απο εκει?

 

Σημειωτεον δεν ειχα ποτε προβλημα με το paypal σε κανενα site παρολο που δεν εχω κανει ποτε καρτα verify.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...